Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo "zobi":

27.09.11. 18:20
Euforija na europskim burzama, DAX i CAC skočili više od 5 posto

Malo "biča":

http://www.index.hr/vijesti/clanak/razdor-u-eurozoni-sedam-drzava-ne-zeli-spasavati-grcku/574103.aspx

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


fakat ne kužim ekipu ovdje koja trguje na stranim burzama a ovdje svršava kad burza pada i danima nam pišu jedne te iste postove da će crobi niže i niže.
ok, jednom ste napisali razloge zbog kojih to mislite..
ali spominjanje grčke u svakom vašem postu mi nije jasan…
marcipan i pero da li možete objasnit zašto se toliko trudite a ne trgujete ovdje???
zašto nam svaki dan pišete jednu te istu stvar???

ja pišem kad me prozovu…opet me prozvao lojtra…a to se dogodi redovito kad indexi vani skoče 4%…a kad isto toliko padaju onda te iste ekipe nema nigdi…
a ja ne znam šta se oni osvrću na indexe vani kad trguju na kre kre burzi?!
šta toliko bulje preko bare i u dax?
a da ne komentiram postove tipa…"ćao međedi", "sve se vani zeleni", "trava zelena" itd itd…
ti postovi vam ne idu na živce?
ovaj forum zaslužuje da se na njemu iznosi i drugačije mišljenje…dakle ima i nas koji nismo optimistični u oporavak i spas eurozone…zašto to ne bi napisali? ako vas to toliko bode u oči, imate ignore opciju…
zanima me baš kakvi će danas biti komentari na kretanje indexa od tih istih…

ovu temu treba zaključati jer je bespredmetna! utjecaj stranih burzi na nas je nikakav, čak i bankrotirana Grčka u 2 dana naraste nekoliko puta više od nas!

ono što predlažem svima je totalno obustaviti trgovanje na ZSE, TOTALNI BOJKOT KUPNJE ILI PRODAJE! a neka onda sami među sobom trguju pa kad počnu pošteno raditi, vratimo se i mi nazad!

ne mogu skoro sve burze u svijetu rasti po 3-5% danima, a da se mi ne maknemo s mjesta, dok rastu brojne druge burze čija gospodarstva stoje lošije od nas!

pokažimo fondovskim lopovima da je dosta ovih svinjarija koje ovdje rade!

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

http://www.poslovni.hr/vijesti/euforija-na-europskim-burzama-dax-i-cac-skocili-vise-od-5-posto-187363.aspx
Ukoliko danas padnu budite sigurni da ćemo ih pratiti,jer i mi već 2 dana "rastemo"..ukupno manje od 1%..gadi mi se zse,da nisam zarobljen u dionicama,mahom i sa većim minusom,otišao bih i više se nikad nebi vratio,a mislim da slično razmišlja većina od rijetkih koji još imaju volje ovdje trgovati..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


ovu temu treba zaključati jer je bespredmetna! utjecaj stranih burzi na nas je nikakav, čak i bankrotirana Grčka u 2 dana naraste nekoliko puta više od nas!

ono što predlažem svima je totalno obustaviti trgovanje na ZSE, TOTALNI BOJKOT KUPNJE ILI PRODAJE! a neka onda sami među sobom trguju pa kad počnu pošteno raditi, vratimo se i mi nazad!

ne mogu skoro sve burze u svijetu rasti po 3-5% danima, a da se mi ne maknemo s mjesta, dok rastu brojne druge burze čija gospodarstva stoje lošije od nas!

pokažimo fondovskim lopovima da je dosta ovih svinjarija koje ovdje rade!


Slažem se kolega ja sam zato i napustio ZSE, u padu smo uvijek vjerni i pratimo, a u rastu se naštima neki jedni plus od 0,5. Mislim da je osnovni problem što Vlada uopće ne kuži funkciju TK, oni kao da ne znaju da je burza (TK) ulazna vrata za kapital iz cijelog svijeta, to njihovo ne razumijvanje materije je dovelo do srozavanja stranih investicija u RH koje su prošle godine iznosile skromnih 500 milijuna EUR-a . Naši političari još uvijek očekuju da će u Hrvatsku doći neki konolizator kao u Afriku u 19 stoljeću i na zelenim livadama izgraditi tvornice i plantaže u kojima će zaposliti jeftinu radnu snagu.

Nakon govora State of the Union gdina Barrosa – snažan zaokret u plus u EU!!!!

veliki problem na zse, je sidrenje svih klasa fondova na starim popularnim relanostima /ATGR,INGR,
DLKV, ULPL,PODR,JDPL,…/ i njihove rutinske manipulacije na istima.
U novim relanostima, okolnostima i efektima zlatnog pravila te dionice ni uz najbolju volju i najslabije intelektualne kvalitete aktera na zse, nisu intrigantne i za njih jednostavno nema kupaca.

Fondovima je krajnje vrijeme da promjene fokus i dostignu prosvijetljenje, te usmjere pozornost na nove i prosperitetne realnosti /HT,PTKM,DDJH,LKRI,ADPL,RIVP,ADRS,KORF,VIRO,ATPL…/

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Traderi-manipulacijama-i-riziku-skloniji-i-od-psihopata?homesrclink=carousel

potvrda teze iz prethodnog posta.
namještenici fondova i brokerskih kuća/iznimno destruktivni akteri na zse/ za vlastitu dobrobit
radite na stanjima raspoloženja /iz polariteta pohlepe i superiornosti autotranscendetirajte u polaritet znanja i duhovnosti/
Usmjerite fokus na fenomene HT,LKRI,DDJH,KORF,ADPL,ADRS,RIVP,PTKM,VIRO,ATPL… to je pozicija
prijateljskog ozračja, kreativnosti i prosperiteta.



Mi smo se raspali potpuno, pazi vanka burze! [bye]

strašnooooooooooooo
rast od 0,8%

sutra će crobex zajedno sa dax-om potonuti kako i zaslužuje…pa ćemo vidjeti tko i kako će pjevati borbene..

neki meni govore da nisam educiran…e ekipa moja..vi očito ne shvaćate u kakvom je eu i svijet sranju…
jad i bijeda….
pojma nemate…
ali kalnjati ćete se oept meni kroz pola godine, baš onako kao prije 3 godine…(naravno samo neki preko PM koji su slušali, a s obzirom na PM koje dobivam puno njih su mojeg stajališta samo ne žele to govoriti javno)

čujte bumo vidjeli tko je bio u pravu…
lp
[/quote]
Ajde ti nama kada si educiran objasni kako si ti nakon godinu dana na nuli sa FAZOM a kupio si ga prije godinu dana kada je S & P 500 indeks bio 1100, i ti tvrdiš da ćeš kada S & P 500 indeks dođe na 1100 biti na nuli, pojma ti nemaš još tvrdiš da si ekonomista po struci, možda i jesi ali takvi ekonomisti mogu raditi samo na HŽ i HEP i nigdje više na svijetu.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU




Mi smo se raspali potpuno, pazi vanka burze! [bye]

strašnooooooooooooo
rast od 0,8%

sutra će crobex zajedno sa dax-om potonuti kako i zaslužuje…pa ćemo vidjeti tko i kako će pjevati borbene..

neki meni govore da nisam educiran…e ekipa moja..vi očito ne shvaćate u kakvom je eu i svijet sranju…
jad i bijeda….
pojma nemate…
ali kalnjati ćete se oept meni kroz pola godine, baš onako kao prije 3 godine…(naravno samo neki preko PM koji su slušali, a s obzirom na PM koje dobivam puno njih su mojeg stajališta samo ne žele to govoriti javno)

čujte bumo vidjeli tko je bio u pravu…
lp
[/quote]
Ajde ti nama kada si educiran objasni kako si ti nakon godinu dana na nuli sa FAZOM a kupio si ga prije godinu dana kada je S & P 500 indeks bio 1100, i ti tvrdiš da ćeš kada S & P 500 indeks dođe na 1100 biti na nuli, pojma ti nemaš još tvrdiš da si ekonomista po struci, možda i jesi ali takvi ekonomisti mogu raditi samo na HŽ i HEP i nigdje više na svijetu.
[/quote]
ako sam ja takva budaletina i ako baljezgam gluposti zašto:

pod broj 1 šalješ zahtjev za friendship?
pod broj 2 ne staviš me na ignore listu?

lijepo ti povuci zahtjev i stavi budalu na ignore listu i više nikada nečeš vidjeti kaj neznalica laprda..
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Europa i Ameri su se otrijeznili i završili u minusima, ponovno će biti veselo na ZSE.





Mi smo se raspali potpuno, pazi vanka burze! [bye]

strašnooooooooooooo
rast od 0,8%

sutra će crobex zajedno sa dax-om potonuti kako i zaslužuje…pa ćemo vidjeti tko i kako će pjevati borbene..

neki meni govore da nisam educiran…e ekipa moja..vi očito ne shvaćate u kakvom je eu i svijet sranju…
jad i bijeda….
pojma nemate…
ali kalnjati ćete se oept meni kroz pola godine, baš onako kao prije 3 godine…(naravno samo neki preko PM koji su slušali, a s obzirom na PM koje dobivam puno njih su mojeg stajališta samo ne žele to govoriti javno)

čujte bumo vidjeli tko je bio u pravu…
lp
[/quote]
Ajde ti nama kada si educiran objasni kako si ti nakon godinu dana na nuli sa FAZOM a kupio si ga prije godinu dana kada je S & P 500 indeks bio 1100, i ti tvrdiš da ćeš kada S & P 500 indeks dođe na 1100 biti na nuli, pojma ti nemaš još tvrdiš da si ekonomista po struci, možda i jesi ali takvi ekonomisti mogu raditi samo na HŽ i HEP i nigdje više na svijetu.
[/quote]
ako sam ja takva budaletina i ako baljezgam gluposti zašto:

pod broj 1 šalješ zahtjev za friendship?
pod broj 2 ne staviš me na ignore listu?

lijepo ti povuci zahtjev i stavi budalu na ignore listu i više nikada nečeš vidjeti kaj neznalica laprda..
lp
[/quote]
Pod broj jedan zahtjev je poslan prije više od godinu dana dok nisam skužio koliko je vaše neznanje.
Pod dva zašto bi te stavio na ignore pa da ti i ubuduće pričaš gluposti i bedastoće da si nakon godinu dana držanja FAZA u plusu i da ti nesmetano pišeš bedastoće.
Pod tri daj nam više objasni koja je to formula za izračun po kojoj si ti u plusu nakon godinu dana držanja FAZA i nemoj skretati temu [lol] [lol] [lol]

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

New Report

Close