Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo će biti prilika koja se ne propušta.
Ako bear market potraje do ožujka prodajem nekretninu i selim pare u USA.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

U Nizozemskoj, Švedskoj, Danskoj nije natalitet 2.0 zbog Nizozemki, Šveđanki ili Dankinja nego zbog Kurdkinja, Marokanki i Turkinja koje stoje doma i rađaju dok ove prve rade, država im uzima 80% zarađenog i prosljeđuje ovima koje rađaju. Budućnost ne pripada ovima koje rade nego ovima koje rađaju. Problem je što ove druge nemaju neke druge karakteristike koje su učinile Europu i Zapad velikima nego na žalost imaju karakteristike koje su učinile Bliski Istok i Jug takvima kakvi jesu i kakvi su oduvijek bili. Znam jako dobro povijest i nemojte me uvjeravati o Zlatnom dobu Islama jer su to činili Židovi i Grci, a ne ovi koji sad dolaze na Zapad.
Sljedeća velika kriza će biti kriza mirovinskog sustava, zdravstvenog sustava, odnosno kriza nataliteta i socijalne države. Velika Depresija iz 1929 će biti mala beba prema ovome što nas tek čeka, a to možete zahvaliti feminizmu…

Zlocesta samo pogledajte kamate na štednju na domacem trzistu i pustite crnjake , a vani na ovoj korekciji vidim puno kineskih i nekih drugih prilika , a mozda i griješim da ne bi bilo 😁

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ecb-prestaje-ulijevati-jeftini-novac-ali-ipak-odgada-rast-kamatnih-stopa/8187152/

ECB zadrzava kamatne stop na 0 bar do kraja ljeta 2019 godine.

Još da je kako Amere zaraziti našim optimizmom.
Dow u zelenom, ali…..sve su sastavnice u crvenom, osim Boinga i GE.

Našim optimizmom??
Jesmo li mi ili oni porasli parsto posto od 2008.??
A kod nas hrpa dionica niže nego 2008.!

Evo opet rastu:

S&P 500
2,567.46
+21.52(+0.85%)

Dow 30
23,833.32
+240.34(+1.02%)

Nasdaq
6,820.38
+66.65(+0.99%)


Jutros je osvanula lista, Car je gol !
Netflix -38%, Facebook -36%, IBM -32%, Apple – 30%, Amazon -26%, Google -21% …. u posljednjih godinu dana.
15 najvećih kompanija je u bear marketu.
Sada nam ostaje nepresušna zabava, pogoditi dno.
20 k prva stanica

molim moderatora da otvori temu[b] BEAR MARKE[/b]T 2019-2020 godina

Otkad ovdje sve više neke kokoši optimistično kokodaču (čitaj pišu) vani sve više dionice padaju.

Uopće ne sumnjam da će neki potop vani prikazati kao životnu priliku.

Da cijeli život ne moraju plaćati porez na dobit.

Ni u Hrvatskoj ni u ……………….

Treasury’s Mnuchin says expects January trade talks with China: Bloomberg
The United States and China are planning to hold meetings in January to “document an agreement” on trade, U.S. Treasury Secretary Steven Mnuchin told Bloomberg in an interview on Tuesday.

https://www.reuters.com/article/us-usa-trade-china-mnuchin/treasurys-mnuchin-says-expects-january-trade-talks-with-china-bloomberg-idUSKBN1OH2C2

Jeftina nafta je loša za dionice naftnih kompanija i za indekse vani, ali je dobra za ekonomije općenito jer smanjuje troškove, a pogotovo je dobra ta male ekonomije koje uvoze naftu kao što je hrvatska. Poboljšava trgovinsku bilancu, smanjuje troškove firmi i ostavlja više raspoloživog dohotka građanima.
Tako da ja ne bih pretjerano tugovao zbog toga.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Sve ste zadnjom recenicom napisali , na njega nitko nema utjecaj te on vedri i oblači.


https://tradingeconomics.com/stocks

Jucer cijeli svijet zaranja, a jedino Balkan u zelenom.:-)
Moguce ja da Dow ode u bear market do Bozica. I mnogi drugi. A i da okrene u zeleno ako Fed ne digne kamate. Vise ovisi o Fedu nego o kumulativu ekonomskih pokazatelja.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close