Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ne, oni koji su slušali lojtru i njemu slične i koji su ostali u dionicama…
kako lkcp? nešto si se hvalio da si kupovao na 800 kn…lagani pušing od 50kn/dionici…ajde, bit će još gore…za vas prave investitore nije to ništa…a i uvijek imate keša pa da dokupite na nižim razinama…

Apsolutno točno i prvu puta da ste rekli istinu ali nisam kupovao DLKV po 1800, DKVS po 240, BOŽJAKOVINU, AGMM kada je crobex bio 5200 pa se tješim da ima 20 puta većih luzera od mene

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

aludirate da ja jesam?
do jučer ste tvrdili da sam dkvs kupovao po 300 kn…sad smo došli na 240 kn…sad sam kupovao i bzjk i agmm…možda i brin…i auhr…dajte se sjetite još koje da mi prišijete, baš vam ide…
ajde ajde…smanji ulaz na lkpc…
ovo prepucavanje samnom neće pomoći vašim papirićima…


aludirate da ja jesam?
do jučer ste tvrdili da sam dkvs kupovao po 300 kn…sad smo došli na 240 kn…sad sam kupovao i bzjk i agmm…možda i brin…i auhr…dajte se sjetite još koje da mi prišijete, baš vam ide…
ajde ajde…smanji ulaz na lkpc…
ovo prepucavanje samnom neće pomoći vašim papirićima…

Na svu sreću ovo je pametan forum pa sve ostaje dokumentirano tako i ono što ste vi pisali 2008 a to je jednom riječju tragikomedija, čovjek ne zna bili se smija od budalaština ili bi plaka od tolike količine neznanja a optimizan je šikljao sa svih strana a kako i ne bi kada je crobex bio probio 5000.
Preporučam svim forumašima obavezno pročitati, sve greške jednoga investitora su sabrane u vašim postovima, gore od toga nije moglo.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

@ upitnik9

sretno…i samo se tješi mojim starim postovima…
kolko je ono danas završio crobex?

bye bye

Morat će to vani stat – ruše i sirovine i naftu i plin…..
Ugrožene su tisuće milijardi dolara investicija – već na 80 dolara po barelu ne daje garanciju povrata investicije u razumnom roku.

Zanimljivo napisan “optimističan” članak:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Grcka-bira-izmedu-dugogodisnje-depresije-i-globalnog-raspada-sustava?homesrclink=carousel

halfte trinken, halfte Šarcu geben


marcipan@ pusti ovog enigmu 9 ,,,ostao je bez kesa pred 2 mj. pa je lud na sve i svakoga….nego hebemu misa cekamo taj treci napad na 5000 dax…prozor nikako da padne

pa ‘oće li to više ili kaj?
da nisu partizani u ofenzivi?
[lol]


kolega lynx…pa vi pišete kao da Vam je svejedno hoće li dionice iz Vašeg portfelja gore 20% ili dole….bitno da ste Vi kupili podcjenjenu dionicu…a sad da li će njena vrijednost pasti u narednih godinu ili dvije 40%, to Vas ne brine…

Ne vrijednost nego cijena! Itekako me brine kako će se kretati vrijednost, ali kao što si primjetio što se tiče cijene svejedno mi je. Ne zanima me koliko će biti za godinu dana, mene zanimaju ozbiljnije stvari, koliko će biti za N godina gdje je N >> 1.


ne znam…teško mi je vjerovati u to…jest da kupovina podcjenjenih dionica daje neku sigurnost, ali s obzirom na globalne neprilike, ta podcjenjenost im neće pomoći…
ja sam mislio da je cilj na burzi zarađivati, a ne imati podcjenjene donice u portfelju koje iz dana u dan gube na svojoj vrijednosti

Opet se ti krivo izražavaš, na cijene si valjda mislio. Ako ti je teško vjerovati pretpostavljam da je zato što ti ne razmišljaš tako? E pa što ćeš, imamo drugačije pristupe, tebi je bitno koliko će ti cijena biti za godinu dana, a za ostale što bude, a ja sam valjda pohlepniji pa meni nije dovoljno koliko god bilo za godinu dana ako ne znam što će biti kasnije, pa mene ne zanima ta godina uopće, mene zanima koliko će biti "konačno", a ti možeš uživati u toj svjoj godinici, ali ne znam što ćeš onda poslije, ne možeš valjda stalno pogađati što će koliko biti za godinu dana :rotfl: To ne može niti baba vračara.


šta vam onda to vrijedi da vi znate kolko to vrijedi, ako je cijena duplo manja nego po kojoj ste kupovali…to mi se čini kao slaba utjeha….

Ti i ja se očito duboko ne razumijemo. Pa kakva je utjeha potrebna, utjeha radi čega, što se loše dogodilo da me treba tješiti?? Zašto bi me bilo briga kolika je cijena za godinu dana? Zar ti i svoj stan svake godien staviš na prodaju da vidiš po koliko ti nude? Možda to radiš, ako si tako znatiželjan, ali premda se volim smatrati znatiželjnim toliko baš nisam, briga me što mi kupci nude ako ja ne želim prodati, neka nude nekome drugom. A ako je povoljno ovisno o stanju keša, o imanju/neimanju dividendi, i ja ću kupovati, pa u tom kontekstu ako nešto znam koliko vrijedi zapravo i bolje da košta za godinu dana manje nego sam kupio nego više, jer narasti ima vremena, a možda ću imati keša za još kupovati pa bolje da što povoljnije prođem. Vrijednost ne možeš spriječiti da se dugoročno iskaže u tržišnoj cijeni, pa koliko god potraje popust to bolje, jer neće vječno, jednom više nećeš moći kupovati, reinvestirati dividende u nju itd. jer će cijena biti prevelika.


nitko kod kuće nema štampariju keša…ima puno onih koji su do sada ulupali već i zadnju kunu u papiriće loveći dno…nemaju s čime više kupovati…

Nemaš možda u kući, ali imaš u portfelju, neke ti komapnije štampaju keš i isplaćuju kroz dividnede, pa kupuj za taj keš, eto ti štamparije!

Inače, što se tiče ulupavanja kuna, naši građani su previše kuna ulupali u depozite, u novčane fondove, u nekretnine itd. Što se tiče dionica, daleko su i od "prve" kune a kamoli zadnje.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Jim Rogers:

PersJesus, 24.09.2011. u 08:44
Ich besitze kaum Aktien. Bei europäischen Aktien, US-Technologiewerten und Schwellenländeraktien setze ich sogar auf fallende Kurse. Es wird der Moment kommen, wenn am Aktienmarkt Panik entsteht.

http://www.handelsblatt.com/finanzen/boerse-maerkte/anlagestrategie/wenn-staaten-pleitegehen-kaufe-ich-so-viele-euro-wie-moeglich/4634496.html

@ lynx

vrijednost ili cijena…ista ti je stvar…zar želiš reći da ako je sad cijena dionice koei cca 520 kn, ona TEBI vrijedi 1300 kn…ali tržište nije briga koliko ona TEBI vrijedi, već koliku cijenu ti je trenutno netko spreman ponuditi na TRŽIŠTU…a to je u ovom trenutku cca 520 kn…dakle tržište diktira igru, a ne koliko ti to cijeniš…na tebi je da li ćeš prodati po toj cijeni ili ne…a tržište diktira kolika je trenutna vrijednost a ujedno i cijena dionice…
možeš računati p/e i p/bv i eps-ove koliko hoćeš…ali to su samo pokazatelji, koji očito o ova vremena nemaju nikakvu težinu kad nad glavom svih tk visi oštrica mača hoće li vodeća svjetska gospodarstva zakoračiti u novu recesiju i hoće li opstati eurozona ili ne…odnosno kolika će biti cijena da opstane…
a zašto te ne bi bila briga kolika je cijena nakon godinu dana ili dvije? uložio si svoje pare koje si morao na neki način zaraditi…i ukucao ih u dionice…očekuješ valjda neki prinos na tome…inače se ne bi time bavio…
mogao si novac uložit u banku pa dobit na godišnjoj kamati cca 6-7%…to ti je recimo na 100k kn nekih 6000 kn….možeš otić na neko lijepo putovanje za to…a ne riskiraš gotovo ništa…još ti država garantira ukoliko banka kihne da ćeš dobiti svoje pare natrag…
po meni je daleko bolja u ovo vrijeme ta solucija…pa znam da fino nakon godine dana imam svoju glavnicu i 6k na 100k uloženih za potrošit ili investirat dalje, nego uložit u neke papiriće sada i ovisit o striki Benu i FED što će smislit da gospodarstvo iščupaju iz dreka…ako striko Ben prdne preglasno i muče ga vjetrovi, odma cijeli market padne za 3-4%…a fundamente svojih papirića možeš onda okačit mačku za rep…
te štamparije keša o kojima ti pričaš…hm…eto ti perjanice HT-a, predvodnika po dijeljenju dividende…bio je preko 310 kn prije dividende…a na koliko je danas?a za što? za cca 23 kn/dionici?
na 100 dionica dobio si 2300 kn, a sada pušiš na tim istim dionicama cca 6300 kn…dakle…ne znam, al meni se ta računica ne sviđa…
a što se tiče ulupavanja kuna u dionice…bolje da ni ne ulupavaju više kojekavke kumice s placa i ostala ekipa, jer ona nas je i dovela tu gdi jesmo danas…


Zanimljivo napisan "optimističan" članak:
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Grcka-bira-izmedu-dugogodisnje-depresije-i-globalnog-raspada-sustava?homesrclink=carousel


Jim Rogers:
http://www.handelsblatt.com/finanzen/boerse-maerkte/anlagestrategie/wenn-staaten-pleitegehen-kaufe-ich-so-viele-euro-wie-moeglich/4634496.html

Evo za promjenu malo optimističnije vijesti:

… but Hogan said investors are hopeful that European officials will come out with an actual plan as they continue to meet in America’s capital over the weekend.

"We’ve been looking for answers for months, and there’s a possibility that we could get some positive news this weekend," said Hogan. "Investors don’t want to go into the weekend leaning too far in one direction."

http://money.cnn.com/2011/09/23/markets/markets_newyork/index.htm

halfte trinken, halfte Šarcu geben

http://www.bloomberg.com/news/2011-09-23/europe-weighs-speedier-enactment-of-permanent-rescue-fund-to-stem-crisis.html

New Report

Close