Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što je na svijetu više iPad-a, iPhone-a, a i što je većeg udjela Mac na tržištu "PC računala", to će svijet biti ljepše mjesto za sve nas, optimističnije budućnosti vrlo općenito.

[sealed] [cry] [undecid] [shocked] [huh] [embarass] [angry] [rolleyes] [bye]

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.



Kolega Lynx nista se Vi ne brinite, evo pa ni ja jos nisam zashortao Jabolcku!

Hehe, bez brige 😉 I da imam AAPL znaš da se ja ne brinem "oko cijena", slobodno zašortaj, najvijaj za pad itd., jer pad cijene može uzrokovati povoljnu priliku za kupnju, a ja sam uvijek sretan kada dobri i pametni ljudi uspiju naći neku dobru investiciju, tako da zbog onih koji bi iskoristili priliku ja bih bio sretan padom cijena.

Mene ovdje jedino što zanima je prodaja # komada iOS uređaja (iPad, iPhone i evenutalno iPod touch još neko kratko vrijeme, tim redom uglavnom, a potom i prodaja MacBook Air i Pro, pa tek onda sve ostalo što se tiče kratkog roka, premda dugoročno su neke "ostale" stvari cilj ali za sada su tek manji dio, tipa prihod od provizija na iTunes/App/Book store pa i prodaje vlastitog krajnjeg softvera, premda je za sada operacijski sustav glavni softver koji se tu razvija i prodaje u kompletu sa uređajima i kao njihov glavni dio/adut, no s vremenom će se više zarađivati i od kranjeg aplikativnog softvera, premda nikada koliko od provizija za prodaju tuđeg kroz App Store).

Osim broja komada, važna mi je i struktura tržišta, važno je da iOS uređaje kupuje "najbolji dio tržišta" tj. ljudi koji znaju cijeniti uređaj koji imaju, koji ga žele što više koristiti u svom životu, koji će kupovati sadržaje na iTunes/App/iBook dućanima.

Danas Apple što se tiče "mobilnih ručnih računala" (dakle uključivo svih vrsta mobitela) drži 5 % globalnog tržišta, onih najboljih 5 % tržišta!

Sada je cilj povećavati tih 5 %, dakle najboljih 5 % povećati na najboljih 10 % itd., još ime dosta mjesta za rast. Ključno je dakle kojih N % tržišta se drži, ne bilo kojih N % nego "najboljih N %" a uz što veći taj N, to je ovdje cilj i prema svemu što ja vidim dugoročno se prema tome snažnim korakom ide naprijed.

Ovaj iPhone 4S će se iz raznih razloga i stjecaja okolnosti vjerojatno prodati van svih očekivanja, a to je onda genijalni genijalni start za prodaju novog vjerojatno "iPhone 5" vjerojatno predstavljenog u ljeto 2012.

Naime taj iPhone 5 bi trebao biti uređaj na kojemu se radi zadnjih skoro 2 godine, i licka ga se još narednih pola godina, i u koji je i sam Steve Jobs uložio svoje zadnje snage i koji bi prema svemu tome i poznavajući snagu inoviranja ove kompanije trebao biti jednostavno nešto posebno, koji bi u odnosu na prethodnike trebao biti možda i više nego li je iPhone 4 bio, možda nešto gotovo u rangu sa revolucijom koju je pokrenuo originalni iPhone, jedan uređaj kojega će baš svatko tko je ostao na pred-4S uređajima htjeti kupiti, i kojega će veeeelika većina 4S vlasnika htjeti čim prije kupiti ako ikako može (obzirom na ugovore sa mobilnim operaterima, novcem koji si mogu priuštiti s time u skladu itd.), kojega će htjeti kupiti velik broj onih zaostalih na propalim platformama, solidan broj onih i na Androidu te solidan broj onih koji kupuju svoj prvi "smartphone" prelaskom sa "glupih telefona", tj. koji bi tada mogao ozbiljno akcelerirati prodaju tih uređaja, "opet"! 🙂

To mi se sve jako sviđa jer što veći broj vlasnika iPhone-a, to je veća vjerojatnost za bolju prodaju i iPad-a (a kojemu i tako ide jako dobro i svašta se tu još očekuje), a i MacBook računala (većim utjecajem nego li je utjecaj kanibalizacije od strane iPad-a, tj. neto pozitivni, iPad ako ikome jede prodaju onda prvenstveno nekim oblicima PC-računala)

A što je na svijetu više iPad-a, iPhone-a, a i što je većeg udjela Mac na tržištu "PC računala", to će svijet biti ljepše mjesto za sve nas, optimističnije budućnosti vrlo općenito.
[/quote]
HTC s Androidom je bolji! [kiss]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

AAPL lipo mete nasdaq

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

USA će danas loše završiti…a sutra bi i EU mogla u crveno
http://finance.yahoo.com/indices?e=sp
a mi ne trebamo niti misliti kamo ćemo, mi imamo samo jedan smjer!!! [angry]

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!

EBay 3Q net income climbs 14 percent
http://finance.yahoo.com/news/EBay-3Q-net-income-climbs-14-apf-3587579378.html?x=0

American Express 3rd-qtr profit rises 13 percent
http://finance.yahoo.com/news/American-Express-3rdqtr-apf-2339551610.html?x=0

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Kina je prodala 36,5 milijardi američkih drž. obveznica i time smanjila njihovu količinu na najnižu razinu unazad godinu dana.

Nitko ne komentira ovu vijest????

uf, potop na EU burzama

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


uf, potop na EU burzama

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe


znači nebu dobro.

Qaddafi Died After Capture

Former Libyan dictator Muammar Qaddafi died today after being captured by forces led by the Misrata Military Council, the council said in an e-mailed statement.

http://www.bloomberg.com/news/2011-10-20/qaddafi-died-after-being-captured-in-libya-misrata-military-council-says.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Europske dionice zabilježile najveći pad u dva tjedna

Europske dionice zabilježile su danas najveći pad u dva tjedna, uslijed rastućih neizvjesnosti oko rješenja za suzbijanje dužničke krize.

Dužnosnici eurozone zakazali su sastanak za 23. listopada, na kojem bi se trebale donijeti konkretne odluke o planu za rješavanje europske dužničke krize. Međutim, ulagače su zabrinuli medijski napisi kako postoji mogućnost da Njemačka odgodi sastanak, zbog zastoja u pregovorima oko proširenja ovlasti europskog fonda za financijsku stabilnost. Na udaru su se našle dionice financijskog sektora, a snažnije gubitke bilježile su i rudarske kompanije.

Londonski FTSE 100 oslabio je 1,21 posto, pariški CAC 40 za 2,32 posto, a frankfurtski DAX 2,49 posto. Regionalni indeks Stoxx Europe 600 oslabio je 1,54 posto, što predstavlja njegov najveći pad od 4. listopada, pokazuju posljednji Bloombergovi podaci.

Pad trenutno bilježe i indeksi na Wall Streetu. Dow Jones Industrial Average oslabio je 0,64 posto, Standard & Poor’s 500 za 0,71 posto, a Nasdaq Composite 1,29 posto.
PD

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti!

Najbolji su mi oni koji gaje nade da će EU donijet velike investicije kod nas, pa će i naši građani i naše firme imat koristi od toga.

Evo baš sam naletio na jedan prilog koji krasno dočarava kako se recimo planira potrošit 50 milijardi eura u segmentu transporta, energije i telekomunikacija širom Europe. Nas se naravno zaobilazi u širokom luku…čisto nek se zna ko je šta u EU.

Vaš link

[bye]

never surrender

GE 3Q profit rises 18 percent

NEW YORK (AP) — General Electric Co. said Friday that its third-quarter profit rose 18 percent as its lending business continues to rebound.

The industrial and financial giant reported a profit of $2.34 billion for the three-month period ended Sept. 30. That compares with $1.98 billion a year ago. Per-share earnings rose to 22 cents per share from 18 cents per share.

Excluding a large dividend payout to Warren Buffett’s Berkshire Hathaway, GE’s profit rose 57 percent to $3.22 billion or 31 cents per share.

GE, based in Fairfield, Conn., has a massive reach within the global economy. It builds everything from jet engines to refrigerators, while its GE Capital lending arm is involved in variety of businesses including credit cards and real estate.

GE said industrial orders grew 16 percent from the year-ago quarter. But its overall business benefited the most from GE Capital, which boosted segment earnings 79 percent in the quarter to $1.47 billion.

http://finance.yahoo.com/news/GE-3Q-profit-rises-18-apf-1391493975.html?x=0

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close