Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



brexit je vrlo, vrlo izgledan . eu burze su već počele kao podmornice , a tek se očekuje pravi udarac. a što će tek biti sa našim razvijenim tržištem , to tek čekam ( u malom, ali slatkom cash-u) , sad dolazi pravo vrijeme za kupovinu .pa što su ovi vrli eu političari mislili, da će im englezi ostat u Eu , pa nisu pop…ili .
vide gdje ovo ide , ne žele hraniti uhljebe .

Kolega,

u 99% se slažem sa vama (ja sam također u ca$hu). Jedino mislim da još nije niti približno vrijeme za ulazak u dionice. Naime moramo izračunati da nakon novih izbora možda situacija ostane manje više nepromjenjena tako da nas čeka još cca 9 mjeseci "bestežinskog stanja". Jedina je šteta u svemu ovome da Most nije odigrao pametnije što se medijskih istupa tiče. Mogao se naći u prilici da osvaja cca 30-35 mandata bez problema (na budućim izborima).

[/quote]

Obojica ste smješni….kakav brexit….imaju svoju valutu, a imaju i EU. neće oni nikada izać jer će odmah postati nekonkurentni i onda nema rasta…..
A krenuo je novi bull market slijedećih 7 godina…..

@ivane , zahvaljujem što smo oboje humoristični, cijenim tvoje mišljenje , naravno , vidjet ćeš za cca 10-ak dana pravi “bull market “. :):):)

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Dan odluke!

Izgledan je ishod da ce VB ishodovati status Svicarske/Norveske!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Potop! Rasulo! Neizvjesnost!

VB izlazi iz EU (http://edition.cnn.com/) tojest imat će status nešto slično kao što imaju Švicarska/Norveška!

Prve reakcije su zastrašujuće:
NIKKEI -7.92%! (http://www.bloomberg.com/quote/NKY:IND)

Najveće probleme koje ćemo mi osjetiti tojest naše tržište :
Tko će zamjeniti ogroman doprinos VB-ije kohezijskim fondovima?
Mogućnost domino efekta tojest mogućnost organiziranja sličnih referenduma u drugim zemljama članicama (tipa Francuska…)!

Zanimljivo mi je da kod nas (bar na ovom forumu) nitko nije davao preveliku važnost ovome problemu. Kao da su se neke kolege vodile činjenicom: ako dovoljno dugo ignoriramo potencijalni “crash market” on će jednostavno “nestati”!

P.S. pozdravljam sve kolege koji su u CA$H-u! Sada počinje (lagano ili agresivno) ispuhivanje prenapuhanih balona koje je većina kolega SVJESNO prenapuhavala (primjer CRO turistički sektor)!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

OPA!

DAX se probudio na – 9.75% http://www.bloomberg.com/quote/DAX:IND

Koristim priliku i još jedanput pozdravljam sve kolege koji su u CA$H-u!

P.S. posebni pozdrav šaljem kolegi “ivanoreskovic” koji je mene i kolegu “falco-a” nazvao smješnim-a (par postova prije)!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

NAs ovaj Brexit dira najmanje, ali će ekipa svejedno danas iskoristiti situaciju da shorta neke žešće likvidne dionice… Nekako mi RIVP prva pada na pamet, nakon toga HT…

Ovaj cijeli Brexit na naše gospodarstvo će imati utjecaj koliko je cijena vize za UK…

Jer sad će gospoda koja tamo idu u shoping, proći malo jeftinije…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]


NAs ovaj Brexit dira najmanje, ali će ekipa svejedno danas iskoristiti situaciju da shorta neke žešće likvidne dionice… Nekako mi RIVP prva pada na pamet, nakon toga HT…

Ovaj cijeli Brexit na naše gospodarstvo će imati utjecaj koliko je cijena vize za UK…

Jer sad će gospoda koja tamo idu u shoping, proći malo jeftinije…

Kolega,

Vi kao da ste sa Marsa pali!

Prvi odjeci BREXIT-a:
NIKKEI -7.92%! (http://www.bloomberg.com/quote/NKY:IND) [bloomberg.com]

Ako ste voljni poduprijeti svoj post (a vjerojatno niste) molio bih Vas da se “spustite na moju razinu” i odgovorite mi na ova dva pitanja:

Tko će (umjesto VB) uplaćivati ogromne iznose kohezijskim fondovima?
Tko će zaustaviti “domino efekt” da se takvi ili slični referendumi organiziraju u ostalim članicama EU?

UNAPRIJED HVALA!

P.S. prestanite valjati bureke!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Pa od kada mi živimo u japanu pa nam je bitno da li je NIKKEI u plusu ili minusu…

1. Uplačivati će svi ostali, mi i tako nikad anismo imali problem uplaćivanja, već povlačenja novaca iz fondova… Što nam je dobrog donijelo to do sada kad smo nesposobni povući novce…

2. Zašto bi itko išta zaustavljao? Pa nemoguće je tako nešto zaustaviti…

Činjenica je da ste u kešu, pa sada gurate na svoju stranu…

Možda vam se i posreći…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]


Pa od kada mi živimo u japanu pa nam je bitno da li je NIKKEI u plusu ili minusu…

1. Uplačivati će svi ostali, mi i tako nikad anismo imali problem uplaćivanja, već povlačenja novaca iz fondova… Što nam je dobrog donijelo to do sada kad smo nesposobni povući novce…

2. Zašto bi itko išta zaustavljao? Pa nemoguće je tako nešto zaustaviti…

Činjenica je da ste u kešu, pa sada gurate na svoju stranu…

Možda vam se i posreći…

Kolega,

za Vaš budući kredibilitet prilikom postanja na ovom forumu (ako ne planirate otvoriti novi korisnički račun) molio bih Vas da danas (i sljedečih nekoliko dana) više ne post-ate:

DAX na -8.63%!
FTSE na -7.49%!

mislim da je Njemačka (na Vašu žalost – nama ipak nešto bliže od Japana).

:

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Kolega, Njemačko gospodarstvo ovisi o UK gospodarstvu…

Navedite mi što mi izvozimo u UK? Navedite mi jednu stvar?

Crobex -0,92%

Potrudite se jače… Ili pokušajte sa još jednim profilom 🙂

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

London je jutros potonuo. Duboko.
Nadam se sreći da zaostajemo za ostatkom svijeta. Mada sam u cashu. Uglavnom.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

A da su ostali u eu cijeli s vijet bi rastao a mi ne. Analiticari bi rekli da to nema veze s nama. Ali evo nastavlja se sistematsko rusenje burze.

New Report

Close