Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






išao sam brodom, dobio popust na količinu. [thumbsup]
oćemo pustit S&P do 1273 barem?

Ma ne igram se s indexima trenutno, mozda ako se potvrdi divergencija dax-a i Europice….
Inace onaj bakar sto si dofuro brodom nije bas neke kvalitete, ali sam prekrco jutros par tamica za svaki slucaj!!!

[/quote]
a šta sad? ja pojma nemam.
pobjeda, marcipan… dokle će ovo, zašto raste?
[/quote]
Kad oni rasprodaju idemo isti dan dolje i tako u krug dok shvate da su ostali bez kinte.
[/quote]
Ako ovaj rally ima imalo obraza, sad će mi dat jednu poštenu korekciju. [smiley]
[/quote]
Tržište pokazalo da ima srce, pobjeda se vratio na forum… zatvaram short i počinjem skupljat longove.

istina taj pobjeda je super kontra oscilator……. [smiley]

KATAKLIZMA NA EU BURZAMA, OPĆI POTOP!!!!!!!

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

DAX U 2 DANA PREKO -10% !!!!!

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

kolega pobjeda čemu ove jedinice? haha…..biti ćete i vi jednog dana u pravu, samo vam je tajming loš…. sve ostalo ćete pogoditi……… [wink]

pobjeda laje, PMI podbacuje… ali http://www.youtube.com/watch?v=yhsgYWBAu5M [lol]

spx 1220 ,,zanimljiva razina danasnjeg zaustavljanja…od te razine je bio potop od 2 tjedna do cca 900 pt 2008 ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pa išli su okomito od 10400 do 12100 bodova. Mjesec dana neprestanog rasta, hej…! Pa moraju se malo iskorigirati, bilo je i za očekivati. Samo nažalost vašu, kešoljupci , to nema nikakve veze s nama jer smo mi u tom periodu od mjesec dana još i pali dok su oni rasli.

Papandreou potopio europske burze

Europske dionice zabilježile su u utorak najveći pad u mjesec dana, nakon što je Grčka najavila referendum o novom paketu međunarodne pomoći.

Grčki premijer Georgij Papandreou iznenadio je tržišta najavom referenduma, što je potaknulo strahovanja da bi grčki građani, nezadovoljni drastičnim mjerama štednje, mogli odbaciti dogovor o paketu pomoći postignut na prošlotjednom europskom summitu. Odbacivanje pomoći moglo bi produbiti dužničku krizu u eurozoni i u najgorem slučaju rezultirati defaultom Grčke. Papandreu je najavio i glasovanje o povjerenju vladi, a točni datumi referenduma i glasovanja još nisu poznati. Grčka je posljednji put održala referendum 1974. godine kada je nakon pada vojne hunte ukinuta monarhija.

Snažan udarac pretrpjele su financijske dionice. Vodeći grčki zajmodavac National Bank of Greece potonuo je gotovo 15 posto. Grupacije Credit Suisse i Danske Bank zaronile su više od 7 posto, nakon objave poslovnih rezultata slabijih od očekivanih. Među većim gubitnicima našao se i rudarski sektor, nakon što su najnovije statistike pokazale pad proizvodnih aktivnosti u Kini.

Regionalni indeks Stoxx Europe 600 posrnuo je 3,49 posto na 234,99 posto, pokazuju posljednji Bloombergovi podaci. Londonski FTSE 100 zaronio je 2,21 posto, frankfurtski DAX 5 posto, a pariški CAC 40 za 5,38 posto. Grčki indeks Athex Composite na vrijednosti je izgubio gotovo 7 posto.

U prvim satima trgovanja na Wall Streetu oštar pad bilježe i glavni američki indeksi. Dow Jones Industrial Average posrnuo je 2,45 posto, Standard & Poor’s 500 za 2,64 posto, a Nasdaq Composite 2,85 posto.
PD
[shocked]

Gotovo da bih se okladio da od sveg tog današnjeg cirkusa sa Grčkom neće biti ništa.
Što se taj grčki sindrom češće pojavljuje, to sam na njega sve manje osjetljiv, a sve češće imam osjećaj da su ti scenariji unaprijed smišljeni.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Gotovo da bih se okladio da od sveg tog današnjeg cirkusa sa Grčkom neće biti ništa.
Što se taj grčki sindrom češće pojavljuje, to sam na njega sve manje osjetljiv, a sve češće imam osjećaj da su ti scenariji unaprijed smišljeni.

Ma naravo [yawn] Sutra će Merkelica zavaljat jednu šamarčinu ovom Papandreku, pa će indexi opet rasti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Papandreu gubi potporu naroda i poltike za reforme. Zato sad pokreće pitanje o referendumu jer zna da će njegova vlada uskoro pasti. On će s referendumom izaći kao s političkim programom i dobiti izbore na tome. Održat će referendum za par mjeseci, rezultat će vjerojatno bii negativan po EU.
Rezultat – Grčka izlazi iz eurozone, nemali broj banaka po EU bankrotira skupa s grčkom, a ostale bivaju jako uzdrmane. Veliki problemi cijelo to vrijeme potresaju Italiju, Španjolsku i još par prezaduženih članica EU. CIjela EU je pod upitnikom opstanka!

FRANKFURT (MarketWatch) — Manufacturing activity across the 17-nation euro zone contracted more than initially thought in October, according to the final reading of the Markit manufacturing purchasing managers index for the region released Wednesday. The index fell to 47.1 in October from 48.5 in September and came in below a preliminary estimate of 47.3. A reading of less than 50 signals a contraction in activity, while a figure of more than 50 signals growth. On a national basis, Ireland was the only country to show growth with a reading of 50.1. "The latest manufacturing PMI further emphasizes the marked reversal of fortunes for a sector that was the leading light of the economic recovery," said Rob Dobson

New Report

Close