Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


EU burze su još crvenije nego jutros…izgleda da se trend okreće. pozitivan efekt povećanja euro fonda je ispucan, a sad se treba početi suočavati s opasnošću od nove recesije koja i dalje visi nad svjetskim gospodarstvom te strahom od bankrota Italije, Španjolske,Portugala…

je ,taman za vratit 5-10% jeftinije usa prodano u petak… [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

rovadC, 31.10.2011. u 21:13
Greece calls referendum on EU bail-out

Vaš link
-po anketama ih je protiv blizu 60%. ako odbiju eu bail-aut ili će u default ili opet maratonski pregovori za novi plan kojeg bi ovi opet mogli odbiti i …. gdje je tu kraj

najbolje da izađu iz zone eura, ili da mjenjaju sporazum eu, ali tad bi opet neko mogao na referendumu biti protiv, ajme ova eu
[huh]


intervencija na USDJPY, 400 pipsa noćas.
bez mene. [cry]

Nema šta, prava tržišna ekonomija, slobodna trgovina itd.
Prokleta banda.
Sreća što se već nazire kraj.
Nesreća je što će biti u krvi

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


xxyyzz, 31.10.2011. u 21:20
Greece calls referendum on EU bail-out

Vaš link
-po anketama ih je protiv blizu 60%. ako odbiju eu bail-aut ili će u default ili opet maratonski pregovori za novi plan kojeg bi ovi opet mogli odbiti i …. gdje je tu kraj

najbolje da izađu iz zone eura, ili da mjenjaju sporazum eu, ali tad bi opet neko mogao na referendumu biti protiv, ajme ova eu
[huh]
[/quote]
ma nek idu u 3pm i oni i eu i sva ta prokleta banda koja stoji iza svega

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Stručnjaci upozoravaju
Stiže nova kriza, prijete nam i novi nemiri

Svjetska ekonomija se nalazi na rubu nove i dublje recesije u zapošljavanju, što bi moglo dovesti do socijalnih nemira, upozorava Međunarodna organizacija rada. Loše prognoze donosi i Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj.

Prema predviđanjima Međunarodne organizacije rada (ILO), bit će potrebno još barem pet godina prije no što se zaposlenost vrati na razinu na kojoj je bila prije krize.

Dok ILO upućuje upozorenja da nam zbog dublje recesije u zapošljavanju prijete nemiri, i Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj odašilje slične poruke. Tvrde kako će vođe skupine G20, koji se sastaju idući tjedan, morati donijeti teške odluke. Ujedno predviđaju naglo usporavanje ekonomskog rasta u eurozoni, te upozoravaju da će neke zemlje bilježiti negativan rast.

U izvješću Međunarodne organizacije rada stoji, pak, da će se u iduće dvije godine morati stvoriti 80 milijuna radnih mjesta. Ujedno se predviđa, prenosi BBC, da će se otvoriti tek 40 milijuna. U međuvremenu, OECD predviđa rast u eurozoni za ovu godinu od 1,6 posto, a u idućoj tek 0,3 posto.

Danas.hr

[shocked]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

nema do grka……..[lol]

Nakon što su čelnici eurozone teškom mukom došli do dogovora o otpisivanju 50 posto dugova Grčke, iz Atene je stigao novi šok.

Grci sada kažu: To nam nije dovoljno dobro! Grčki premijer George Papandreou šokirao je svoje uropske kolege poručivši im u ponedjeljak da bi Grčka trebala održati referendum o europskom paketu pomoći.

To pak znači dodatno odugovlačenje, jer Grci bi referendum najjranije trebali održati u siječnju. Euro je odmah pretrpio novi udarac na burzama, na newyorškoj burzi euro je pao za 2 posto u odnosu prema američkom dolaru.

Ankete u Grčkoj pokazuju da čak 60 posto Grka nije zadovoljno europskim paketom pomoći, odnosno da misle da će dogovori biti loš po njihovu zemlju. Iako ih večina odgovara da žele učvršćivanje eura, Grci su zabrinuti zbog najavljenih rezova na plaćama i mirovinama, novih poreza, te privatizacije zračnih luka, državne lutrije i pošte…

– Građani su izvor naše snage i upravo njih treba pitati za i li protiv ovog dogovora. Ne bojimo se demokratskog pristupa. Ne može nitko osim Grga odlučiti kakva će biti naša sudbina – rekao je grčki premijer.

Oporba je pak bijesni, te upozorava svog premijera da se nabacuje grčkim članstvom u EU poput novčića u zraku. "On ne zna upravljati državom i umjesto da se časno povuče on postavlja dinamit",slikovito su se izrazili u glavnoj oporbenoj stranki Nova demokracija.

Analitičari pak kažu da bi grčko "Ne" na referendumu značilo noćnu moru za eurozonu, a da će u međuvremenu sve učiniti nervoznima. Grčka bi se pak mogla naći i bez novca i bez vlade.

Grčko glasovanje o novom paketu pomoći koji im pruža EU je zapravo njihov glas o članstvu u eurozoni, izjavio je u utorak u intervjuu finski ministar Alexander Stubb

nešto me ekipa bila dapadala…kako sam ušutio..
sorry ekipa nije me bilo jer je posao kipio..

kaj grci ne žele pomoć?
hahaha koji likovi..

njih treba izbaciti iz EU i to nogom u guzicu a Makedoniju pozvati tranu…i doviđenja…

manje bi bolilo nego da grci sami napuste uniju

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

JUČER, DANAS, SUTRA!

Evropa i svijet u jačem crvenom, a sutra možda se mrvicu odbiju barem do pozitivne nule, a CRObi mudro zatvorio vrata burzi danas!

ps Možda se uspije i CROBI zazelenit, sa 1 komadom KOEI NA 535, ERNT 1069, ADRS 219, IGH 949….

[cool]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

kolega sada sam pogledao dax. Trenutno je u minusu 2,3% No bacim ga na 5dnevni graf i nije u minusu, bacim ga na 1mjesečni graf i nije u minusu, bacim ga na 6mjesečni graf i nije u minusu i bacim ga na 5godišnji graf i nije u minusu. Sad je bolje da ne gledam crobex


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

kolega sada sam pogledao dax. Trenutno je u minusu 2,3% No bacim ga na 5dnevni graf i nije u minusu, bacim ga na 1mjesečni graf i nije u minusu, bacim ga na 6mjesečni graf i nije u minusu i bacim ga na 5godišnji graf i nije u minusu. Sad je bolje da ne gledam crobex


jesi ga proba bacit na gradele? brzo će ručak a dica plaču…

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Eh,Evropa u totalnom potopu a zse ne radi..šteta,šteta dobro bi se danas i ovdje moglo kupovati…


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

kolega sada sam pogledao dax. Trenutno je u minusu 2,3% No bacim ga na 5dnevni graf i nije u minusu, bacim ga na 1mjesečni graf i nije u minusu, bacim ga na 6mjesečni graf i nije u minusu i bacim ga na 5godišnji graf i nije u minusu. Sad je bolje da ne gledam crobex


baci ti naš bdp na svoj graf i blokadu vladajuće stranke i pad izvoza i pad industrijske proizvodnje i pad građevinrskog sektora i pad investicija i pad ubiti hebeno svega u ovoj državi pa će ti graf crobexa izgledati predobro da bi bilo istinito, kaj ne?

kada dax pada onda se ne uspoređuje, ali kada raste onda da..
ma kolge akoja mrtva njemačka?
pa gdje smo mi od njemačke?
pa ste vi skrenuli kolega moj dragi?

mi smo BALKAN stoga nas usporedite sa srbijom, crnogorom, eventualno slovenijom, i ostalom balkanskom bakljadom…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close