Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Je li krenuo vani duži korektivni val prema bearu?….
Osobno čekam već duže vrijeme u cashu još od agrokora prošle godine…
Još se trebamo malo strpiti ali prvi pravi razvoj nervoze je tu…

Nije. To je još u granicama održivog u srednjem, a posebno u dugom roku. Ono sto je pomalo zabrinjavajuće jest ovako nagli pad bez nekog jedinstvenog i očitog razloga, zanemarimo li raspad crypto-valuta. Market je očito otišao iznad održivih razina. Tehnički ne izgleda bajno, al daleko je to još miljama od dugoročnog bear marketa.

VIX 37,32 +115,6%

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Veliki medo pokazuje zube, ali nije još to to. Ovo je samo nagovještaj.

Shebali ih algoritmi automatike.
Krenula računala sama trgovati.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Izgleda da je vani igranka (konačno) završila …..

Ja sam svoje predvidjanje dao neki dan……..a pljuvatori i njima slični idu na ignore…….

jesam rekao da će biti brutalno?

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Naime na samom otvaranju jutros su oko tri posto pale i najveće europske burze: London, Frankfurt i Pariz. ‘Burza je odmah krenula u žestok minus. Tako su oštro krenule i europske burze, ali se već vidi da kreće oporavak. Američke burze rastu otkad je Trump na vlasti i sve su na povijesnim maksimumima. Postoje bojazni od inflacije i kriptovalute strašno padaju pa je došlo do rasprodaje iako ne vidim razloga za novu financijsku krizu. Razlozi za korekciju postoje i ona je zapravo dobrodošla’, rekao nam je Rinkovec.

pametan čovjek – sve je rekaou u jednoj rečenici.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/sve-se-crveni-panika-s-wall-streeta-prelila-se-i-na-zagrebacku-burzu-foto-20180206

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/sve-se-crveni-panika-s-wall-streeta-prelila-se-i-na-zagrebacku-burzu-foto-20180206
Molim Vjekoslava da mi se javi na privatni!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

“Okidač za masovnu rasprodaju dionica je, javlja Reuters, bio rast prinosa američkih obveznica nakon što su u petak objavljeni podaci o najvećoj stopi rasta plaća u SAD-u od 2009. godine, što je izazvalo strah od rasta inflacije i mogućeg povećanja kamatnih stopa.”

“Stopa nezaposlenosti u SAD-u trenutačno je na najnižoj razini u zadnjih sedamnaest godina, a rast BDP-a se u 2017. ustalio na 2,3 posto.”

“Cijeli kaos koji je nastao najbolje je za Bloomberg objasnio jedan fond menadžer koji upravlja s 12 milijardi funti: ‘Već neko vrijeme sjedimo na dosta velikoj hrpi novca i već neko vrijeme ne znamo gdje bismo uložili. Ovo što se događa danas je oslobođenje od te nervoze i moglo bi biti još boli prije nego što se ulagači opet vrate dionicama.”

Što reći,treba opet opelješiti one koji imaju najmanje tj.radničku klasu koja jedino proizvodi kompanijama i bankama novac i normalno male ulagače.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Vidim da optimisti više ne pišu.
Otrčali u banku da dignu kredit.

I što mislite koliko će panika potrajati vani?
Tjedan, dva, mjesec?

Po meni je malo preveć roknulo u Americi u jednom danu, i ako to povežemo s pušiojonom na kripto valutama.

Mislim da nije slučajno.

Najbolji su mi ovi kaj misle da pad vani neće utjecati na naše gospodarstvo, a još su u dionicama turista.

Pa kad počne kriza pogodite čega se ljudi prvo odreknu.

Kud putuješšš……

Lp

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Nabreknulo je vani previše i moralo je roknuti.
Po mani, DJIA nema što raditi iznad 17-18 tisuća.
Ali kao što vele “burza nije ekonomija”.
Naznaka receije još nema.
Kreditno-potrošački ciklus stanovništva bi trebao dosegnuti peak negdje 2020-2021.
A tad lagano van iz svega i u zlato.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Ili bi moglo sve natrag n ajučerašnje razine i to do kraja dana!!
Svjetske burze će se već danas oporaviti, a budući da nas tek čekaju dobre vijesti oko našeg gospodarstva rast će biti neminovan.
Ovo su rušili male drhtave ručice koje će to opet kupovati nazad 10% skuplje, danas ili sutra!

New Report

Close