Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


JAPAN na – 4.21%!

JAPAN + 7%
KUIŠ

使用を信頼し、あなた自身の能力の


JAPAN na – 4.21%!

+7,16%

who dares, wins

Stavi i to boldano…jer ovi trolovi ispadaju pametni…

Izgleda da je pred nama jako dugacak period nesigurnosti/neizvjesnosti. Naime referendum o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije ce se odrzati tek 23.06.2016. Kad naddodamo predvidanja o daljnjoj izrazito niskoj cijeni sirove nafte. PLUS sto ce sa toplijim vremenom doci do izrazitog povecanja izbjeglicko/imigracijskog vala…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Izgleda da je pred nama jako dugacak period nesigurnosti/neizvjesnosti. Naime referendum o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije ce se odrzati tek 23.06.2016. Kad naddodamo predvidanja o daljnjoj izrazito niskoj cijeni sirove nafte. PLUS sto ce sa toplijim vremenom doci do izrazitog povecanja izbjeglicko/imigracijskog vala…

Gradonačelnik Londona je jedan od prvih političara koji se javno izjasnio da će na referendumu 23.06.2016. zagovarati odluku o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije.

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-02-21/boris-johnson-to-campaign-for-britain-to-leave-eu-in-referendum

***Podsjetimo: planirani doprinos Velike Britanije u proračun Europske Unije za 2016 godinu iznosi cca 12.9 miljardi eura!!! ***

Samim izlaskom Velike Britanije iz EU nastala bi ogromna šteta koju bi ponajviše osjetile “manje razvijene” države (kao što je Hrvatska) iz razloga izrazitog smanjenja kapaciteta kohezijskih fondova!

P.S. novi pojam za krizu u EU u sljedećim mjesecima biti će “BREXIT”

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"



Izgleda da je pred nama jako dugacak period nesigurnosti/neizvjesnosti. Naime referendum o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije ce se odrzati tek 23.06.2016. Kad naddodamo predvidanja o daljnjoj izrazito niskoj cijeni sirove nafte. PLUS sto ce sa toplijim vremenom doci do izrazitog povecanja izbjeglicko/imigracijskog vala…

Gradonačelnik Londona je jedan od prvih političara koji se javno izjasnio da će na referendumu 23.06.2016. zagovarati odluku o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije.

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-02-21/boris-johnson-to-campaign-for-britain-to-leave-eu-in-referendum

***Podsjetimo: planirani doprinos Velike Britanije u proračun Europske Unije za 2016 godinu iznosi cca 12.9 miljardi eura!!! ***

Samim izlaskom Velike Britanije iz EU nastala bi ogromna šteta koju bi ponajviše osjetile "manje razvijene" države (kao što je Hrvatska) iz razloga izrazitog smanjenja kapaciteta kohezijskih fondova!

P.S. novi pojam za krizu u EU u sljedećim mjesecima biti će "BREXIT"
[/quote]

Pa bilo bi dosadno u EU , da nema stalno nekih problema koji se onda “dramatiziraju” , pa se rješavaju , pa se burze stalno “tresu” , ….
A objasnite Vi nama zašto bi Brexit loše utjecao na Hrvatsku ? Šta bi se to nešto posebno desilo ?




Izgleda da je pred nama jako dugacak period nesigurnosti/neizvjesnosti. Naime referendum o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije ce se odrzati tek 23.06.2016. Kad naddodamo predvidanja o daljnjoj izrazito niskoj cijeni sirove nafte. PLUS sto ce sa toplijim vremenom doci do izrazitog povecanja izbjeglicko/imigracijskog vala…

Gradonačelnik Londona je jedan od prvih političara koji se javno izjasnio da će na referendumu 23.06.2016. zagovarati odluku o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije.

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-02-21/boris-johnson-to-campaign-for-britain-to-leave-eu-in-referendum

***Podsjetimo: planirani doprinos Velike Britanije u proračun Europske Unije za 2016 godinu iznosi cca 12.9 miljardi eura!!! ***

Samim izlaskom Velike Britanije iz EU nastala bi ogromna šteta koju bi ponajviše osjetile "manje razvijene" države (kao što je Hrvatska) iz razloga izrazitog smanjenja kapaciteta kohezijskih fondova!

P.S. novi pojam za krizu u EU u sljedećim mjesecima biti će "BREXIT"
[/quote]

Pa bilo bi dosadno u EU , da nema stalno nekih problema koji se onda "dramatiziraju" , pa se rješavaju , pa se burze stalno "tresu" , ….
A objasnite Vi nama zašto bi Brexit loše utjecao na Hrvatsku ? Šta bi se to nešto posebno desilo ?
[/quote]

Kolega,
inace nemam naviku upustati se u diskusije i iako sam vise nego siguran da i sami znate da bi/ce nas to najvise pogodilo/ti.
Naime jedan od glavnih ciljeva EU proracuna je kohezijska politika sto u prijevodu znaci – sto prije smanjiti preveliku razliku izmedu najrazvijenijih zemalja (predvodnica EU) i najnerazvijenijih zemalja (nazalost to smo mi). To se postize na nacin da zemlje predvodnice doprinose u proracun EU puno vise nego sto uzimaju iz istog proracuna kako bi mi nerazvijeni mogli tim “njihovim” novcima jacati nasa gospodarstva i infrastrukturu i time jacati strukturu i smisao same EU. Nadalje, jedan od najbitnijih gospodarskih cimbenika je pad ili rast BDP-a. Strukturu BDP-a isto tako cine i novci koji se povlace iz EU-a. Tojest, dolazimo do zakljucka da ako bi se dogodio BREXIT, nama bi se drasticno smanjila sredstva koje mozemo povuci iz EU a to bi pak znacilo pad BDP-a. Sto bi za zemlju koja je prezaduzena (kao sto smo mi) znacio direktni “ulazak” u bankrot.

P.S. da budem malo satirican – posto nasi voljeni politicari uvijek vole opravdavati nova zaposljavanja (citaj stranacko i rodbinsko uhljebljivanje) potrebom za kvalitetnim kadrom koji je sposoban povuci nevjerojatne kolicine novaca iz EU. Moze se dogoditi da ovaj kontingent kvalitetnog kadra nece niti uz najbolju volju imati “koga za sto povuci”. S time da ce im bar to doci kao opravdanje za nepostojanje rezultata…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"





Izgleda da je pred nama jako dugacak period nesigurnosti/neizvjesnosti. Naime referendum o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije ce se odrzati tek 23.06.2016. Kad naddodamo predvidanja o daljnjoj izrazito niskoj cijeni sirove nafte. PLUS sto ce sa toplijim vremenom doci do izrazitog povecanja izbjeglicko/imigracijskog vala…

Gradonačelnik Londona je jedan od prvih političara koji se javno izjasnio da će na referendumu 23.06.2016. zagovarati odluku o izlasku Velike Britanije iz Europske Unije.

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-02-21/boris-johnson-to-campaign-for-britain-to-leave-eu-in-referendum

***Podsjetimo: planirani doprinos Velike Britanije u proračun Europske Unije za 2016 godinu iznosi cca 12.9 miljardi eura!!! ***

Samim izlaskom Velike Britanije iz EU nastala bi ogromna šteta koju bi ponajviše osjetile "manje razvijene" države (kao što je Hrvatska) iz razloga izrazitog smanjenja kapaciteta kohezijskih fondova!

P.S. novi pojam za krizu u EU u sljedećim mjesecima biti će "BREXIT"
[/quote]

Pa bilo bi dosadno u EU , da nema stalno nekih problema koji se onda "dramatiziraju" , pa se rješavaju , pa se burze stalno "tresu" , ….
A objasnite Vi nama zašto bi Brexit loše utjecao na Hrvatsku ? Šta bi se to nešto posebno desilo ?
[/quote]

Kolega,
inace nemam naviku upustati se u diskusije i iako sam vise nego siguran da i sami znate da bi/ce nas to najvise pogodilo/ti.
Naime jedan od glavnih ciljeva EU proracuna je kohezijska politika sto u prijevodu znaci – sto prije smanjiti preveliku razliku izmedu najrazvijenijih zemalja (predvodnica EU) i najnerazvijenijih zemalja (nazalost to smo mi). To se postize na nacin da zemlje predvodnice doprinose u proracun EU puno vise nego sto uzimaju iz istog proracuna kako bi mi nerazvijeni mogli tim "njihovim" novcima jacati nasa gospodarstva i infrastrukturu i time jacati strukturu i smisao same EU. Nadalje, jedan od najbitnijih gospodarskih cimbenika je pad ili rast BDP-a. Strukturu BDP-a isto tako cine i novci koji se povlace iz EU-a. Tojest, dolazimo do zakljucka da ako bi se dogodio BREXIT, nama bi se drasticno smanjila sredstva koje mozemo povuci iz EU a to bi pak znacilo pad BDP-a. Sto bi za zemlju koja je prezaduzena (kao sto smo mi) znacio direktni "ulazak" u bankrot.

P.S. da budem malo satirican – posto nasi voljeni politicari uvijek vole opravdavati nova zaposljavanja (citaj stranacko i rodbinsko uhljebljivanje) potrebom za kvalitetnim kadrom koji je sposoban povuci nevjerojatne kolicine novaca iz EU. Moze se dogoditi da ovaj kontingent kvalitetnog kadra nece niti uz najbolju volju imati "koga za sto povuci". S time da ce im bar to doci kao opravdanje za nepostojanje rezultata…
[/quote] Nisam uopće pročitao odgovor niti ću, smiješan si. Brexit my ass.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ja uopće ne bi imao ništa protiv da se eu, ovakva kakva je danas, raspadne i da ostane povezana trgovinskim sporazumima

što konkretno HR ima od eu članstva,… eu cijene, eu trgovine, eu članarinu a hr dohodke, a i ti poticaji i kohezijski fondovi ne služe da bi nama nešto bilo bolje, to je bar svima jasno

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Evo ko je gledao malo Saudijca u Hustonu, sve mu je jasno za NAFTU, KRIZU itd. I čovjek je sam rekao da smo u recesiji, skroz nenamjerno….mislim da to za ZSE ne znači puno, jer nikada nije ni izašlo iz krize:),

Također za WTI i BRENT kreće toliko spori oporavak jer je u studenom 2014 svo povjerenje između svih članica OPEC i noOPEC urušeno. Kartela očito više nema u onoj ulozi u kojoj je bio.

Kod nas na burzi se vise nema sta urusit…sto se urusilo, urusilo se…

O nazalost kolega vidis da sve ruse, nista ne kupovati, prolongiram a pun sam kesa, cese me…

New Report

Close