Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega lynx jesmo li konačno na putu za dolazak na put koji vodi prema autocesti izlaska iz krize [smiley]

IMF says Germany drops Gold reserves for the first time since December 2010; reserves now stand at 109.19 mln oz


kolega lynx jesmo li konačno na putu za dolazak na put koji vodi prema autocesti izlaska iz krize [smiley]

Ne razumijem tvoje pitanje. Tko smo mi i koja kriza i što to misliš pod "izlazak"?
Već sam sto puta objasnio kako vidim USA, kako EU, kako RH. Također sam iznio i svoja investicijska stajališta, o tome što znači (ne)efikasnost tržišta, gdje se čini kako vjerojatnim naći na kakve prilike, gdje i u čega ja ulažem i zašto.

Ne znam što od toga sada želiš da ti još po 101. puta ponavljam? Nema ja vremena neprestano se ponavljati. Čitaj malo stare postove ako želiš odgovore na pitanja.

Blago onima koji su iz recesije odavno izašli i može se reći da su i iz "krize" (osim ako dugotrajno krhki oporavak ne nazivate krizom također), a onima koji nisu tako davno i koje tresu razne krize i dalje u svakom smislu te riječi, e njima se ima svašta i zamjeriti (jer su sami krivi za većinu toga) kao što ja to s vremena na vrijeme ih tu i izgrdim.

Ako želiš da nekog konkretnog grdim, navedi tko je to to a ne tako u šiframa, pa ću to učiniti ako stignem (ukoliko se slažem s tobom da je to taj kojemu se ima što zamjeriti).

Npr. raspoložen sam za "grditi" EU politiku (o tome sam i u prethodnim postovima, možda da se ne ponavljam tako brzo opet?), a pogoooootvo imam što za izgrditi ih temeljito ovdje u RH praktički sve koji su politici imalo blizu. Kod nas još nitko nije niti na tragu izlaska iz "dubioza", nazovimo ih tako jer je najprikladnije, može se to reći i "kriza", tako da nama i taj naš otprilike nedavno očito doživljeni tehnički izlazak iz recesije ne pomaže puno, može se našu RH (o kojoj rijetko ovdje govorim, pa ovo vam je tema o svjetu, o RH na onoj temi "kako prebroditi krizu…") itekako još i još za dugo nazivati "kriznom". Mi smo bili u krizi i prije ove recesije i sad nakon nje, kriza je ovdje kronično stanje, radi se o krizi mentaliteta, krizi "države" (kao načina na koji je ustrojena/birokracija itd.), krizi prava, krizi morala itd. To se neće tek tako lako riješiti jer vidite da nitko od akutalnih političih stranaka nije ni blizu traga, vidimo kakve se gluposti svaki dan pričaju, oni bi samo neke državne intervencionizme, razne populističke fore koje nazivaju "socijalnim politikama" i slične stvari koje krizu za sada samo mogu produbiti a još nisu put ka izlasku.

Međutim, ja sam još mlad, stignem odseliti u USA, Švicarsku ili sličnu normalniju državu. Nadam se da će i vama koji ostanete jednom država biti normalna.

Do toda, gdje god završili svi mi, koje države ponosni državljani budemo, dok smo ovdje i na ovom forumu koji je prije svega okrenut pojmu "investiranja", budemo barem time zadovoljni da je barem po toj jednoj stvari naša RH trenutno "najoportunija" od onoga što možemo na neki laki način vidjeti.

Danas obzirom na valuacije teško možemo naći na zapadu na razvijenijim tržištima kapitala bolje prilike nego li su neke na ZSE a koje je racionalnim investiranjem lagano uočiti.

Istina da je Švicarska normalnlija država, da je USA normalnija država i prepuna nevjeojatnih kompanija da ti pamet stane gledajući što su i što mogu, kakva im je budućnost, ali oni su prilično efikasnije cijenjeno tržište, i tamo je teško unatoč tome naći takve prilike kao investitor kakve možete ovdje.

Ne samo što su u ova neizvjesna vremena dionice stjecaje oklonosti daleko najatraktvnija klasa, mi možemo biti sretni, zaista više sreće nego pameti, da i u toj klasi baš u našoj državi, bez da idemo van tažiti: imamo neke od najboljih mogućih prilika! (dostupnih nama malim ulagaćima, ograničenih analitičkih sposobnosti, koji gledamo iskoristiti one očite velike diskprenacije cijena prema vrijednostima uzrokavne neefikasnošću)

http://danas.net.hr/novac/page/2011/11/23/0330006.html?pos=n0

eto jača prodaja njemačkih obveznica, ne znam kad je zadnji put prinos dosegao 2% kao danas, prodaja belgijskih je srušila cijene i dosegnula prinos na čak 5,5 %, a prije tjedan dana je bila na 4,89, talijanske opet preko 7
polako ali sigurno nagriza se i sam centar eurozone

tko plaća ove lynxove jadna mu majka?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


eto jača prodaja njemačkih obveznica, ne znam kad je zadnji put prinos dosegao 2% kao danas, prodaja belgijskih je srušila cijene i dosegnula prinos na čak 5,5 %, a prije tjedan dana je bila na 4,89, talijanske opet preko 7
polako ali sigurno nagriza se i sam centar eurozone

ne nagriza se nego je obustavljena emisija "sredstava" od onih čije ime se ne smije spominjati prema EU bankama još od kolovoza
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=.TEDSP:IND
Pare idu samo onima koji pokorno slušaju i "surađuju". Suradnja se očituje u otvaranju knjiga dužnika te selekciji onih koji imaju vrijedne assete za budućnost.
Pare se štampaju i unutar USA i GB paralelno sa otpisom imovine zombi banaka a sve su takve. Naravno vrlo oprezno se likvidnost pušta na kapaljku da potpuno ne podivlja inflacija.
Znate li što ovo znači?
http://www.currencyonline.com/col_newsletter/col_us_21112011.html

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

kad smo mi već zaboravili kako izgleda rast burze, možemo pogledati kako je to kad se EU burze zelene [lol]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


kad smo mi već zaboravili kako izgleda rast burze, možemo pogledati kako je to kad se EU burze zelene [lol]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe


ti si kupi naočale…
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

rader ima pravo,u to vrijeme kad je pisao indexi su bili na +1,5%

@ James Knox

Kolega izgleda da drzi 74.700 na aussie-ima…

Pozdrav!!!


@ James Knox

Kolega izgleda da drzi 74.700 na aussie-ima…

Pozdrav!!!


Da, nisu se raspali kao EUR i GBP, ali dug je dan.

New Report

Close