Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sta je da je ali je volumen interesantan.

who dares, wins


Sta je da je ali je volumen interesantan.

Nije . Ali zato je volumen neoliberalno kejnezijanskih kretena još uvijek značajan.
Teško je to za povjerovati nakon svega što se vidjelo prošle 3-4 godine a pogotovo ako se uzme u obzir i čitava storija o porijeklu ove krize još tamo od kraja 90tih … ali još se drži volumen tih blesana i još se čitaju idiotski mediji koji papagajski ponavljaju jedan za drugim.
Samo tako , IDEMO DALJE [bye]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



Marcipane, nemoj da te nema sljedećih dva tjedna na forumu i molim te mi javi hoćeš li na 1200 počet kupovat da prodam ovo što skupljam od petka.

i tri kuće velike, veće od amerike!


a u kojoj si se ti mišjoj rupi skrivo proteklih dana kad je sve rokalo dole?
[/quote]
glodao sam bakar, kavu, šećer, spx i dax. a sutra ću ih još glodat. a prekosutra još.
[/quote]

glođi glođi…samo pazi da zube ne polomiš…
[sealed]

Asia Pares Gains on Doubts Over EU Plans

Asian stocks trimmed earlier gains on Wednesday as investors remained skeptical about whether European leaders are going far enough their efforts to stop the region’s sovereign debt woes from sparking a full-blown banking crisis.

upravo ono o čemu sam jučer govorio…špekulativni kapital odigra svoje na objavu kako neki glavonje razmišljaju kako će izvuć eurozonu iz govana i kako razmišljaju o razno raznim paketima pomoći…onda dođe nekome iz guzice u glavu da oni tek razmišljaju, ali da to ne mora značiti da će od toga nešto biti…pa se marketi opet okrenu u crveno…a naivci to redovito puše…

Jučerašnje završno trgovanje kod amera smrdi na short squeeze…
Ako budu imali snage stisnuti ih i danas, moglo bi biti zanimljivije nego inače…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Asia Pares Gains on Doubts Over EU Plans

Asian stocks trimmed earlier gains on Wednesday as investors remained skeptical about whether European leaders are going far enough their efforts to stop the region’s sovereign debt woes from sparking a full-blown banking crisis.

upravo ono o čemu sam jučer govorio…špekulativni kapital odigra svoje na objavu kako neki glavonje razmišljaju kako će izvuć eurozonu iz govana i kako razmišljaju o razno raznim paketima pomoći…onda dođe nekome iz guzice u glavu da oni tek razmišljaju, ali da to ne mora značiti da će od toga nešto biti…pa se marketi opet okrenu u crveno…a naivci to redovito puše…


Čitali su tvoje postove, pa pepisali od tebe…lol, lol, lol
btw…znaš li da je organizator prosvjeda Soros..prodao je dionice pa sad druka za pad.. [lol]

Zadnjih sat vremena trgovanja Amera je parada očajnika. Prepali se dečki medvjeda Brunde i potegnuli malo prema gore, no čini mi se da nisu nikoga pokolebali.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Moguće…samo neki bi od straha mogli uzeti pušku pa bi medo mogao završiti pred kaminom ispod nogu… [smiley]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Puno smo na ovoj temi raspravljali o ujecaju stanja u Grčkoj na gospodarstvo u svijetu i kod nas, ipak ovih dana želio bih da Grčku krizu riješi Slaven Bilić sa svojim dečkima. [thumbsup]


g. Lynx … o.k. je 4s, ali se "prava" 5-tica neće dugo čekati … kupljeno je nešto vremena ali za nastaviti istim tempom treba nešto više, puno više

Hehe, svi čekaju pravu 5-ticu, toliko je čekaju da su koliko vidim razočarani ovim novim iPhone 4S. Malo mi je to smiješno, znači da još uvijek žive u "samsungovom svijetu megaheraca, gigabajta, inča", nisam očekivao da su cijenjeni blogeri, recenzenti i sl. još uvijek tako "tehnološki nepismen" kao neki istočni konkurentni (ali i mnogi zapadni, pošteno bi bilo reći). Ali kada korisnici to isprobaju, mislim da će intuitivno vidjeti o čemu se radi, koliko je dobro, da će im se osmjeh razvuči od uha do uha i prije 5-petice, "običnom četvorkom S"! 😉 Ali… doći će i 5-ica, vjerojatno puno brže nego itko očekuje, lipanj recimo?

Ljudi još nisu shvatili na racionalnoj razini da je poanta u softveru. Da novi iPhone 4S može biti puno bolji od starog iPhone 4 i puno bolji od trenutno najavljenih modela konkurencije bez da ima neke bitno različite hardverske specifikacije.
A zapravo: on čak ima i same hardverske specifikacije bitno bolje od 4-orke! Ne znam kako ljudi ne vide koliko je ovaj proceser bolji od staroga (bolji je od ovih najnovijih samsungovih unatoč tome što oni "imaju više megaheraca", to su testovi na iPad-u koji ima isti procesor već odavno pokazali) i kako još nisu svjesni da je ova kamera 5->8 MP puno više nego što bi implicirali sami megapikseli, ovo je drastična razlika u odnosu na staru kameru jer je ovo prvi puta u povijesti: kamera koju će veliki dio korisnika moći koristiti kao jedinu kameru koju ima! Do sada mobilna fotografija nije mogula (čak niti na iPhone 4) poslužiti kao ozbiljna "turistička" i sl. fotografija, do sada niti jedan mobitel (niti ovi koji odavno imaju 8 MP) nije mogao zamijeniti klasične "point and shoot camere" koliko god to proizvođači mobitela htjeli takvim prikazati. Sada je sa novom kamerom bitna promjena u tome što sada: može!!

Time je hardver zbog bitnog ubrzanja (i igrama će se to drastično primjetiti, a nekima je i to važno, mnogi mobitel koriste danas i kao ručnu igraču konzolu) i potpune generacijske smjene u kameri ("dodatna kamera" pretvorena u "potencijalno jedinu koju imaš") zapravo itekako unaprijeđen.

Ali zaista, nije poanta u hardveru samom po sebi ovdje, ovo je sve čisto usput unaprijeđenje, bitno je ono što se događa sa sofverom.

Glavna novina, glavna korisna stvar, najvažnija i najkorisnija stvar ovog novog iOS 5 je zapravo oblak (iCloud) na koji se korisnici tek trebaju naviknuti i vidjeti koliko to stvari mijenja na bolje. A tu su onda i druga unaprijeđenja iOS-a koji ovaj u odnosu na prethodno verziju čini daleko boljim (močnijim a lakšim za upotrebu). Srećom ove mogućnosti će biti dostupne i onima koji samo upgrejdaju softver na svome iPhone 4.

Ali ono što ne možeš upgrejdati je sasvim novi način interkacije sa mobitelom: Siri. To je ona iako za sada možda ne tako korisna stvar kao iOS 5 i iCloud, zapravo najcool stvar, stvar koju ne možete dobiti nigdje drugdje, niti na starim modelima niti kod konurencije, ne samo sada nego sigurno još godinama.

Dakle Siri je za sada možda prije svega cool, a daljnjim razvojem (postepenim u dubinu poboljšanjem sržne umjetne inteligencije, postepenim estetskim u smislu dodavanja novih/ljepših glasova itd., postepenim napretkom osnovih sustava na koje se oslanja poput Wolframa itd., te značajnijim razvojem dodavanja dodatnih novih domena u svakoj iteraciji ovog softvera) to će biti puno više od cool/zabavne opcije, to će biti zaista vrlo korisna opcija, čije blage obrise vidimo već danas kroz upotrebu koju to danas u ovoj "beta" verziji omogućava u skladu sa primjerom (kažu da je u stvarnom životu "kao u rekalami", što sve iznenađuje):

Dakle cijenjena gospođica Siri vam je na usluzi: http://youtu.be/rNsrl86inpo

Baš me zanima kako će se sve ovo odraziti na dionicu AAPL narednih dana, hoće li i dalje kao u prvi tren (valjda zbunjenim investitorima činjenicom da nema "5-ice") roniti, ili će konačno shvatiti koliko je ovo zapravo dobro, koliko će se korisnicima ipak svidjeti, i koliko je dobra tu pozicija za (čak i u nuždi ako se se korisnicima ipak ne svidi) brzo izdati i novi model pod imenom sa brojem 5, novim dizajnom itd. Jednostavno je ovo taktika samo takva, prodati će se prvo ovih modela nemali broj, a onda u pravom trenutku dolazi novi model koji će to nastaviti. Dakle neovisno čak koliko se ovo svidi kupcima na prvu loptu, ali ja mislim da bi im se moglo svidjeti kada malo bolje pogledaju, kada isprobaju, npr. baš kao Mac OS X Lion koji je u prvi mah malo šokirao korisnike (naopako skrolanje itd.) da bi na kraju shvatili koliko je to zapravo super stvar.




Marcipane, nemoj da te nema sljedećih dva tjedna na forumu i molim te mi javi hoćeš li na 1200 počet kupovat da prodam ovo što skupljam od petka.

i tri kuće velike, veće od amerike!


a u kojoj si se ti mišjoj rupi skrivo proteklih dana kad je sve rokalo dole?
[/quote]
glodao sam bakar, kavu, šećer, spx i dax. a sutra ću ih još glodat. a prekosutra još.
[/quote]

glođi glođi…samo pazi da zube ne polomiš…
[sealed]
[/quote]
glod, glod, glod.

New Report

Close