Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislim da će biti kako pijetao govori, a ako slučajno ne bude imati ćemo novog člana foruma to je sigurno 😉

Bisakovi
Dobro da im ne dajete.
Ali to nista ne mijenja na stvari.
Kad ne znaju sto tocno reci, a imas trenutan zestoki pad onda kazes da ce biti “tesko i izazovno”. Nemres fulat. A ako pak fulas i trziste naraste nitko se nece ljutiti jer su zaradili. I lako se izvadis na “promijenjene globalne okolnosti”. Ma joj daj, to su pajaci.
Ne impresioniraju me nikakvi Morgani, Saxoni i tko vec. They know .hit.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


U US tehnološke kompanije izgledaju precijenjeno.
Gledam p/e banaka u US je oko p/e 10 ili niže.
Goldman ima f p/e ispod 7-imaju skandal u Maleziji pa ih je to dodatno srušilo.
Imam DFS i SYF- njima paše rast kamata, p/e očekivani za iduću godinu im je 7, te SYF oko 6-rade stock buyback i dijele dividendu-jedini problem je hoće li biti puno više problema s dugom po kreditnim karticama.
Tamo stvarno ima mnogo toga što je ok ispod p/e 10, naravno nije mjerilo svega p/e

SYF su kupovali Warren Buffett i Seth Klarman po znatno većim cijenama od trenutne.
U USA ima već prilično povoljnih dionica,recimo i THW healtcare fund koji ulaže u blue chipove u sektoru koji ima dugoročno prilično dobru perspektivu,s obzirom na stanovništvo koje je sve starije a ljudi se moraju liječiti i u recesiji.Sad su na ATL čini mi se,sa dy 13%.

"Only dead fish swim with the stream"

Kakva brutalica se sprema preko bare…dobro da je zse zatvorena…
Gdje su ovi koji traže pivećalom Santa Claus rally?
Nije ovo obična korekcija…USA je zahvatila politička kriza i neizvjesnost…šta će tek biti kada se sve počne preslikavati na prave pokazatelje…
Kukuriku tvrdi nema R od recesije…možda nema sada, ali ima nas više suglasnih da će do nje doći u periodu od godinu-dvije dana…a ja čisto sumnjam da će se u tom periodu nešto ozbiljnije dati zaraditi čučanjem u dionicama…


Kakva brutalica se sprema preko bare…dobro da je zse zatvorena…
Gdje su ovi koji traže pivećalom Santa Claus rally?
Nije ovo obična korekcija…USA je zahvatila politička kriza i neizvjesnost…šta će tek biti kada se sve počne preslikavati na prave pokazatelje…
Kukuriku tvrdi nema R od recesije…možda nema sada, ali ima nas više suglasnih da će do nje doći u periodu od godinu-dvije dana…a ja čisto sumnjam da će se u tom periodu nešto ozbiljnije dati zaraditi čučanjem u dionicama…

Za godinu dvije dana tko ziv tko mrtav, ali od recesije nema ni R, prema svim dostupnim brojevima, a opet nemate tri ciste da priznate da je tako nego umotavate u fraze tipa “ali za godinu dvije dana, analiticari, nesto se sprema” itd.
Kako ce biti u narednom periodu sam vam rekao:
– pad dok se ne ispuse i rijesi bilo kakav deal s Kinezima, a hoce, vec mijenjaju zakone,
– najspektakularniji bull run u povijesti do preko 30k.
Na krilima odmrznutih investicija, novog optimizma i jos uvijek goleme likvidnosti u sustavu.

A nas boli djon. Mi imamo politicku kampanju ozivljavanja TK.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Over the last three months, China—the country beat up most by President Trump and his team of “tariff men”—has outperformed the U.S. stock market by at least 100 basis points. That includes the mainland equity market known as the A-shares, which has been pummelled this year on account of the trade war. Adding insult to injury, investors are dumping U.S. stocks and bonds, and China is seeing fresh money pouring in.

China Cuts Tariffs on More Than 700 Goods Amid Open-Trade Drive

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-24/china-cuts-tariffs-on-more-than-700-goods-amid-open-trade-drive?srnd=premium-europe

Kao što sam nedavno napisao vidljiva je politika popuštanja Kine,imamo sada obrnutu situaciju,Kina povećava stimulanse i smanjuje kamatne stope,USA povećava.
Ponavljam,ako se okrene trend i Kina počne pokazivati snagu bit će i oporavka i svijet će biti spašen od recesiji,ako nastavi kao i do sad neće biti dobro za nikoga.

"Only dead fish swim with the stream"

Taj trade war više nije problem,to je već riješeno,čitajte između redova,valjda vidite kuda će ekonomije ako se zbilja uvedu carine.

"Only dead fish swim with the stream"

Dow 30 21,801.03 22,339.87 21,801.03 -644.34 -2.87% 13:00:57
S&P 500 2,352.72 2,409.78 2,350.92 -63.91 -2.64% 13:00:00
Nasdaq 6,192.92 6,355.18 6,190.17 -140.08 -2.21% 13:01:00
SmallCap 2000 1,267.36 1,293.91 1,267.01 -26.95 -2.08% 12:59:56

….divota za gledati……za one u shortu…..u najmanju ruku od prije neki dan……

…..najgori XII mjesec u USA od Velike Depresije……

Ovo u USA je uzitak za gledati. Brutalno rokanje i izgleda da je uslo u ubrzavajucu sekvencu jer sad je svima jasno da je rasprodaja i da tko prvi proda dobit ce vise, nema cekanja. Narednih vjerovatno 3-4 soma ide ova faza, a onda usporenje prije konsolidacije na 17k, mozda i nize.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Ponovno veliki pad cijena na USA burzama,ali i veliki pad nafte i korekcija dolara.
Izgleda da se i Dow i S&P pridruzio Nasdaq-u u Bear marketu.
Treba pricekati i na nizim razinama uz naznake promjena trenda kupovati potcjenjene “zvucnije dionice” sa dobrom dividendom .

Je, past će u šusu na 5. Investitori kažnjavaju Trumpovo petljanje u FED-ovo ponašanje i mehanizme tržišta opcenito. Umjesto da se makne, Trump je preko Mnuchina i njegova izravna kontaktiranja CEO-a vodećih investicijskih banaka samo zakomplicirao ionako ne bas bajno stanje na marketu.

https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-46675051

Smirit će se i Trump, a smirit će se i market.

S obzirom na egzodus investitora, nasi FM-ovi mozda jos nekako uspiju 27/28 zadrzati manje-vise status quo, uz jos eventualno sminkanje perjanica za kraj godine, ali 02.01. i onaj drugi tjedan bi ipak trebao donesti reakciju na zbivanja vani…..

New Report

Close