Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lynx @ a da otvoris svoj blog , pa da tamo sa istomisljenicima izmjenjujes plahte koje pises [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.bloomberg.com/news/2011-10-14/group-of-20-focuses-on-crisis-fix-as-europe-mulls-50-greek-debt-writedown.html

http://www.bloomberg.com/news/2011-10-14/u-s-stock-futures-gain-before-economic-data-google-climbs.html :

“There’s a good a chance we’ve made a bottom in stocks,” Mark Bronzo, who helps manage $26 billion at Security Global Investors in Irvington, New York, said in a telephone interview. “The economy is not as weak some people expected. You’re going to see some earnings estimates come down, but maybe not as much as feared.”

Today’s rally sent the benchmark gauge to the highest close since Aug. 3, two days before S&P stripped the U.S. of its AAA credit rating. It has surged 11 percent since Oct. 3, its lowest close in more than a year. The rebound brought the gauge close to the top of a price range where it’s traded for more than two months of between 1,074.77 and 1,230.71.

“It would be pretty important to break that trading range,” Mark Luschini, chief investment strategist at Philadelphia-based Janney Montgomery Scott LLC, which manages $54 billion, said in a telephone interview. “Even as we had this robust rally, it hasn’t drawn the technicians to have conviction in buying. If we crack through this 1,230 area, then they are going to say — it’s clear that hurdle, we’re into the next stop.”

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Diljem svijeta ljudi su danas vrlo veseli, kupuju, zabavljaju se. Čeka se u redovima, ali ne kruh! Ako to nije optimizam, onda ne znam što je. Kada vidite da čak niti jedna jadna Grčka, Španjolska sa svojim problemčićima itd. ne mogu pokvariti to globalno raspoloženja, onda vidite o koliko je ozbiljnoj stvari riječ. Dobro raspoloženje, otptimizam, ključni su sastojci oporavka gospodarstva, i čini mi se da ga za početak ima sasvim dovoljno! 😉

Kolega linx, vidim da su vas dali zavarat ovim rastom američkih indeksa. Bojim se da imate posve aberantne zaključke. Postavit ću vam pitanje: Kako to da ovi prosvjednici, koji su presjek običnog puka, nisu ni raspoloženi ni optimistični jer su tamo neke kompanije u americi ostvarile neloše rezultate poslovanja zadnja 3 mjeseca?

Nisu raspoloženi, il da bolje kažem ljuti su, kao i većina, jer iz godine u godinu imaju sve manje novca, a sve su dužniji ( dakle siromašniji ), i to ne svojom krivicom! Da paradoks bude veći, dužni su upravo ovima koji vode burzu, a koju vi doživljavate kao poligon za optimizam.

Burza je tvorevina koju su izmislili trgovci, slično kao i banke, to je mjesto gdje se prilično lako okreće novac, ili bolje rečeno kontrolira i novac i imovina. Kao šta banke daju, tako zauzvrat traže više, slično tome, burza daje priliku za zaradu al u pravilu većini donosi gubitke. Burza i banka idu ruku pod ruku, a kako su u uskoj sprezi vjerojatno su i kontrolirane od strane istih moćnika. Kako praktički čitavo gospodarstvo svijeta kontroliraju moćnici i bankari koji u svojim rukama drže izniman kapital ( to prepoznaju i ovi ljudi na cestama ), prema tome i kretanje burze većinom ovisi o njihovoj volji. Ovo dobro raspoloženje na burzi neće trajat vječno. Kad se uslijed tektonskih poremećaja u financijskom svijetu, kao posljedica dugova, zakucaju i svjetsko gospodarstvo i svjetski indeksi na vrlo niske razine, vidjet ćete onda kako se pršti od veselja. Kapitalizam je vjerojatno u zadnjoj fazi svog postojanja, a posljedice ćemo svi osjetit na bolan način, a to je vrlo vjerojatno život u dužničkom ropstvu.

Nadam se da vidite koliko ste krivo protumačili taj rast. A ljudi na cestama vam to zorno dočaravaju. Zapamtite ovo: snaga svjetskog gospodarstva se za svakog prosječnog čovjeka na svijetu mjeri količinom novca u njegovom novčaniku/bankovnom računu i njegovim uvjetima za život, ukratko materijalnim i duhovnim dobrom. Dok ljudi u svijetu imaju u prosjeku sve manje novaca i dok imaju lošije uvjete življenja, pod pretpostavkom da cijelo vrijeme nisu mijenjali svoje radne navike, to automatski znači da gospodarstvo mora bit lošije, nikakvo izviješće to ne mijenja. Zaboravljate da gospodarstvo u svojoj srži sadrži upravo socijalnu strukturu, dakle čovjeka, koji je neodvojiv dio i bez kojega je definicija nemoguća ( čovjek je taj koji proizvodi, distribuira, mijenja il troši dobra/usluge, dakle čovjek stvara gospodarstvo i od njega ima koristi ). Gospodarstvo postoji zbog čovjeka a ne čovjek zbog gospodarstva. Sami kažete da su dobro raspoloženje i optimizam ključni za razvoj gospodarstva, pa ako je optimizam ljudi na tako niskim granama i ako su im novčanici sve tanji, a vidimo da je tako, tko će onda pokrenut gospodarstvo? Dok je tako boli njih ona stvar za trenutni rast il pad burzovnih indeksa il propagandu koja proizlazi iz toga.

never surrender

peromadjar@
Pa gospodarstvo će pokrenuti isti oni koji su ga i zaustavili. Dakle banke su postale vlasnici i novca i nekretnina i dionica.
Pošto su shvatile da produbljivanjem krize počinju i one gubiti, jednostavno će početi plasirati "jeftiniji novac" na tržište da bi nam s vremenom ponovno prodale i dionice i nekretnine.
U Americi dolaze praznični mjeseci, predbožićno i prednovogodišnje vrijeme, vrijeme kada maloprodaja ostvari polovicu ukupnog godišnjeg prihoda. Prije toga treba kod potrošača izazvati osjećaj da se stanje popravlja da bi dobili želju da troše. Za to će se pobrinuti i mediji i "oni koji drmaju Amerikom", u suprotnom tko će bilo što kupovati. Da li će oporavak biti stvaran, to je trenutno manje više važno, važno je da građani dobiju takav dojam.
Kupovati dionice sada i prodati prije Nove Godine, jedino logično rješenje!

Kolega linx, vidim da su vas dali zavarat ovim rastom američkih indeksa. Bojim se da imate posve aberantne zaključke. Postavit ću vam pitanje: Kako to da ovi prosvjednici, koji su presjek običnog puka, nisu ni raspoloženi ni optimistični jer su tamo neke kompanije u americi ostvarile neloše rezultate poslovanja zadnja 3 mjeseca?


je oni debeli komunista moore je jako siromašan i nema novaca..jedva 100njak miliona, nije ništa podijelio siromašnima. većina tih koji protestiraju (vođe u svakom slučaju) sjede u raznoraznim udrugicama, redovito primaju dobru plaću, čačkaju onu stvar i maštaju o diktaturi proletarijata s njima na čelu.. a i odziv im nije neki. Dosta je ljudima bezumnih slogana i prodavanja muda pod bubrege.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Dakle, što kažete na "svjetska kretanja" tj. američka? 😉

Najveća kompanija (AAPL) na ATH, GOOG po objavi super rezultata se vraća ka razinama od cca. 600 USD,

Ostale danas najtrgovanije i najveće tehnološke kompanije (MSFT, AMZN, ORCL CSCO, INTC, …) isto solidno.

Netehnološke? Pa ne zaostaju puno niti one, puno toga raste iz svih sektora 😉 Naime i općenito makroekonomski podaci su optimistični, ne samo da se odlične kompanije imaju na temelju čega nadati lijepoj budućnosti temeljom svoje konkurentnosti (izvoza itd.), i ostali lakše dišu.

Optimizam dakle pršti na sve strane! ("futersi" se također zelene itd.)

Vidite kako se stvari okrenu u tili čas, danas više nikoga ne brine niti grčki dug, niti španjoslki downgrade, sve je to sada nevažno, kada se vidi kako je gospodarstvo zapravo robusno, kako postoje kompanije koje uspješno odolijevaju svim nedaćama vremenama, stvaraju bolju budućnost.

Diljem svijeta ljudi su danas vrlo veseli, kupuju, zabavljaju se. Čeka se u redovima, ali ne kruh! Ako to nije optimizam, onda ne znam što je. Kada vidite da čak niti jedna jadna Grčka, Španjolska sa svojim problemčićima itd. ne mogu pokvariti to globalno raspoloženja, onda vidite o koliko je ozbiljnoj stvari riječ. Dobro raspoloženje, otptimizam, ključni su sastojci oporavka gospodarstva, i čini mi se da ga za početak ima sasvim dovoljno! 😉

sava je ograničio svoj optimizam na Dioki dok si se ti raširio ko epidemija po cijelom svijetu

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.

Pa vi zbilja niš ne kužite što ja govorim!

Ne znam kada bih mogao ići spavati kada bih vam sad svima jednom po jednom htio odgovoriti, ali evo ukratko.

Ako netko želi odgovor može ga dobiti i na način da ponovno pročita moje izvorne postove, pa vidi da se ja dotičem i tih vaših Grčki, Portugala, Španjolskih, Italija i drugih jadnika, i da lijepo kažem: "ne tiče nas se to!".

Neki su u banani, dakako, ali to je prije svega njihov problem a sada s vremenom sve manje problem onih koji nisu, u skladu što govorim o dubokim snagama tih "dobrih gospodarstava" kojim dolaze optimistična vremena, čiji građani su (većinom) veseli!

Što se tiče Grčke i sl., oni moraju patiti, i to je dobro, a naše nije da s time razbijamo glavu.

Što se tiče nezadovljstva u nekim slojevima društva i u "dobrim" gospodarstvima, to je jedna sasvim sasvim druga stvar koja nema veze s ovim stvarima u "jadim državama", a o kojoj ne vidim čemu uopće ovdje govoriti. Pa valjda smo svi ovdje demokratični, liberalni itd.? Cijenimo slobodu govora, izražavanja nezadovljstva itd., koliko god to bila mala skupina ljudi, koliko god svoje misli nepravilno artikulirala itd.

Dakle ako govorite o prosvjednicima u nekim razvijenim zemljama, ja ih čak u dobroj mjeri razumijem, i "podržavam", tj. dajem im za puno pravo da budu ljuti zbog nekih činjenica, i ja sam zajedno s njima ljut na mnogo od toga istoga, međutim oni nažlost jako loše artikulairaju to svoje nezadovljstvo, što je pak jedan opet sasvim sasvim drugi problem (stvar "javnog obrazovanja", naime ako imamo demokraciju moramo imati i određenu razinu pismenosti u društvu… pa je to nešto o čemu bi naše političke elite na zapadu trebale razmisliti!!!)

Npr. vidjeli ste kako i u zapadnim državama neke doduše vrlo male (ali bučne) skupine ljudi sasvim pogrešno uzvikuju parole protiv kapitalizma i sl, ne shvaćajući da je sasvim suprotno po srijedi, da ono što njih tišti i protiv čega se bore je dosadašnje narušavanje tog "kapitalizma" u nekoj mjeri i kod njih (naravno ne onolikoj kao npr. jednoj Italiji, ili Grčkoj gdje nema niti k od kapitalizma) samo što oni očito nemaju dovoljno osnovnog znanja i razumijevanja sustava/stvarnosti u kojem žive.

Međutim to je i dalje jedna ipak mala manjina, većina ljudi na zapadu imaju sretnije životne okolnosti i/ili nešto više elementarnog obrazovanja.

Ja sam uvjeren da će i ovim najjadnijim slojevima društva koji su se ovih dana našli na ulicama uskoro krenuti na bolje, jer gospodarstva nam pokazuju zaista jednu solidnu žilavost, vidimo pravi optimizam na horizontu, i zaista to jamči bolji život najširim slojevima društva u razumnom roku. A za sada neki su nažalost još ovako beznandni, i samo si pogoršavaju ovim nevještim izražavanjem onoga što ih tišti, žao mi je zbog toga, ali ja im ne mogu tu pomoći. Meni je glavno da je većina ljudi bitno sretnija. Jedino će neke ove naše europske države tipa Grčka, Portugal, pa u nekoj mjeri Španjolska, Italija itd. imati pred sobom teška vremena, puno patnje, krvi, znoja, suza… za vrlo široke grupe ljudi (još puuno više prosvjeda nego što ste vidjeli ovih dana), međutim kao što sam rekao: svatko neka gleda svoja posla. Ne mogu o tome razmišljati Nijemci, Švicarci, Amerikanci itd., to je jednostavno interna stvar onih kojih se tiče. Npr. Talijani imaju itekako zbog čega biti ogorčeni, to je država u kojoj kriminala i korupcija živi kao i kod nas na Balkanu itd., oni još i premalo prosvjeduju koliko bi trebali jer imaju stvarne probleme za razliku od onih u nekim drugim zapadnijim državama.

Ja samo želim reći i tamo sam to jednom rečnicom naglasio da "unatoč tim jadnim gospodarstvima" oni dobri imaju razloga za biti veseli, niti obaziranje na ove jadnike im sreću ne može pokvariti, jedino interna mala nezadovljstva i u tim državama su ono što nije baš sretna okolnost, ali koja će proći, samo strpljenja malo.


….U Americi dolaze praznični mjeseci, predbožićno i prednovogodišnje vrijeme, vrijeme kada maloprodaja ostvari polovicu ukupnog godišnjeg prihoda. Prije toga treba kod potrošača izazvati osjećaj da se stanje popravlja da bi dobili želju da troše. Za to će se pobrinuti i mediji i "oni koji drmaju Amerikom", u suprotnom tko će bilo što kupovati. Da li će oporavak biti stvaran, to je trenutno manje više važno, važno je da građani dobiju takav dojam.
Kupovati dionice sada i prodati prije Nove Godine, jedino logično rješenje!

da, jedino logičko rješenje ako živiš u americi…a što ako živiš u RH? [bye]

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...

EU Summit Will Not Solve Euro Zone Crisis: Germany
Published: Monday, 17 Oct 2011 | 7:43 AM ET
By: Reuters

German Chancellor Angela Merkel has no concrete plans to meet top bankers ahead of the weekend’s European Union summit, the chancellor’s spokesman Steffen Seibert said on Monday.

Finance Minister Wolfgang Schaeuble separately told reporters the summit on October 23 would not present a definitive solution for the euro zone debt crisis.

jedni kažu hoće i mora, pa onda drugi kažu neće i tako nas cimaju gore dolje, kako nekome paše, nisu se stigli valjda svi ukrcat.

ma mene ustvari ne brine trenutak same prijelomnice jer sam odavno unutra…..

ma kakav cash-r-a, 100% in

Premješteno iz teme: ADPL (AD Plastik d.d.)

http://finance.yahoo.com/blogs/breakout/expect-20-end-market-rally-says-jpm-tom-131844848.html?sec=topStories&pos=6&asset=&ccode

potop na burzama, jučer EU i USA debelo crvene, a danas se pad nastavio!
DAX jučer -1,8%
DAX sada -1,8%

što će danas biti od ovog jada od crobexa (koji je jučer bio u plusu!!!) strah me i pomisliti [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Ništa neće biti….

Dax je u nekoliko dana sa 5200 otišao na 6000, a mi se gotovo i nismo odlijepili od 1800.., tako da nema zime, ali ni ljeta….

New Report

Close