Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@T1000

VIVA LA REVOLUCION! [thumbsup]


Ja bih reko
VIVA LA FRUSTRACION! [undecid]
[/quote]
Jesi li oženjen, imaš li obitelj?
Da jesi onda bi i ti možda bio frustriran, jer danas ako djete nema novi mob, odmah je obilježeno, mora ga imat, jer to je napravio svjetski marketing. Nekada smo svi nosili kute, što je bilo super, jer se nitko nije isticao po odjeći, ljudi su se isticali po nekim drugim vrijednostima.
[/quote]

Ja mislim da je to Hrvatski fenomen, a ne svjetski marketing. Nitko od mojih necaka i necakinja u US nije imao mobitel prije 16-e godine, odnosno dok nisu poceli sami zaradjivati. Moj necak ima danas 15 godina i nema mobitel.

Isto se odnosi i na odjecu. Za Bozic dobiju na poklon poneki komad skuplje odjece, a sve ostalo se kupuje kod discountera u TJ Max-u, Wall Martu, Searsu i slicno.

Moj je dojam da ljudi u Hrvatskoj trose puno vise na skupu odjecu nego u vecini razvijenih zemalja.

Najbolje mi je kada se ljudi zaduzuju da bi im djeca isla na maturalnu vecereru u neki od najskupljih svjetskih hotela. U vecini razvijenih zemlja promovi (maturalne proslave) se odrzavaju u skolskim fiskulturnim dvoranama. Svira skolski band. Sokovi i hrana se kupe na veliko u Costcu ili nekom drugom wholesaleu. U Hrvatskoj u Sheratonu.

Nije to svjetski marketing. Ono sto tjera ljude u Hrvatskoj da trose iznad svojih mogucnosti i da kupuju skupe stvari je nesto drugo; potereba da se sakrije sirotinja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@T1000

U kujac, već sam ti dao 200%…, nekoć se moglo i više.., imaš moju podršku… [thumbsup]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://www.jutarnji.hr/hitna-akcija-najjacih–sad–eu-i-kina-spasili-svjetske-banke/990743/

biiiiiiiiiiig baaaaaaaaaaaaang


Jel ti sad lakše kad si se istreso na Lynxa?

pa to je zapravo odlično…..sad smo dva dana pošteđeni lynxovih monologa…..što je super stvar samo po sebi….



Jel ti sad lakše kad si se istreso na Lynxa?

pa to je zapravo odlično…..sad smo dva dana pošteđeni lynxovih monologa…..što je super stvar samo po sebi….

[/quote]
Bio si pošteđen i prije, dok nisi izvukao neki moj stari post iz naftalina, na koji sam morao odgovoriti. Ako me ne želiš slušati onda mi se ne obraćaj. Ako me citiraš moraš riskirati da ću ti odgovoriti.

Nemam sad uopće vremena za piskaranja po forumu, radim ozbiljnije stvari, pa ne bih niti prije 2 dana, da me ne izazivaš svojim komentarima mojih prošlih postova.

Dobro jutro svima ( naravno ne onima koji su se nasladivali propasti svega ),

konačno je došlo do prave odluke da se stabilizira tržište.To je bilo i za očekivati jer nikome tko je im alo pametan nije do kraha,gladi,rata…8 osim nekima na ovom forumu ).
samo za one koji su najpametniji sa crnim prognozama:
DAX 290 / 5 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SP 51 / 4,33 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DOW 490 / 4,24 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAS 104 / 4,17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HSI 1052 / 6 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovo je ludilo.
Sad bi bio red da dođu i kod nas bolji dani.Idemo Crobex na 2000 bodova.

Tehničari sa foruma čestitke za SP 1020…….hahahahaha

bankarkopr

daleko je to od stabilnog trzista,oni nesto pokusavaju ali neznaju ni sami oceli u tome uspjeti.Povjerenje je izigraano,strah se uvukao u ulagace i burzu je tesko na taj nacin kontrolirati.

Lokomotiva je usporila i u komunistickoj zemlji Kini,ovo je prvi put nakon tri godine da Kina ima manje ugovora,treci Quartal je pao za 9,1%.

vrlo ljepo,vec su se spremili oboriti cijeli svijet ali ih je malo prikocilo.

@bankarkopr

Sve drugo je i bilo nerealno za očekivati. Ja sam bio uvjeren da su problemi sa nekim velikim članicama (od kojih za neke još nisu eskalirali – Španjolska npr., nju tek trebaju "prožvakati" narednih mjeseci) daleko prenapuhani, rezultat trenutne zbunjenosti, panike itd., a da će za sav onaj stvarni dio problema ECB na neki način uključiti printing press i to je to. Zapravo malo inflacije na razini Eurozone moramo imati i to je sve, tj. kamatne stope i u Njemačkoj itd. vjerojatno budu malo porasle, ove u Italiji se malo smanjile možda i tada, razlike se svele na neke razumne mjere, veći dio ovih kamatnih stopa povrh neke "realne bezrizične kamatne stope" (koja ne može biti taako velika) činile očekivane stope inflacije a ne neka imaginarna rizičnost od bankrota, to je glupost, Njemačka skoro sigurno neće bankrotirati i ona ne mora imati tu komponente gotovo niti malo u svojoj kamati, a Italija također gotovo sigurno neće bankrotirati (samo malo manje sigurno nego Njemačka) pa niti ona to ne treba sadržavati u kamati gotovo ništa (tek nešto više od onog u njemačkoj super zanemarivog iznosa).

Stvar je očito izvršena na jedan kreativni način koji nama amaterima nije tek tako pao na pamet, ali to je to, u suštini je to ono što se i moralo očekivati, nekakav printig press, samo što je ovo očito jedan nevjerojatno elegantan i pametan način kakav je samo Bernanke mogao smisliti 😉

Pa znate da je još neki dan signalizirano iz FED-a da će oni dati sve od sebe za stabilizaciju Eurozone, "ako treba da će bailoutati Europu" pričalo se po FED-ovim hodnicima… eto sad vidimo što to znači.

P.S. Zato sam i zapazio ono "čuvajmo se obveznica, držimo se dionica čim bolje", jer premda je jasno da razlike među kamatama članica Eurozone moraju doći na razumne odnose (sada to znači obratno nego do prije par godina: smanjiti razlike!) nitko ne jamči da sve skupa ne mogu nešto rasti (tj. cijene obveznica vam padati), i ovime vjerojatno nije spriječen rast kamatnih stopa u Njemačkoj npr. (zato: čuvajmo se obveznica, pogotovo onih "najsigurnijih") ali je u Italiji itd. (zato je ako već morate u obveznice Italija vjerojatno bila najbolji izbor zadnjih dana…), a i općenito protiv inflacije su vam ovdje dionice najbolja zaštita. Nećete u očekivanju inflacije i rasta kamatnih stopa kupovati obveznice super niskog prinosa i to čak "bezrizičnog" entiteta ali kojega ipak potresaju neki problemčići i makar ne dovode puno u pitanje njegovu bezrizičnost ipak to sve skupa izgleda: koma!

S druge strane dionice, em što štite od inflacije na najefikasniji način direktno (cijene će se otprilike indeksirati prema inflaciji ako je sve ostalo isto), i indirektno kroz rezultate poslovanja (jer kompanije će i u uvjetima inflacije stvarati vjerojatno neku novu vrijednost, srednjoročno sigurno i ako na trenutak bude nekih zastoja, a koji vjerojatno neće biti baš neki ozbiljni, tim više ako kompanija neće patiti od npr. posljedica viših kamatnih stopa na dug…. a imate i nezaduženih kompanija koliko hoćete, imate onih koje imaju dug fiksnih nominalnih troškova/obveznica pa im ovo sve ide u prilog… pogotovo u svijetu gdje imaju dug u svojoj valuti, fiksan, i čak u zadnji tren sada izdaju nove povoljne obveznice kojima inflacija može samo pomoći u otplaćivanju…).

Očito je sada sve puno jasnije nego prije par dana, i potvrdilo se ono što smo ako smo imali imalo pameti mogli znati: klonite se "bezrizičnih" obveznica, jedina prava sigurnost u ovim vremenima je u dionicama!!

Evo,da se malo ubacim, mene samo zanima kako će se ova euforija vani prenjeti na naše tržište,jer kad strah caruje kod nas je isto,kad euforija…eeee,onda ne…bojim se da nećemo previše uživati u zelenilu kao ostatak svijeta,nažalost! [embarass]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dramatican-govor-u-bruxellesu-manipulirate-hrvatima-kako-bi-usli-u-jos-jedan-propali-politicki-projekt/585881.aspx

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Nitko ne spasava svijet zbog naroda i sirotinje. Bogati spasavaju sebe. Stari prdonje ne bi mogli prezivjeti da im se kapital istopi preko noci jer tamo neka EU ima problema. A sto je najgore sami su krivi, svojom pohlepom i gramzivoscu, za sve vece financijske probleme u svijetu.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close