Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DOW probio 19.000

Mi probili 1985. Čeka se probijanje 1986 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Norway wealth fund should shift more into equities

“Norway’s sovereign wealth fund, the world’s largest, should raise the proportion of its investments in equities to 75 percent from 60 percent to boost returns, the central bank, which manages the fund, recommended on Thursday…
If a change was made today, it would mean the world’s largest sovereign wealth fund, currently valued at $862 billion, would move about $129 billion into equities away from government bonds, whose low interest rates drag down the fund’s return.
But any reallocation of the fund’s assets is expected to take several years…
It holds stakes in around 9,000 companies across 78 countries. It cannot invest in Norway.”

http://finance.yahoo.com/news/us-payrolls-report-november-2016-130614643.html

Samo neka Ameri deru, prelit ce se nesto i tu valjda.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

In view of realized and expected labor market conditions and inflation, the Committee decided to raise the target range for the federal funds rate to 1/2 to 3/4 percent. The stance of monetary policy remains accommodative, thereby supporting some further strengthening in labor market conditions and a return to 2 percent inflation.

USD – Federal Funds Rate = 0.75%

Vani novogodišnji rally obično završava nešto prije blagdana i onda slijedi stagnacija od 2-3 mjeseca pa buđenje burze s proljećem. Kod nas je to teško reći jer nam je burza u komi već 10 godina.


Vani novogodišnji rally obično završava nešto prije blagdana i onda slijedi stagnacija od 2-3 mjeseca pa buđenje burze s proljećem. Kod nas je to teško reći jer nam je burza u komi već 10 godina.

Netocno.
Stara je izreka sell in the may and go away.
Stagnacija je uvijek ljeti.
Rast _Pad…
Nebitno.

A BALVANA!!! :) :) :)

DSX na 4 usd….jel ovo krenulo!

A BALVANA!!! :) :) :)

Za sve nevjerne Tome koji me nazivaju drukerom prolazne ovaj link kao dokaz da je oporavak i to snažan brodskog sektora poceo mada to mnogi ne vide.
I dalje cu napisati tko smatra da sada nije vrijeme neka ne kupuje i sa ovim nikog na nista ne nagovaram…
Moj je stav da smo usli i da upravo slijedi pravi bull market na brodarima.
Za neke cu opet ispast drukerom drugi Ce mi slati na pm poruke zahvale sto su me Poslušaj kao pocetkom rujna kada sam govorio da pomalo treba razmisliti o kupnji…
Sada govorim vrijeme je za kupnju doslo….toko Ce ga iskoristiti sad dobro Ce zaraditi…Tko Ce ga iskoristiti za nekoliko mjeseci također Ce zaraditi…Tko Ce ga iskoristiti za godinu dana opet Ce zaraditi..
Pitanje je samo tko je sa koliko zadovoljan..
Naravno da ovu dionicu sto cu linkova ti imam u portfelju kao i jdpl ..Atpl…I nm..
Dobro došli u bull market lađa i gvožđurija.
http://finance.yahoo.com/quote/DSX?p=DSX

Imaoc sam navedenih dionica i ovo nikako nije nikakva preporuka za kupnju istih.
Samo izrazavam svoj stav i svoje misljenje …Koje nemora biti tocno.

A BALVANA!!! :) :) :)

Moze biti, sektor je devastiran i upside je moguc, svjetski gdp raste… Ali mi se nasi brodari cine skupi na ovim razinama. Samo to. Istina je takodjer da im dobit moze premasivati trenutni BV u slucaju pravog oporavka pa se to brzo pokrije. Ne znam, jos vazem…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

TRUMP I PUTIN KAO REAGAN I GORBAČOV? ‘Sastat će se za nekoliko tjedana na Islandu’

Ovo THE MOST BULLISH vijest ove godine, ako se pokaze tocnom, a sve je vec ukazivalo na to. Popeglaju nesporazume, skinu sankcije i slijedi barem nekoliko godina prosperiteta.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

DAX već par dana ima tendenciju prema dolje, a danas je na oko -1%…ako se to nastavi kao što se očekuje, bit će i jačeg crvenila na ZSE jer kad krene val…

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close