Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje pratite važan događaj koji se tiče 10-ak % NASDAQ-a 🙂
http://www.engadget.com/2011/10/04/apples-lets-talk-iphone-keynote-liveblog/




Još malo i preokret…Naslovi: dionice su postale jeftine i sl. A pušioničari prodali. da kupio sam adpl po 107 ali nakon 2 dana rasta bit ću na svojem…a ovi što sada prodaju nikada više neće vidjeti ovu dionicu osim ako će plaćati 150 kn…Evo vani se minusi smanjuju…

kolega čisto zbog ovakvih stvari..
dan kada ste kupiti adpl ste naveli : upravo kupio adpl…tada je bio po 109 a ne 107..
plus provizija..znači oko 110..107 nikako..

btw sp500 uskoro postaje kamikaza…
čuvaj se..
indexi još nisu niti počeli padati

[/quote]
Kupio sam po 107 kako sam i rekao. Vidim i ja da nisu počeli padati pošto rastu… [lol]
http://www.forexpros.com/indices/indices-cfds

[/quote]
raste jedino faz i tza…
možda okrenu ali teško…u svakom slučaju ovaj tjedan bi mogli imati kratkotrajno dno i odbijanac…
ali onda još žešći i još jači pad..
stoga pamet u glavu..

btw serem i drukam još od kada je sp bio na 1200 a ti i dalje tupiš svoje..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

I evo najava šta svi očekujemo ta hebena Grčka:

Reprogramiranje grčkog duga sve vjerojatnije

4.10.2011 18:28:00 | Autor/Izvor http://www.seebiz.eu
Vijest je prenesena s portala SEEbiz.eu koji vijesti objavljuje na izvornom jeziku

KOMENTAR – Opće je poznato da polovicu gospodarske politike u stvari čini psihologija. Dokaz za tu tvrdnju upravo daju sukobljene strane u sporu oko daljnje financijske pomoći Grčkoj. Grčka vlada tvrdi da će bez narednih osam milijardi eura iz Europskog fonda za financijsku stabilnost (EFSF) već sada biti nelikvidna te da neće moći isplatiti mirovine i plaće zaposlenima u državnim ustanovama. Ministri financija preostalih 16 članica eurozone (osim Grčke) sada kažu da Grčka u stvari taj novac treba tek u studenome. Svježi novac će poteći samo ako se Atena još više potrudi. Dakle, obje strane pokušavaju povećati pritisak – pri tome se čini da gospodarske činjenice više ne igraju odlučujuću ulogu.Najkasnije početkom ljeta bilo je poznato da Grčka ove godine neće poštivati ranije dogovorene granice državnog deficita. Zašto su financijska tržišta na nedavnu potvrdu te vijesti od strane grčkog Ministarstva financija reagirala padom indeksa na burzama, to ostaje zagonetka – ili, eto, psihologija. Francusko-belgijska banka Dexia i druge banke koje imaju grčke obveznice, našle su se pod pritiskom jer tržišta već unaprijed predviđaju što će se dogoditi. Restrukturiranje duga Grčke, dakle djelomični oprost uz sudjelovanje vjerovnika, doći će prije ili kasnije. No, što se duže čeka, to će biti skuplje.Restrukturiranje ili reprogramiranje duga je vjerojatno nužno već u studenome, zato se odlaže i isplata iduće tranše kredita. Na restrukturiranje se prije svega mora pripremiti vjerovnike. To su europske, ali i američke banke, kod kojih Grčka ima dugove.Vjerovnik je u prvom redu Europska središnja banka koja je od privatnih banaka preuzela veliki dio grčkih državnih obveznica. Restrukturiranje duga će najteže pogoditi grčke banke kod kojih je država zadužena. U načelu se kod napora Europske unije i Međunarodnog monetarnog fonda oko spašavanja Grčke radi o tome da se spasi i podrži europski bankovni sustav. No, već se nazire da sve europske i grčke banke neće moći biti spašene. Neke će morati biti prebačene u tzv. "Bad Bank", kao što se to već nazire kod Dexije. No, za te "Bad Banks" mora jamčiti Europski fond za financijsku stabilnost (EFSF), dakle europski porezni obveznik. To je moguće tek kada svih 17 članica eurozone ratificira novi ugovor o EFSF-u. To se još nije dogodilo, nedostaju Nizozemska i Slovačka. U slovačkom parlamentu se glasuje najkasnije 14. listopada. Podrška je još uvijek neizvjesna. I iz tog razloga spašavanje Grčke odjednom ima vremena do studenoga.Politika želi dobiti na vremenu kako bi pripremila restrukturiranje duga u slučaju Grčke. No, još uvijek je neizvjesno kako će se taj korak odraziti na druge krizne države poput Španjolske i Italije i njihove banke. U svakom slučaju je jasno da ovako više ne ide. Stalne, svakih tri mjeseca ponovo inscenirane tragedije oko Grčke i kredita stvaraju veću nesigurnost kod ulagača nego što umiruju financijska tržišta. Zato je bolji tragičan kraj, dakle restrukturiranje duga, nego tragedija bez kraja, odnosno produženje kreditiranja Atene koje očito ne donosi ploda. No, budući da financijski stručnjaci ne mogu precizno predvidjeti kako će se restrukturiranje odraziti na bankovni sustav, ministri financija se dosada nisu usudili napraviti taj korak.17. listopada održava se idući sastanak na vrhu Europske unije. Tada moraju pasti odluke. Parola "Nastavite tako!" više nije dovoljna. Usporedo s naporima u Europi, vodeće središnje banke su se već pripremile za ublažavanje nove krize u bankovnom sustavu. One posuđuju europskim bankama novac kako bi zajamčile njihovu likvidnost. I skupina 20 vodećih industrijskih država i zemalja u ubrzanom razvoju želi podupirati te mjere kako

peyo

Kada Apple-ova stranica proradi, na ovome linku ćete moći vidjeti zašto će Apple ponovno obarati rekorde u prodaji, ne radi rekorda samih kratkoročno gledano, nego radi toga što svakim korisnikom više na iOS platformi Apple-ova dugoročna konkurentska prednost raste, daljnja održivost uspješnog poslovanja je sigurnija, budućnost ne samo ove kompanije nego općenito gospodarska budućnost zapadnog svijeta (ali i ne samo zapadnog) time je ljepša
http://www.apple.com/iphone/#video-4s

U ovo nesigurno svijet prezentira sigurne luke dolar, državne obveznice(usa) i zlato, dok se dionice obezvrijeđuju, sada da pogledamo na logičnost ili ne?

http://pravipotez.blogspot.com/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


U ovo nesigurno svijet prezentira sigurne luke dolar, državne obveznice(usa) i zlato, dok se dionice obezvrijeđuju, sada da pogledamo na logičnost ili ne?

http://pravipotez.blogspot.com/

Meni se čini da ovdje ima više korektnih argumenata:

Bad Financial News Keeps Pouring In: 14 Facts That Just Might Scare The Living Daylights Out Of You

OJ ZAGORO LIPA LI SI.....

Šta mi gledalica ne radi? Pa ovi ludi Ameri su bili na -2%…….a završili na +1,2%…….u 15 minuta?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



Bernenke doesn’t signals new steps for promoting US growth…

marketi tonu…
molim?
jel netko rekao potop?
a da…ja sam rekao…još jutros…a i trubim cijeli tjedan o njemu…
[bye]


kako si naporan, kad S&P 500 napravi dno i krene opet gore (1050), svaki dan ću te citirat po cijelom forumu.
[/quote]
Marcipane, nemoj da te nema sljedećih dva tjedna na forumu i molim te mi javi hoćeš li na 1200 počet kupovat da prodam ovo što skupljam od petka.

i tri kuće velike, veće od amerike!

g. Lynx … o.k. je 4s, ali se "prava" 5-tica neće dugo čekati … kupljeno je nešto vremena ali za nastaviti istim tempom treba nešto više, puno više

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Sjećate se što smo neki dan pričali o onom futurističkom videu od prije 20 godina?
E pa sada je to stvarnost:
http://www.apple.com/iphone/features/siri.html

Pogledajte ovaj "realni, suvremeni video"!

P.S. Možda ovaj "povratak u budućnost" ima nešto veze i sa ovim rastom tržišta u zadnji tren… 😉 Unatoč tome što je Apple u minusu :rotfl: Ma, neefikasnost tržišta na djelu, ne vide ljudi koliko je ova strategija zapravo super. Oni još uvijek žive u Samsungovom svijetu megaheraca, ne shvaćaju da je sve u softveru.

Marcipane, nemoj da te nema sljedećih dva tjedna na forumu i molim te mi javi hoćeš li na 1200 počet kupovat da prodam ovo što skupljam od petka.

i tri kuće velike, veće od amerike!

a u kojoj si se ti mišjoj rupi skrivo proteklih dana kad je sve rokalo dole?
ovo je presmješno kako tržište i špekulativni kapital reagiraju na ovakve vijesti…prvo na to da striko Ben razmatra o tome da pomogne ekonomiji da se izvuće iz krize…pa sad na ovo…
European Finance Ministers Work on Coordinating Bank Aid
oni razmatraju o mogućnostima kako da spase eurozonu…kako da spase Grčku…pa normalna stvar da razmatraju…rade to već dosta dugo…i još nisu našli rješenje…ko ni striko Ben u Americi…a krizna situacija traje već 3 godine od velike recesije…šta su radili do sad? nisu razmatrali?ili?
ali sad objave da razmatraju i odma špekulativni kapital digne market…za dva dana opet plač i neizvjesnost šta će biti s eurozonom…i opet sve po starom…mali odbijanac, tek toliko da se ti i lojtra imate čemu veselit…al sumnjam da će crobex biti sutra više od 1% u plusu…
a bit će da vi bilježite dobre zarade…ajde, barem nekom da ide ko je u papirićima…
[bye]


Marcipane, nemoj da te nema sljedećih dva tjedna na forumu i molim te mi javi hoćeš li na 1200 počet kupovat da prodam ovo što skupljam od petka.

i tri kuće velike, veće od amerike!


a u kojoj si se ti mišjoj rupi skrivo proteklih dana kad je sve rokalo dole?
[/quote]
glodao sam bakar, kavu, šećer, spx i dax. a sutra ću ih još glodat. a prekosutra još.

New Report

Close