Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
CROBEX 1.808,93

ATX 1,808.70 [cool]

danas: ATX 1711 …. -5,40%
[shocked]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



ujutro pročitaš da su se svi analitičari složili (konsenzus, jel) da će svijet propast pa popodne marcipan dođe potvrdit da će stvarno propast… nemam izbora nego počet skupljat long pozicije.
http://www.businessinsider.com/apocalyptic-analyst-notes-2011-11

Strpi se do veljače, treba u ovoj praonici izvrtit puste kvadrilione…
[/quote]
ne mogu, u veljači se tjeram.


Gdi ste drage kolege optimisti?


Buffett sumnja u opstanak eurozone

http://www.poslovni.hr/vijesti/buffett-sumnja-u-opstanak-eurozone-190955.aspx

sjajno mi je kako se naveliko razvlači po forumu i prenose vijesti kad veliki Buffet odluči spiskati koji dolar i kupi šaku dionica…a kad isti sumnja u opstanak eurozone, onda nigdi nikoga…

Da vidimo…bližimo se kraju 11. mjeseca…crobex ispod 1800 bodova…a bit će i niže…
FTSE -2% na 5254
DAX -2.72% na 5642
CAC40 -2.65% na 2917

hm…a gdi mi je lojtra…on čeka crobex d onove godine na 3000+ bodova…a gdi su ti vlakovi…
vidim da ništa nisam propustio ni zakasnio…
a što je s Grčkom? pala vlada, došla nova…a ništa se nikud nije pomaklo!?!
Sad je Italija na redu…pa će u fokus Španjolska…pa Portugal…a Grčka cijelo vrijeme u prisutnosti…nema rješenja…rješenje je jedino da eurozona mora pasti…a s njome i burze i vrijednost papirića…a potom i kapitalizam kao takav…
2012…godina novog poretka….
[bye]

Ma kolega od kuda ti volja.
Ja odustao.
Čamim u FAZ-u i mirujem.
Gledam ove pozitivce stalno USA i EU ovo pa USA i EU ono, a trže u hrvatskoj koja se raspada.
Ne shvaća ekipa kaj će se dogoditi poslije izbora kada vidimo stvarno stanje ove propale zemlje.
Sretno svima.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@marcipan @pobjeda

A tko ne sumnja u (u ovom smislu riječi) “opstanak eurozone”? [lol]

Od kad ja govorim o potrebi "fiskalne harmonizacije" i "novog ugovora" (u kojem čak oprezno natuknem da vidim "federalizam", svima tako tabu kao tema uopća) kao osnovi za održivost svih unija pa i monetarne koje su osnova onogao što zovemo "Europska unija". Maastricht je nedorečen i neodrživ, treba nam novi ugovor.

Ukoliko se to ne dogodi, ovakva monetarna unija nije održiva, nego će biti bitno smanjenog obima (Njemačka, Nizozemska i još par srodnih država unutra, ostali van) ili čak u dva koncetrična kruga (sa dva eura, "zlatni" i "srebrni") ali ovo nije održivo. To mi ovdje govorimo odavno.

P.S. Ali u svakom slučaju, naslov je prilično glup, nisam očekivao takvo žutilo na Poslovnom. Smiješno je reći "opstanak eurozone", zvučo kao da može "propasti", to praktički po definiciji nije moguće, neće "propasti eurozona" kako kaže i krivo prevodi članak, nego će "propasti u ovom obliku i/ili obujmu", radi se o tome da neke države moraju skroz istupiti, ili se mora euro racijepiti na dva dijela, i to oni ovdje prevode kao "neće opstati" (hoće "opstati", čak će se možda i jednako zvati, samo što će "drugačije izgledati"), a sve to uvjetno, kao što odavno ovdje pišemo (ili barem ja pišem), ako se sadašnji Ugovori ne promjene, na način ako što sam lijepo rekao već sto puta: na principu ravnopravnosti svih članica, tj. poštenih odnosa, tj. nemogućnosti da jedne članice zlorabe povjerenje ostalih, na način da se učini nemogućim da jedni moraju spašavati druge. To je moguć samo na način da su fiskalne politike usklađene, i da su mehanizmi kontrole funkcionialni (da postoji kažnjavanje itd.). A to je sve moguće jednostavno jednom vrstom federalizma, a jako teško nekim drugim kombinacijama ali koje su također moguće uz dobro složene i vrlo stroge/moćne mehanizme kontrole. Ja očekujem da će se nešto u tom smijeru napraviti. Ako ne, selim u neku normalniju državu, USA, Švicarsku i sl. U tako neurednoj Uniji ne želim živjeti. Ne pada mi na pamet živjeti u Uniji gdje nikad ne znaš kad će tvoju i ostale poštene države neka druga iz čista mira opljačkati a ti da moraš samo gledati i ne možeš ništa učiniti da to spriječiš.

P.S. Evo ovdje vam zadnje gdje sam o tome razmišljao, gdje vam govorim da ovako ne može, da nam je Europa zauvijek "jadna" ako će se nastaviti na ovaj način, to vam je to što vam sad i Buffett čak kaže samo "opreznijim izborom riječi" kao "Europa se treba ili jače povezati ili na neki drugi način preoblikovati", ne smije spomenuti riječ federalizam kako ne bi svi skočili na noge jer je to u Europi jedan od najvećih tabua. Ali može i "drugačije", istina, i to se može obuhvatiti tom opreznom rečnicom, samo što to sve drugačije je opet neki hibrid prekomplicirani, a Europi treba pojednostavljenje ponajviše, a teško se može nešto postići dodatnim kompliciranjem:
http://www.poslovni.hr/forum/utjecaj-kretanja-svjetskih-indeksa-i-cijene-nafte-na-tk-hrvatska-4498-pg2632.aspx



@marcipan
@pobjeda

A tko ne sumnja u (u ovom smislu riječi) "opstanak eurozone"? [lol]

Od kad ja govorim o potrebi "fiskalne harmonizacije" i "novog ugovora" (u kojem čak oprezno natuknem da vidim "federalizam", svima tako tabu kao tema uopća) kao osnovi za održivost svih unija pa i monetarne koje su osnova onogao što zovemo "Europska unija". Maastricht je nedorečen i neodrživ, treba nam novi ugovor.

Ukoliko se to ne dogodi, ovakva monetarna unija nije održiva, nego će biti bitno smanjenog obima (Njemačka, Nizozemska i još par srodnih država unutra, ostali van) ili čak u dva koncetrična kruga (sa dva eura, "zlatni" i "srebrni") ali ovo nije održivo. To mi ovdje govorimo odavno.

P.S. Ali u svakom slučaju, naslov je prilično glup, nisam očekivao takvo žutilo na Poslovnom. Smiješno je reći "opstanak eurozone", zvučo kao da može "propasti", to praktički po definiciji nije moguće, neće "propasti eurozona" kako kaže i krivo prevodi članak, nego će "propasti u ovom obliku i/ili obujmu", radi se o tome da neke države moraju skroz istupiti, ili se mora euro racijepiti na dva dijela, i to oni ovdje prevode kao "neće opstati" (hoće "opstati", čak će se možda i jednako zvati, samo što će "drugačije izgledati"), a sve to uvjetno, kao što odavno ovdje pišemo (ili barem ja pišem), ako se sadašnji Ugovori ne promjene, na način ako što sam lijepo rekao već sto puta: na principu ravnopravnosti svih članica, tj. poštenih odnosa, tj. nemogućnosti da jedne članice zlorabe povjerenje ostalih, na način da se učini nemogućim da jedni moraju spašavati druge. To je moguć samo na način da su fiskalne politike usklađene, i da su mehanizmi kontrole funkcionialni (da postoji kažnjavanje itd.). A to je sve moguće jednostavno jednom vrstom federalizma, a jako teško nekim drugim kombinacijama ali koje su također moguće uz dobro složene i vrlo stroge/moćne mehanizme kontrole. Ja očekujem da će se nešto u tom smijeru napraviti. Ako ne, selim u neku normalniju državu, USA, Švicarsku i sl. U tako neurednoj Uniji ne želim živjeti. Ne pada mi na pamet živjeti u Uniji gdje nikad ne znaš kad će tvoju i ostale poštene države neka druga iz čista mira opljačkati a ti da moraš samo gledati i ne možeš ništa učiniti da to spriječiš.


Nisam čitao tvoj članak jer nemam volje.

Da se razumijemo nisam baš nekog mišljenja da će propast EU ili euro, ali mislim da će biti jako teško i da burze dugo dugo neće dalje gore.

Posebice crobex, jer kada eu kihne mi imamo kroničnu upalu pluča.

Propast EU značio bi i kraj svega ovoga kaj mi poznajemo, rat bi bio garantiran, sukob sa srbima također, a onaj koji to želi nije baš normalen kaj ne?
EU ne smije propast jer bu USA ošle vrit, a onda i Kina a di smo onda? u 1911 gopdini!

Ali biti pozitivan i pričati kako će burze up up up je još luđe!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Propast EU značio bi i kraj svega ovoga kaj mi poznajemo…

mi ti ni nismo u EU. [lol]

kolege,

nastavno na informaciju od prije par dana kako su hrvatski mirovinski fondovi u trećem kvartalu intenzivirali ulaganja na drugim tržištima kapitala, a ne na Zagrebačkoj burzi, mislim da bi najprimjereniji komentar navedenog bio onaj Josipa Šentije, autora knjige " S Krležom poslije 71",
koji je na pitanje što bi Krleža danas rekao, odgovorio :

Hrvati su opet odlučili da sa svojim penezima posla ne budu imali.


Nisam čitao tvoj članak jer nemam volje.

Da se razumijemo nisam baš nekog mišljenja da će propast EU ili euro, ali mislim da će biti jako teško i da burze dugo dugo neće dalje gore.


Ovo je stvarno zanimljivo, odakle si sad izvukao "burze"? Tako iz rukava, ili imaš obrazloženje neko? Ovdje smo pričali o sasvim drugim stvarima, no dobro ako se želiš dotaknuti "prognoziranja" (zar misliš da je to moguće?) kretanja na tržištima kapitala, baš bi me zanimalo kako si došao do takvih zaključaka da "dugo neće dalje gore"??

Tim više ako nam prijete neke "nekonvencionalne akcije" (promjena politike ECB-a itd.) koje bi mogle izazvati inflaciju, neizvjesnosti oko vrijednosti valute itd., tim više je realna imovina poput udjela u solidnim biznisima (čitaj: "dionica") zanimlijva, i baš u tim tvojim "tmurnim scenarijima" ima puno argumenata za dionice čak i na takvoj "analitikantskoj" razini gledanja. Ako ćemo u igru uvrsiti ono kako ja gledam: proučavanje fudmanenata, sadašnjih valuacija, onda stvar postaje još zanimljivija i zaista se postavlja pitanje, premda ja ne pokušavam prognozirati kretanja tržišat, kako ti uspijevaš doći do tih svojih kad već nekakvih ti baš "negativnih" (koje je teško racionalno naslutiti) prognoza za europska dionička tržišta??

Poznato je da ja smatarm američko gospodarstvo snažnijim, zdravijim, boljih temelja za dugoročni rast i obzirom na to i sadašnje valuacije američke dionice "generalno jeftinijima" nego su europske, no daleko daleko od toga da bih mislio da su europske dioncie skupe. To što nešto nije skupo, nije dovoljno za prognozirati hoće li u narednih par godina rasti ili padati, u to ne ulazim, ali racionalno bi bilo preferirati i u Europi danas dionice kao imovinsku klasu, baš i ako imate pogled sličniji ovom tmurnom (kojega ne isključujem, kažem i sam koji su uvjeti da završi bliže ovom tvom a koji bliže mojim "nadanjima", a što će proći, što će europske elite i njihovi glasači koji mogu referndudima bilo što spriječiti odlučiti, koji put izabrati… to će budućnost pokazati).


Posebice crobex, jer kada eu kihne mi imamo kroničnu upalu pluča.

Ovo je pak nešto totalno ludo. Kako "posebice CROBEX"? Ti gledaš valuacije, bilo kakav "fundamentanli" poglede ili samo neka tehnika, rukav ili kako već?
Naše dionice (ne sve, ali dovoljan dio) su danas tako cijenjene da je suludo očekivati bilo što osim bitno boljih performansi od onoga na efikasnijim europoskim tržištima. Tako da mi je van pameti ovo "posebice CROBEX" u "negativnom smislu". Ja mislim isto, "posebice CROBEX", ali u suprotnom smislu. Mislim da je u Europi držati dionice sada vrlo oportuno (koju biste drugu klasu, nekretnine? :rotfl:), a u Hrvatskoj obzirom na valuacije: posebice!!


Propast EU značio bi i kraj svega ovoga kaj mi poznajemo, rat bi bio garantiran, sukob sa srbima također, a onaj koji to želi nije baš normalen kaj ne?
EU ne smije propast jer bu USA ošle vrit, a onda i Kina

Ovo nije nimalo realno, u svakoj rečenici. Propast EU ne bi bio takav problem, Ugovori kako su potpisani tako se i raskinu, to je samo "papirologija", na terenu tu nema ništa "kataklizmičkog", veće su kataklizme na nekim "ideološki"/"filozofskim" razinama nego u realnom svijetu.

Rat sigurno još ne bi bio garantiran, i Nijemci i Francuzi su već dovoljno naviknuli na mir, da bi i nestankom EU vjerojatno prošlo još par desetljeća prije nego jedni druge zbombardiraju po svojim drevnim običajima.

Što se tiče sukoba sa Srbima, čiji sukob?? Hrvatska da ide u sukob s njima? Bez brige, to još duže vrijeme nije moguće, osim ako bismo ga mi namjerno izazvali recimo nekim miješanjima u neki evenutalni sukob na Kosovu, a zbilja ne znam tko je ovdje voljan se petljati.

Kakva gomila gluposti

Dokle ljudi gladuju, ne znaju kako platiti rezije, ne znaju kako djeci platiti skolovanje, nas Lynx se veseli i divi Financijskim korporacijama koje ostvaruju enormne zarade preko ledja malog covjeka, preko radnika!
Ne da ce biti rata, nego ce svi ljudi ustati na noge protiv financijskih mocnika kojima je jedino cilj zaradjivati i bogatiti se. Pa nije priridno da porezni obveznici saniraju banke u privatnom vlasnistvu, koje su upale u krizu zbog makinacija i manifetluka financijasa koji su sve spremni napraviti samo da bi dobili sto veci bonus. Dok se jedni voze jahtama, privatnim avionima, piju vina od 1000 dolara , drugi gladuju. E to nije prirodno, i taj sustav ce se urusiti. A poceo je i nece stati dokle se ne smanje socijalne razlike, nepravda.Amerika je tigar od papira, a nas Lynx pise o zdravom gospodarstvu, koje svakim danom gubi sve vise i vise.
Pa taj Lynx se veseli novom ratu u iranu, siriji, njemu je to sve cool jer "Amerika je uvijek u pravu". Decko, spusti se na zemlju, vrati se u realan svijet, a nemoj samo cekati da ti guzda da sendvic i sok, malo pocni misliti svojom glavom, jer i najgori original je bolji od najbolje kopije

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

http://www.forexpros.com/indices/world-indices

Bank earnings hit highest level in 4 years
FDIC says bank earnings rose to $35.4B in Q3, while number of problem banks falls to 844
http://finance.yahoo.com/news/fdic-bank-earnings-hit-highest-152843885.html?l=1

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close