Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ kukiriku
Pa kakve koristi imamo i kome bi to trebali opravdavati vlastite postupke?
Ne trgujem odavno na zse…i nikakvo iznošenje osobnih očekivanja ne može utjecati na trgovanje preko bare…
Ja osobno čekam u cashu…ostaje za vidjeti hoću li čekati dulje ili nešto kraće…ovisno o razvoju situacije…nitko ne prosipa nikakvu pamet…samo iznosimo svoja očekivanja i nitko ne tvrdi da će tako i biti…ali svi imamo pravo nešto očekivati…a vrijeme će u konačnici pokazati na čije će ispasti…pozdravljam ekipu koja je predviđala bdi preko 2000 do kraja godine…marcipan je reko da su odgledali peak na razinama od1700…vidjet ćemo šta će biti…ja čekam uglavnom u cashu…mislim da sam se dobro pozicionirao…nitko ne očekuje propast…recesija nije propast…bilo ih je i prije…biti će ih i opet…pitanje je samo u čemu ćete ih dočekati…eto…
Purica s mlincima je na tapeti…:)

More je plavo, trava zelena, a kiša mokra. To svi znamo. Ne treba nam tvoja potvrda za to.

Ja sam prilično siguran da ti da čekaš 5 zivota, nećeš dočekati ništa spektakularno.

Kad kupovati?Kad jucerasnja dionica vrijedi preko noci 10% manje.Pada mi na pamet neke small cap dionice koje su isto tako padale 2016 nakon toga odradile 400 % a najbolje od svega te su dionice blizu tih razina a prihodi,bilanca znatno bolji nego tada.Pa ti budi pametan i mislim jesam li ja lud market ili oboje.

"Only dead fish swim with the stream"

Bogfoot
Ne znam kad kupovati, niti za sebe niti bih nekome mogao preporuciti, ali jedno se moze reci cisto okvirno: USKORO.
Najbolja stvar kod ovog pada vano je njegova em spektakularna brzina (decki i cure stvarno ne gube vrijeme, hehe), ali i rezolutnost, kao da su svi rekli idemo sad to odguslati i bok.
Oversold vec jest i bit ce jos.
Znaci uskoro.
Ovdje se cepaju glave brzo, a ne reze macki rep sto godina.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

GDP growth expected to remain stable
China’s GDP growth next year is expected to be stable at 6.3 percent, despite headwinds, according to the Chinese Academy of Social Sciences, and economists suggested that the country should continue to press ahead with structural reforms to boost growth.
Despite the global economic downturn and Sino-US trade conflicts, China’s GDP growth rate may reach 6.6 percent this year — meaning it would achieve its preset growth target of around 6.5 percent — and then in 2019 ease to 6.3 percent, according to the academy’s latest forecast, released in a blue book report on the economy on Monday.
China is not expected to encounter any economic hard-landing, economists said at a forum organized by the top think tank on Monday.

http://www.chinadaily.com.cn/a/201812/25/WS5c2124caa3107d4c3a00294d.html

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ovaj-video-pokazuje-kako-su-od-1960-rasle-najjace-ekonomije-uspon-kine-je-nevjerojatan/8213720/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

@Juka:
Uspon Kine je “bio nevjerovatan” i zato je i pad sada veliki.Znate onu staru”Tko visoko leti nisko pada”!
Trump “je zauzdao” Kinu,a i EU to cini i Japan i J.Korea , jer se rast ne smije temeljiti na kradi intelektualnog vlasnistva i spijunazi (HUAWEI).
Bez toga Kina je gotovo nemocna i nece moci parirati svjetskim industrijskim silama na polju znanja i inovacija,a to je temelj rasta u buducnosti.
Kada se uz to ima u vidu da u Kini vlada komunisticka partija i drzavno planiranje te da je trziste kapitala Kine zatvoreno,ne vidim sanse za neke vece pomake.
To je dakako moje videnje i misljenje,a u tome nisam usamljen.

Bisakovi
Kina ima nevjerovatnu sposobnost transformacije, iako je golemo tijelo kojem je to tesko. A to omogucuju diktatura i istocnjacki mentalitet, poslusnost.
Kao sto nitko nije bio predvidio dolazak Denga i nevjerovatan uspon od tada tako se zasad malo tko kladi na vjerovatne drustvene promjene koje ce biti neminovni rezultat uspona srednje klase, a koje ce ju otvoriti prema svijetu i omoguciti da u konacnici pobijedi Ameriku njenim oruzjem: liberalnom demokracijom i slobodnim trzustem.
Procitajte knjigu Deng Xiaoping and the Transformation of China jednog americkog povjesnicara. Sjajan iako malo zamoran opis sto sve moze napraviti jedan covjek u toj zemlji kad ima poluge moci i snaznu volju.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Bisakovi
Kina ima nevjerovatnu sposobnost transformacije, iako je golemo tijelo kojem je to tesko. A to omogucuju diktatura i istocnjacki mentalitet, poslusnost.
Kao sto nitko nije bio predvidio dolazak Denga i nevjerovatan uspon od tada tako se zasad malo tko kladi na vjerovatne drustvene promjene koje ce biti neminovni rezultat uspona srednje klase, a koje ce ju otvoriti prema svijetu i omoguciti da u konacnici pobijedi Ameriku njenim oruzjem: liberalnom demokracijom i slobodnim trzustem.
Procitajte knjigu Deng Xiaoping and the Transformation of China jednog americkog povjesnicara. Sjajan iako malo zamoran opis sto sve moze napraviti jedan covjek u toj zemlji kad ima poluge moci i snaznu volju.

Uz duzno postovanje,kolega,ja zivim okruzen Kinezima i poznat mi je njihov mentalitet.
Ako hocete kupiti replike originala (laznjake)u Bangkoku,Kuala Lumpur-u,Saigon-u,Singapuru itd ,svugdje to prodaju Kinezi(cesto kao original).Vredni su ,tu nema zamjerke i poslusni i samo se krecu u drustvu Kineza.
No,morate znati da u Kini sloboda govora ne postoji kao ni ikakve demokratske slobode ni trzisna ekonomija.
Tamo su javne smrtne kazne ceste,a fin. trziste zatvoreno ,osim u jednom malom djelu Kine gdje stranci mogu otvarati firme.
Svatko onaj tko smatra da ce se okoristiti Kineskim izvedenicama (ADR) jako se vara.
Nijedna komunisticka ekonomija NIKADA nije uspjela pa nece ni Kina.Jest,naglo je “uzletjela” prije nekoliko godina i zato sada strahovito i pada.”Nema tu kruha”,po meni.

Kolega
Ne znam po cemu je to sto ste napisali suprotno od ovoga sto ja pisem. Ili se samo zelite svadjati? Nadam se da ne.
Ja sam govorio o buducnosti. Godinama, koje desetljece… Za iducu transformaciju golemih razmjera. Mozda nisam bio jasan.
Kako je sad je jasno. Diktatura i sve sto s tim ide.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Evo, dolje link, prenose svi financijski portali, precjednik Trump preporuča kupovinu (američkih) dionica.
Mozda bi i naša predsjednica mogla isto?

https://finance.yahoo.com/news/trump-urges-buying-dip-stocks-160858067.html

my,

Evo, dolje link, prenose svi financijski portali, precjednik Trump preporuča kupovinu (američkih) dionica.
Mozda bi i naša predsjednica mogla isto?

https://finance.yahoo.com/news/trump-urges-buying-dip-stocks-160858067.html

Portal pise “Trump the day trader in chief”.:-):-)
Kakva legenda, kakav car!
Okrenuo je market s par tweetova.
Bas me zanima koliko ce izdrzati…

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Herbert Hoover: 25.10.1929.

“The fundamental business of the country, that is the production and distribution of commodities, is on a sound and prosperous basis,”

George W. Bush : 4.12, 2007
The basics in the economy are good,”

Trump : 4.6.2018.
In many ways this is the greatest economy in the HISTORY of America and the best time EVER to look for a job

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

New Report

Close