Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

high 6037

Znate li što se događa sutra od 8h diljem svijeta po lokalnom im vremenu (tj. u Australiji upravo počelo prije nešto više od pola sata)?? Oko 3 milijuna ljudi će dobiti svoje iPhone 4S naručene proteklih dana, i one dočekane u redovima koji su se počeli skupljati još od prije 7-8 dana!

Kako će to utjecati na NASDAQ??

Sjećate se kako je 4.10.2011. suprotno mom dojmu na potencijal prodaje tržište na temelju opće razočaranosti određenih novinarčića, blogera i sličnih suprotno svakoj logici (tj. sukladno toj plitkoj nazovimo je logici) dionicu AAPL zabilo nekoliko postotaka u prvi mah, da bi se tek kasnije postepeno oporavila?

Hoće li sutra pred početak prodaje "tog razočaravajućeg iPhone-a" cijena AAPL i s njom možda i cijeli NASDAQ sada roniti?? Ili će ovaj puta ipak shvatiti da je razočaranje kao što je i moglo biti odmah jasno sasvim kratkog daha?? 😉

Naime bilo je prilično jasno da će ljudi kada stvar vide uživo shvatiti što znači taj neusmljivo bitno jači hardver, što znači tako dobra kamera, kako je to dobro u kombinaciji sa dotjeranim iOS 5 i važnom novom paradigmom iCloud, te da će shvatiti da je Siri itekako cool!! A možda već i u ovoj prvoj "beta verziji" i stvarno korisna. Jednostavno ovo je najbolji iPhone ikada, Apple je ostao na svojem utabanom putu izdavanja "revolucioniranog" modela svakih 2 godine a između po jedan "evolucijski"… premda je Siri, puno više od puke evolucije, to je početak jedne nove "revolucije".

Mislim da američko tržište ovaj puta predvođeno kompanijom najveće kapitalizacije ne bi trebalo nikako drugačije nego pozitivno reagirati na sutrašnji početak prodaje prodaje tog zanimljivog proizvoda. U suprotnom su stavno neefikasni ko i mi :rotfl:

Kaže se da je važno imati proizvod, da ljudi imaju motiva/želje trošiti, da se tako pokreće gospodarstvo, pa eto svima primjera, tako se rade proizvodi koje će ljudi kupovati a ne samo kukati i misliti da će prihodi, zarade itd. pasti s neba.

P.S.

Neki su se uspjeli dokopati prvih primjeraka 4S uređaja i dan-dva prije službenog početka prodaje. Pa već imamo i prve naznake što je ljudima upalo u oko, što je tu cool 😉

Evo npr. naš jugoistočni susjed na privremenom boravku u Luksemburgu je navodno prvi na svijetu napravio nekakav (mali/površni) "review" na youtube-u tj. malo se samo zezao sa Siri:
http://youtu.be/ASBr9uaAxyM

Kanađanin također ćaska sa Siri: http://youtu.be/VCl1jqOVNsM

Amerikanac ju je i zaprosio:

A ovaj ju je stvaaarno ugnjavio jadnu sa tim svojim silnim prohtjevima:

Rekao sam da će ljudima biti zabavno, a uskoro će, uvjeren sam, postati i jako korisno, jer sa ovoga stupnja je tu tehnologiju dalje "lako" razvijati, jer temelji su dobro postavljeni, najteže je bilo napraviti ovaj početni korak (i tehnološki, a sada i poslovno-marketinški u smislu da se ljude privikne na ideju pričanja sa svojim telefonom).

nasdaq je već odletio jer je bog google izašao s izvješćem upravo.


Šta je sa onim pobjedom pa taj se danima ne javlja a do neki dan je pisao po 5 postova dnevno, znam da mu nije lako kupio je FAZ prije godinu dana kada je S & P 500 bio 1000 da bi bio na nuli S & P 500 bi trebao pasti na 500.

prvo da je admin u redu pobrisao bi te jer lažeš…
drugo mogao si napisati da sam ušao kada je sp bio na 200
a treće jpm koja daje uvijek dobre rezultate, prikazala je vrlo loše izvješće…stoga ja nemam straha za moj faz..ali straha nikakvog..

a vidim da dok svijet raste, ti padaš u minus i minus..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

JPMorgan razočarao ulagače na Wall Streetu

Jučer su na Wall Streetu indeksi Dow Jones i S&P 500 pali, zbog slabih poslovnih rezultata JPMorgana i usporavanja rasta kineskog gospodarstva.

Dow Jones Industrial Average oslabio je 0,35 posto na 11.478 bodova, dok je Standard & Poor’s 500 pao 0,30 posto na 1.203 boda. Nasdaq Composite ojačao je pak 0,60 posto na 2.620 bodova. Među najvećim gubitnicama, s padom cijene za 4,8 posto, bila je jučer dionica JPMorgan Chasea jer je druga po veličini američka banka objavila slabije nego što se očekivalo poslovne rezultate. Pad prihoda i dobiti te banke u trećem tromjesečju ponajviše je posljedica podbačaja njezinog odjela za investicijsko bankarstvo, pogođenog europskom dužničkom krizom.

JPMorgan smatra se snažnom, stabilnom bankom, pa njezini rezultati navode na oprez u vezi financijskog sektora uoči izvješća Wells Farga, Citigroupa i Morgan Stanleya, koji će kvartalne rezultate objaviti idućega tjedna. Zbog toga su pale i cijene dionica drugih banaka, pa je KBW indeks tog sektora jučer potonuo 2,9 posto.

Ulagače je na oprez natjerao i podatak o stanjivanju kineskog vanjskotrgovinskog suficita u rujnu, jer su pali i izvoz i uvoz, što ukazuje na slabljenje kako domaće, tako i potražnje u svijetu. Američki makroekonomski podaci, pak, nisu loši, ali ni toliko dobri da bi ohrabrili ulagače. Broj prvih zahtjeva za pomoć nezaposlenima pao je prošloga tjedna za 1.000, na 404.000. Na skromna poboljšanja u američkom gospodarstvu ukazuje i podatak o blagom sužavanju vanjskotrgovinskog deficita. Analitičari kažu da ti podaci ukazuju na rast gospodarstva. Doduše, ne toliko snažan da bi se smanjila nezaposlenost, ali ni toliko slab da bi gospodarstvu prijetila nova recesija.

Najbolja vijest stigla je nakon zatvaranja Wall Streeta. Google je u trećem tromjesečju ostvario rast prihoda za 37, a dobiti za 26 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, što je iznad svih očekivanja. Cijena dionice Googlea skočila je 6 posto.

(Hina/pd)

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!



Šta je sa onim pobjedom pa taj se danima ne javlja a do neki dan je pisao po 5 postova dnevno, znam da mu nije lako kupio je FAZ prije godinu dana kada je S & P 500 bio 1000 da bi bio na nuli S & P 500 bi trebao pasti na 500.

prvo da je admin u redu pobrisao bi te jer lažeš…
drugo mogao si napisati da sam ušao kada je sp bio na 200
a treće jpm koja daje uvijek dobre rezultate, prikazala je vrlo loše izvješće…stoga ja nemam straha za moj faz..ali straha nikakvog..

a vidim da dok svijet raste, ti padaš u minus i minus..
[/quote]
Ja nikada ne lažem meni ste na privat rekli kada ste ušli na 1000 u FAZ.
Dok cijeli svijet zbraja dobitke i najveći luzeri su već u plusu vi kolega zbrajate X3 minus, ponavljam X3 minus.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Ako admin dopušta takve prljave laži, onda će valjda i dopustiti istinu!
Lima zaboravio si kako se PM ne brišu kaj ne?

Bože sveti, ti mene toliko mrziš da me to čak malo i veseli. Čuj tvoj gubitak na IGH je očito straša, ali da li sam ti ja kriv za to?
p.s. i dalje vrijedi ponuda za 10.000 kn..to ti poklonim ali moraš trgovati na crobex-u…deal?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda

Pa vi se sami sebi ismijavate, kada sam vam rekao da sam i Splita vi ste me pozvali da dođem u ZG da bi vidio vaše trgovanje stavite tu da vide svi, a o kakvom vi IGH pričate stvarno mi nije jasno još jedna od vaših halucinacija, rekao bi Milinović na čemu si ti.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

sinko pročitaj si još jednom svoje porukice pa će ti biti jasnije…
govoriš da sam ti rekao kako sam ušao na sp 1000 a znaš da je to laž..koji vrhunski prljavac..

daj kada već lažeš onda laži o nečemu što se ne može pobiti jednim postom ili jednim print screen-om..hahahaha

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


sinko pročitaj si još jednom svoje porukice pa će ti biti jasnije…
govoriš da sam ti rekao kako sam ušao na sp 1000 a znaš da je to laž..koji vrhunski prljavac..

daj kada već lažeš onda laži o nečemu što se ne može pobiti jednim postom ili jednim print screen-om..hahahaha


Nije lako gubitci su veliki a za one koji ne znaju vi gubite X 3, to da ste kupili na 1000 pa to je svakome jasno pa javno ste se hvalili kako ste kupovali a za one koji nisu upućeni što FAZ držite dulje to su gubitci veći pa je vaša poluga nakon godinu dana došla već na X 5.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

hahah ne ne ja sam kupio faz kada je sp500 bio na 200 a dok si ti još nisi bio niti u planu, a niti i ja…
e moj sinko tebi nema pomoći…

ja sam svoje dokazao, a ti svoj gubitak i jad nikada nečeš prezentirati jer je pre strašan…
da si barem rekao 1100 ali od kuda si izvukao 1000 to niti ti neznaš..

p.s. kako igh? kaj je sada minus 90%..uff to mora boliti

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pobjeda @ ponavljam ti opet..prijateljski savjet…dugorocno drzanje ETF gubi na vrijednosti
pogledaj SQQQ ultrashort nasdaq ,vec je na najnizoj vrijednosti ikada…a nasdaq index jos nije ni blizu vrha…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close