Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Strah zavladao
Na Wall Streetu panika i potop

Na Wall Streetu su u srijedu cijene dionica potonule više od 3 posto, a na paniku koja je zavladala nakon proboja prinosa na talijanske obveznice iznad kritične razine od 7 posto, što signalizira produbljivanje dužničke krize, najbolje ukazuje skok ‘indeksa straha’ za više od 30 posto.

Niti jedan od 10 sektora S&P 500 indeksa jučer nije ostao pošteđen, a najviše su, 5,4 posto, potonule cijene dionica u financijskom sektoru, zbog njegove izloženosti europskim dugovima.

Kriza u Italiji sasvim je u drugi plan gurnula grčke dužničke probleme, jer bi kolaps trećeg po veličini europskog gospodarstva izazvao znatno veće štete financijskom sustavu nego grčka kriza….
Business.hr

[bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

nastavlja se panika na svjetskim burzama
DAX jučer -2,2%
DAX sada -1,8%

pad u 2 dana -4%!!!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Ovako brzinski ovo je sada vjerujem važno:

1. 30 % Eni S.p.A.
2. 31 % Enel S.p.A.
3. 30 % Finmeccanica S.p.A.
4. 70 % CDP S.p.A
5. 100 % Poste italiane S.p.A.

– ima li još što zanimljivo tamo??

Moj stvav je da talijanska vlada dok su kamatne stope tako visoke ne treba ići u refinanciranja nego kako što dospijeva plaćati u kešu.

Italija je klasičan primjer špekulativnih radnji – Italija stoji puno bolje od prosjeka razvijenih zemalja.

1. pola talijanskog duga drže domaće banke
2. ročnost izuzetno povoljna
3. proračun može isplaćivati i dug i kamate
4. ukupni dug države i građana mali u odnosu na prosjek razvijenih zemalja
5. Italija je 4 svjetski posjednik zlata u svijetu
….

Ekipa, molim vas za pomoć. Ima li netko kakav dobar link na kojem se može pratiti kretanje cijene loživog ulja?
Trebam kupiti lož ulje, a ne znam da li će mu cijena pasti idući tjedan ili neće? Kakve su vaše prognoze?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ekipa, molim vas za pomoć. Ima li netko kakav dobar link na kojem se može pratiti kretanje cijene loživog ulja?
Trebam kupiti lož ulje, a ne znam da li će mu cijena pasti idući tjedan ili neće? Kakve su vaše prognoze?

nažalost trend kretanja cijena nam baš i ne ide na ruku…

Vaš link

ma kakav cash-r-a, 100% in



Ovako brzinski ovo je sada vjerujem važno:

1. 30 % Eni S.p.A.
2. 31 % Enel S.p.A.
3. 30 % Finmeccanica S.p.A.
4. 70 % CDP S.p.A
5. 100 % Poste italiane S.p.A.

– ima li još što zanimljivo tamo??

Moj stvav je da talijanska vlada dok su kamatne stope tako visoke ne treba ići u refinanciranja nego kako što dospijeva plaćati u kešu.

Italija je klasičan primjer špekulativnih radnji – Italija stoji puno bolje od prosjeka razvijenih zemalja.

1. pola talijanskog duga drže domaće banke
2. ročnost izuzetno povoljna
3. proračun može isplaćivati i dug i kamate
4. ukupni dug države i građana mali u odnosu na prosjek razvijenih zemalja
5. Italija je 4 svjetski posjednik zlata u svijetu
….
[/quote]

2010. Italija je bila treća na rang listi posjednika zlata!
2,451.8 tona ili oko 150 milijardi dolara po sadašnjim cijenama!

Prošla kriza…
http://www.forexpros.com/indices/indices-cfds

Pao talijanski 10Y yield ispod 7% [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Pao talijanski 10Y yield ispod 7% [thumbsup]

ali trend mu je 17, 27, 37% prije nego 4,85% opet.


Pao talijanski 10Y yield ispod 7% [thumbsup]

Zato što je to veliko tržište obveznica ipak valjda koliko-toliko efikasno. Ne može dugo ostati na nekim besmislenim razinama. Kao što sam jučer rekao: Mr. Market je malo skrenuo, ali očito ga faze ludila ne mogu držati tamo baš predugo.

Mislim tko je to vidio da Italija koja neusporedivo puno bolje stoji od naše države kako god okreneš, ima kamatne stope cca. kao RH, to je besmisleno. Ili njihove kamatne stope moraju biti manje, ili se naše moraju povećati, ali nemoguće je da ostane ovakav odnos. Jedno sam vrijeme se čudio kako mogu imati tako niske kamate u odnosu na Njemačku, ali sad se čudim kako može doći do baš 7 %, to kao da ide iz jedne besmilice u drugu a kažu da je su ta tržišta tobože "skoro efikasna". Ono 5-6 % da im je, to zvuči baš razumno ovako na prvi pogled nekom tko baš nije stručnjak za te stvari, ali ispod 5 % ili iznad 6 %, počinje izgledati manje normalno… oni koji misle da znaju procijenjivati takve stvari kao što su opravdane kamatne stope zaduživanja država, neka nam objasne zašto to misle ako misle da bi im prinos trebao biti ispod 5 % (čime se ipak previše približavaju Njemačkoj) ili iznad 6 % (čime se pak previše približavaju banana državam poput RH, a sami definitivno nisu takva banana dražava). Ja to to ne znam, ali neki zdrav razum i osnovna intuicija govore da to baš i nema smisla biti van intervala cca. 5 % do cca. 6 % gledajući ovako relativno spram drugih država na čemu stoje, tj. očekujemo valjda da su te stope u nekom logičnom odnosu, da je jasno zašto netko ima i otprilike koliko netko ima veće odnosno manje od drugoga. Italija ima odično gospodarstvo, a država i ostali vezani problemčići (korupcijsko-kriminalni) se mogu popraviti. Glavno je da imaš jake konkurentne kompanije. Kada to imaš dalje je sve lako. Jadni su oni koji poput nas imaju jako malo dobrih kompanija, pa koji moraju sve preporoditi da bi opstali, oni nemaju što drugo osim riješiti jasno definirane i jasno rješive probleme.


Prošla kriza…
http://www.forexpros.com/indices/indices-cfds


Važi i dalje…

Jel prati netko naftu WTI i Brent?
Jel uopće moguć ovakav razvoj situacije?
Osim tehnikalija, ovdje i par vrlo zanimljivih članaka koji kao da se slažu sa tehnikalijama.
Osim toga i ona lisica Soros svojim izjavama jasno daje do znanja gdje se pozicionirao, a dr. Doom Roubini opet jaše.
http://ftalphaville.ft.com/blog/2011/10/28/715136/oh-the-iron-y/
http://www.zerohedge.com/news/foreigners-sell-second-largest-amount-us-bonds-ever-past-week-record-93bn-us-paper-sale-past-2-
http://ftalphaville.ft.com/blog/2011/10/28/715381/something-structural-has-changed-in-current-fundamentals/

New Report

Close