Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

austrijanci (ATX) gadno tonu, skoro su se izjednačili s crobexom, a do sad su bili oko 20% iznad nas…vrlo čudno, pogotovo ako usporedimo (haha) kreditne rejtinge RH i Autrije te rezultate gospodarstva ove 2 zemlje?!??! [huh]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

počinje zakuhavati i u Siriji, gdje je tome kraj? [embarass]

http://www.jutarnji.hr/arapsko-proljece—sirija-na-rubu-rata–pobunjenicka-vojska-prvi-put-napala-vojnu-bazu–turska-prijeti–asad-ce-zestoko-platiti/987679/

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


počinje zakuhavati i u Siriji, gdje je tome kraj? [embarass]

http://www.jutarnji.hr/arapsko-proljece—sirija-na-rubu-rata–pobunjenicka-vojska-prvi-put-napala-vojnu-bazu–turska-prijeti–asad-ce-zestoko-platiti/987679/


Zvučiš kao da nisi sretan zbog toga?? Što, ti bi da ljudi dovijeka ostanu pod diktaturom? To želiš nevinim ljudima koji tebi osobno vjerojatno nisu nikada poželjeli ništa nažao? Ne poželi zlo drugim ljudima, to bi trebao biti osnovni princip po kojem se ravnamo.

Živjeti u diktaturi je zlo. Ono što vodi ka izlasku iz nje, ka boljem sutra, je ono što im trebamo željeti i držati im fige da uspiju, da se usput u metežu ne dogode druga zla itd. Pobune protiv silnika nikada nisu lake, nose sa sobom puno žrtve, stradanja, ali mora se pokušavati, mora se ići u pravom smijeru, mora se biti hrabar. Ništa se neće riješiti samo od sebe ako sjedimo skrštenih ruku i čekamo "da nas netko drugi oslobodi". Prošle bi godine i godine prije nego bi netko taj režim izvana došao srušiti, zato se građani moraju potruditi sami preuzeti u svoje ruke brigu o svojoj sudbini. A koliko su stvarno dobri ljudi, koliko su stvarno zaslužili bolje sutra, pokazati će se tokom tog procesa, koliko će to proteći uredno i brižno prema svim ljudima tj. poštivanju ljudskih prava i sloboda. Ako će iz toga nastati građanski rat u kojemu će se svi međusobno pobiti, ako će vjerske ideologije pobijediti svjetovnu filozofiju ravnopravnosti svih ljudi itd. e onda nažalost vjerojatno nisu niti zaslužili bolje. Mi izvana se možemo samo nadati da će pobijediti razum i dobro, a pomoći koliko možemo i želimo, a glavni posao je na njima samima, svatko se mora boriti za vlastito bolje sutra.



počinje zakuhavati i u Siriji, gdje je tome kraj? [embarass]

http://www.jutarnji.hr/arapsko-proljece—sirija-na-rubu-rata–pobunjenicka-vojska-prvi-put-napala-vojnu-bazu–turska-prijeti–asad-ce-zestoko-platiti/987679/


Zvučiš kao da nisi sretan zbog toga?? Što, ti bi da ljudi dovijeka ostanu pod diktaturom? To želiš nevinim ljudima koji tebi osobno vjerojatno nisu nikada poželjeli ništa nažao? Ne poželi zlo drugim ljudima, to bi trebao biti osnovni princip po kojem se ravnamo.
….
[/quote]

Da, nisam sretan što će opet krv teći u potocima, što će biti novih tisuće i tisuće žrtava i razaranja… tebi to očito ne smeta pa uživaj…
over&out na tu temu

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!




počinje zakuhavati i u Siriji, gdje je tome kraj? [embarass]

http://www.jutarnji.hr/arapsko-proljece—sirija-na-rubu-rata–pobunjenicka-vojska-prvi-put-napala-vojnu-bazu–turska-prijeti–asad-ce-zestoko-platiti/987679/


Zvučiš kao da nisi sretan zbog toga?? Što, ti bi da ljudi dovijeka ostanu pod diktaturom? To želiš nevinim ljudima koji tebi osobno vjerojatno nisu nikada poželjeli ništa nažao? Ne poželi zlo drugim ljudima, to bi trebao biti osnovni princip po kojem se ravnamo.
….
[/quote]

Da, nisam sretan što će opet krv teći u potocima, što će biti novih tisuće i tisuće žrtava i razaranja… tebi to očito ne smeta pa uživaj…
over&out na tu temu
[/quote]

A što se vi kolega ćudite Lynxu, pa on je navijao i za rat u libiji, njemu je to super, da amerikanci dodju pred njegovu kuću i zapale je , on bi vjerojatno bio sretan jer je čovjek općinjen američkim utjecajem u svijetu. A ne zna da je Libija bila zemlja blagostanja, gdje se živjelo jako lijepo i jako fino.Njemu je bitno da Apple pokaže veliku dobit i onda je on u extazi. Isto tako kad ga njegov guzda pogladi po glavi to vam je njemu više nego išta na svijetu, repić mu onda maše 300 na sat. A što ćete kolega dragi, Hvala bogu da nema puno takvih kao on, jer kapitalizam se u svijetu nagriza kao kiselina željezu, uskoro će sve te financijske grupacije koje su popljačkale ljude završiti tamo gdje im je mjesto. Vidite da Lynx ne voli zemlje poput irana, samo zato jer ljudi midle svojom lavom i ne guraju se svakom u bulju, a naš kolega je u tome prvak, a ne na da buljolisce ne poštuje nitko.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti




počinje zakuhavati i u Siriji, gdje je tome kraj? [embarass]

http://www.jutarnji.hr/arapsko-proljece—sirija-na-rubu-rata–pobunjenicka-vojska-prvi-put-napala-vojnu-bazu–turska-prijeti–asad-ce-zestoko-platiti/987679/


Zvučiš kao da nisi sretan zbog toga?? Što, ti bi da ljudi dovijeka ostanu pod diktaturom? To želiš nevinim ljudima koji tebi osobno vjerojatno nisu nikada poželjeli ništa nažao? Ne poželi zlo drugim ljudima, to bi trebao biti osnovni princip po kojem se ravnamo.
….
[/quote]

Da, nisam sretan što će opet krv teći u potocima, što će biti novih tisuće i tisuće žrtava i razaranja… tebi to očito ne smeta pa uživaj…
over&out na tu temu
[/quote]
Lako je tebi biti over&out, ti bi ljudima rekao šutite i trpite, neka vlastodržac po vama puca, jer nije isto kada krv teče u potocima kada tvoj omiljeni Predsjednik puca po vama njegovom narodu i kada teče u potocima u borbi protiv njega, omiljenog Vođe koji ima zakonsko pravo po vama pucati na prosvjedima a vi protiv njega ne smijete pisnuti, makar ga vi smatrali tiraninom??

Ja to ne mogu razumijeti. Ljude osuditi na pakao samo kako "nikome ne bi smetali", kako bi mi ovdje imali svoj mir, kako ne bi morali na TV-u gledati kako njima teče krv u potocima, a ne briga nas zašto teče (njima teče, ne tebi, oni su izabrali borbu a ti im poričeš pravo za borbu?!), da nas ne zanima protiv čega su ustali, zašto su se odlučili boriti? Meni to nije jasno. Ne može se ljudima reći "šutite i trpite, da nikome ne smetate, ne želimo gledati vašu krv, neka teče tamo gdje je ne vidimo kao i do sada". To nije nimalo lijepo. Ljudi se imaju pravo boriti za sebe, mi iz vana ne možemo im to poricati, a kako će to uspjeti ili ne uspijeti, koliko su i među sobom podijeljeni, koliko su neki od njih isti kao i taj tiranin protiv kojega bi se borili, to je stvar u koju ne mogu ulaziti, ja se samo mogu nadati da će pobijediti razum i pravda, da neće jednog tiranina zamijeniti drugi i sl. Da li tu što možemo pomoći, da li netko sa zapada može dati svoj doprinos da se tamo stvar pozitivno razriješi, ne znam… ali ne možemo se protiviti njihovim nastojanjima da se riješe tiranije, da ustanu protiv onih koji pucaju po njima na prosvjedima, možemo samo pomoći ili barem ne odmagati kao što bi ti očito najradije ih sve ušutkao kao i presjednik koji je to pokuao oružjem.

USA je danas oštro potonula
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

EU burze su i dalje u padu, DAX je već 3. dan u minusu na -1,1%

A što se vi kolega ćudite Lynxu, pa on je navijao i za rat u libiji, njemu je to super, da amerikanci dodju pred njegovu kuću i zapale je , on bi vjerojatno bio sretan jer je čovjek općinjen američkim utjecajem u svijetu. A ne zna da je Libija bila zemlja blagostanja, gdje se živjelo jako lijepo i jako fino.Njemu je bitno da Apple pokaže veliku dobit i onda je on u extazi. Isto tako kad ga njegov guzda pogladi po glavi to vam je njemu više nego išta na svijetu, repić mu onda maše 300 na sat. A što ćete kolega dragi, Hvala bogu da nema puno takvih kao on, jer kapitalizam se u svijetu nagriza kao kiselina željezu, uskoro će sve te financijske grupacije koje su popljačkale ljude završiti tamo gdje im je mjesto. Vidite da Lynx ne voli zemlje poput irana, samo zato jer ljudi midle svojom lavom i ne guraju se svakom u bulju, a naš kolega je u tome prvak, a ne na da buljolisce ne poštuje nitko.

potpis, respect!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Vidite da Lynx ne voli zemlje poput irana, samo zato jer ljudi midle svojom lavom i ne guraju se svakom u bulju, a naš kolega je u tome prvak, a ne na da buljolisce ne poštuje nitko.

Kolega moze li pojasnjenje posto koliko znam u Iranu nema ni lavova. Vulkana dodusee imaju 2 no nisam jos cuo da lava misli [smiley]

Ne prati ovdje nitko naftu i dalje?
Pratite ljudi, pratite, jer porast cijena nafte nije u korelaciji sa mogućom globalnom depresijom [wink]

Najdraži su ovi ovi instant mudraci.
Ajde vi izrecitirajte scenarij s naftom tako da možemo prekontrolirati a ne bacati pitijske pa se poslije praviti pametan. Zbog čega raste nafta i zbog čega neće pasti nazad na 50 usd?

New Report

Close