Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krs i lom!
DAX -3.07%
FTSE 2.78%

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Službena Kina prenapuhuje rast BDP-a!
http://money.cnn.com/2015/07/15/news/economy/china-gdp-economic-statistics/?iid=EL

Ne brinite se vi za Kinu. Brinite se radije za ovu žabokrečinu od ZSE i vašu mirovinu.
Dok su kamatne stope FED-a i ECB-a oko 0.50-0.05%, PBOC drži visokih 4.35%!. Kroz period koji slijedi oni će ih smanjivati, pa tada gledajte reakciju tržišta.
I nisu nedavno oni makli pravilo jednog djeteta u obitelji zbog toga jer vole djecu, već kako bi dodatno povećali potrošnju.
Ne brine me toliko Kina koliko ova naša Vlada i jad od burze.

prenosim : http://www.marketwatch.com/story/the-bear-market-in-stocks-has-finally-arrived-2016-01-20?dist=beforebell

There are four psychological stages that people go through during a bear market. Right now, investors know the market is struggling but most believe it will come back. In fact, many see this as a buying opportunity. Here are the four stages:

Stage 1: Denial

Right now, we’re in the denial stage. Anyone who is bullish is too stubborn to change his or her view. Many people have their head in the sand, and some may not even look at their January statements. Many believe the market will come back. Right now, many are still buying the dips, which does not work in a bear market. This is similar to what has happened to oil.

Stage 2: High Anxiety

In this stage, many investors are like a deer in the headlights. They are frozen and nervous but don’t do anything. They are told by brokers and financial experts to stay calm and don’t panic. We haven’t reached this stage yet.

Stage 3: Fear

In this stage, the rampant bulls finally realize they are in trouble. If they have bought stocks on margin, they might be getting calls from their broker to add money to losing positions. In this stage, they are watching in fear as their portfolio burns. They reluctantly start to take action as fear increases. Often they say to themselves, “When my stock gets back to even, I will sell.”

Stage 4: Panic

This is what I call the “uncle” stage. This is when panicked investors throw in the towel and take action. They want to get out of the market while they still have something left. At this stage, there is huge downside volume and double-digit declines on the indexes. At the end of Stage 4, many people vow to never buy stocks again. We are not even close to this stage yet. Typically, we hit bottom when investors capitulate after losses of 20% to 50% in their stock portfolios.

previse vas je u kesu …:-)

crobex- Stage 4: Panic

This is what I call the “uncle” stage. This is when panicked investors throw in the towel and take action. They want to get out of the market while they still have something left. At this stage, there is huge downside volume and double-digit declines on the indexes. At the end of Stage 4, many people vow to never buy stocks again. We are not even close to this stage yet. Typically, we hit bottom when investors capitulate after losses of 20% to 50% in their stock portfolios.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Dno se ne nazire!
DOW na -3.40%!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Čitam danas nekog engleskom makroanalitičara da je po njemu rast Kine 2,4%. Realni. Mislim svima je jasno da nije 6,9%, ali baš 2,4.

Moze li link clanka?

Inace, da bi se dobio precizniji podatak o primjerice rastu BDP po stanovniku treba izvrsiti korekciju u odnosu na prirast stanovnistva. Ako se ne varam kineski je rast stanovnistva bio oko 1-1,5 posto godisnje.

Medjutim, ono sto je meni puno zanimljivije je kineska akumulacija zlata. Mislim da ce u dogledno vrijeme morati doci do novog Bretton Woodsa jer ocigledno papirnati novac postepeno gubi povjerenje. Papirnati u doslovnome smislu.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

@ strateg

sorry. dnevno pročitam toliko toga da više ne znam gdje je članak. bilo je mislim ili s bloomberga ili cnbc-a. Ma većina se analitičara slaže da je oko 4%. Kod BDP-a kine treba gledati npr potrošnju struje, cementa, BDI, potrošnju čelika i svega ostaloga. Kina kao najveći potrošać roba tjera to tržište gore. Da raste tim stopama ne bi imali najniže cijene svih vrsta roba u posljednjih 10 godina. Nema logike. 7% je ogromno za jednu toliko veliku ekonomiju, a i puni su dugova. Ne možeš stalno rasti na dugu. Jednom to dođe na naplatu.

To za zlato je točno. Zato sam ja u srebru. Dosta su korelirani ali više volim srebro jer se ipak troši

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-20/wall-street-profit-climbs-36-in-best-year-since-crisis-chart

pa situacija i nije tako loša..


http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-20/wall-street-profit-climbs-36-in-best-year-since-crisis-chart

pa situacija i nije tako loša..

Ma evo ja već popijo drugu bocu šampanjca! A još koliko vidim i premijer nam je upoznat sa MS PowerPoint-om! Sve je fenomenomenomenalno!

Jedino ima baš i par sitnica ali one su irelevantne (jer ipak se radi o nebitnim stvarima):

SHCOMP (Shanghai Stock Exchange Composite Index): -3.23%! (21.01.2016)
Nikkei 225 (Tokyo Stock Exchange) : -2.43%! (21.01.2016)

A i da spomenem da Njemci i Britanci nastavljaju istim trendom:

DAX: -0.34%(21.01.2016)
FTSE: -0.15% (21.01.2016)

P.S. ne znam jesu li međunarodni kreditori upoznati da naš mandatar uspješno ovladava PowerPoint-om! Možemo očekivati da će nam se kreditni rejting automatski poboljšati samo da tu vijest prenesu svjetski mediji!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Informacije koje stižu daju za nagovijestiti da bi cijela 2016ta mogla biti izrazito loša za investitore u vrijednosne papire. Naime uključenjem Iran-a na slobodno tržište i zbog drugih inih razloga Saudijska Arabija nastavlja pumpati proizvodnju sirove nafte a sve kako bi zadržala svoj udio u proizvodnji “crnog zlata”. Vodeći svjetski stručnjaci iznose zaključke po kojima niska cijena nafte na neki način “izbacuje” određene igrače iz utrke u proizvodnji nafte (isključivo iz razloga isplativosti) tojest smanjuje njihovu proizvodnju.

Samim time države koje su donedavno planirale razvijanje svojih ekonomija kada su cijene nafte bile iznad sto dolara moraju posezati za svojim zalihama koje su u određenim postocima “zaključane” u vrijednosnim papirima.

MrKikinho, 24.01.2016. u 21:41
The government is spending a record amount of its oil wealth this year to stimulate growth and is even dipping into its massive sovereign wealth fund for the first time.

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-24/-no-crisis-norway-holds-talks-on-economic-cost-of-oil-s-plunge

Samim time dolazi do povećanja naloga za prodaju što će dodatno smanjiti cijene po kojima se odvija trgovanje vrijednosnim papirima na međunarodnim burzama!

PLUS puno je upitnika u vjerodostojnost službenih podataka Kineskih vlasti o rastu njihovog BDP-a!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Nafta pala ispod 30$. Opet će biti veselo…

Po lojtrici gor po lojtrici dol!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

po meni dvojica najbolja analiticara trenutno:
1. Tom Demark
bearish scenario, testiramo ma200, okrecemo dole, target 1790.
bullish scenario idemo do razine 2040,

http://4.bp.blogspot.com/-3WuWhyyHptY/VqxxRrVrIDI/AAAAAAAAGBc/lFYQE2tbfHw/s800/w237-1.png

2. Jeffrey Pennant

bull case scenario done, TP 1700

New Report

Close