Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Polako s prometom. Nemojte se toliko gurati, ima za sve.

Ovo je tragikomično, EU burze su žestoko zelene, DAX čak na +2,32%, a ova bijeda od crobexa je na -0,32% ! [angry]
Jučer smo pali koliko i DAX, ali DAX je danas poništio gubitak, a mi nastavljamo padati i padati… a crobex bi realno sada trebao biti na 1500 bodova jer ga je ovako visoko digla INA koja je izbačena iz crobexa, ali njen rast u crobexu nije izbrisan! [angry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Još samo da Wallstreet uspije nači modus kako da prisvoji sjevernu Koreju, Koreju koja je prepuna rudnih bogatsva s 22 milijuna ljudi koji se mogu staviti pod globalnu kapu demokracije i kontrole Wallstreet banaka.

Samo u našoj zemlji koliko ima plaćenih oglasa protiv Sjeverne Koreje, a možete misliti u svijetu.

Koliko je ljudi od nas bilo u sjevernoj Koreji i mogu svjedočiti ovim "nehumanim" vodstvom "velikim vođom" ????

Jako malo njih je bilo tamo i svjedočilo tome, ali svi znamo preko medija Wallstreeta da je tamo užas .

Oni koji se bave Teakwondoo-om mogu slobodni ići tamo, ali onda bi se mogli i jako iznenaditi , tko je ovdje glup, a tko nasmijan .

Koliko samo Wallstreet gubi novaca što je Koreja neovisna o njima, užas !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Berkshire Hathaway is buying Burlington Northern in a deal valuing the railroad at $34 billion…….
Buffet ulaže u infrastrukturu……..

Buffett buying Burlington Northern a bet on recovery!
[/quote]
s kim sam se raspravljo jendom da će (čisti) ugljen bit hit energent 21. stoljeća?
mora se svijet polako skidat sa black cracka, dosta je bilo.
[/quote]

jel mi ono netko tko se baš baš kuži u energetiku objašnjavao kako sam fulao cijelu loptu s pričom o ugljenu prije godinu i pol, dvije?

http://www.businessinsider.com/coals-terrible-forecast-2011-9

Dobro kad će taj Fed uskrsniti,gdje god pogledaš Fed,Fed,Fed hebote Fed.Ustvari nama to neznači baš ništa.Nama je voda došla do ušiju.Dionice su jeftine a izgleda da će biti i jeftinije.Navali narode,jeftino dam samo da prodam. S minusom dakako.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Vani preokreće u crveno…..

FED TO BUY TREASURIES WITH 6-YEAR TO 30-YEAR REMAINING MATURITY
FED LEAVES FEDERAL FUNDS RATE TARGET AT ZERO TO 0.25 PERCENT
FED SAYS PROGRAM PUTS `DOWNWARD PRESSURE’ ON LONG-TERM RATES
FED TO SELL TREASURIES WITH 3-YEAR OR LESS REMAINING MATURITY
PLOSSER, FISHER, KOCHERLAKOTA DISSENT FROM FOMC DECISION
FED REPEATS `EXCEPTIONALLY LOW’ RATES THROUGH AT LEAST MID-2013
FED TO BUY $400B OF LONG-TERM DEBT, SELL $400B SHORT-TERM DEBT
FED EXTENDS AVERAGE MATURITIES OF SECURITIES HOLDINGS
FED TO REINVEST MATURING HOUSING ASSETS IN HOUSING DEBT


FED TO BUY TREASURIES WITH 6-YEAR TO 30-YEAR REMAINING MATURITY
FED LEAVES FEDERAL FUNDS RATE TARGET AT ZERO TO 0.25 PERCENT
FED SAYS PROGRAM PUTS `DOWNWARD PRESSURE’ ON LONG-TERM RATES
FED TO SELL TREASURIES WITH 3-YEAR OR LESS REMAINING MATURITY
PLOSSER, FISHER, KOCHERLAKOTA DISSENT FROM FOMC DECISION
FED REPEATS `EXCEPTIONALLY LOW’ RATES THROUGH AT LEAST MID-2013
FED TO BUY $400B OF LONG-TERM DEBT, SELL $400B SHORT-TERM DEBT
FED EXTENDS AVERAGE MATURITIES OF SECURITIES HOLDINGS
FED TO REINVEST MATURING HOUSING ASSETS IN HOUSING DEBT

Svaka čast! Kratko i jasno, brzo i sažeto, efikasno objavljene informacije. Ne mogu ti dati 100-tku jer sam danas već dao 10 ocjena, ali sutra ti ne gine stotka.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


FED TO BUY TREASURIES WITH 6-YEAR TO 30-YEAR REMAINING MATURITY
FED LEAVES FEDERAL FUNDS RATE TARGET AT ZERO TO 0.25 PERCENT
FED SAYS PROGRAM PUTS `DOWNWARD PRESSURE’ ON LONG-TERM RATES
FED TO SELL TREASURIES WITH 3-YEAR OR LESS REMAINING MATURITY
PLOSSER, FISHER, KOCHERLAKOTA DISSENT FROM FOMC DECISION
FED REPEATS `EXCEPTIONALLY LOW’ RATES THROUGH AT LEAST MID-2013
FED TO BUY $400B OF LONG-TERM DEBT, SELL $400B SHORT-TERM DEBT
FED EXTENDS AVERAGE MATURITIES OF SECURITIES HOLDINGS
FED TO REINVEST MATURING HOUSING ASSETS IN HOUSING DEBT

So what?

Odu dionice u ponor.
To zorno pokazuje kakvog su razmišljanja investitori glede FED-e igre.

Sranje je pred nama.

Pamet u glavu ekipa

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

eto vam špekulativnog kapitala na djelu…
FED skupa sa strikom Benom nije uspio napraviti ništa kako bi iščupao Amere iz krize…to se dokazuje iz tjedna u tjedan, iz mjeseca u mjesec…
a da ne podsjećam koliko je novaca naštampano i ubrizgano u sustav kako bi se krvna slika popravila…ništa od QE3…pa Obama lupio po džepu bogatih uvođenjem poreza…izgleda da se to ništa nije svidjelo špekulativnom kapitalu…i to je njegova reakcija…
a ljudi moji…još se nije našlo rješenje za Grčku…još se ne zna što će biti s eurozonom…
a neki naši "investitori" se vesele rastu crobexa od 1%…naravno…idući trgovinski dan bude u minusu skoro 3 %…a sutra će biti svačega…
lopina je rasrdio medu svojim postovima…malo ima meda na zse, pa malo nema….to se medi ne sviđa….ima da vas razbuca sutra…

Apsolutno se slazem, kolega……samo ne znam kako ce to svima na zse pomoći, čak i nama koji smo većinom u cashu…..ostaje samo hvatanje padajućih nozeva……što nije baš nešto čemu se posebno veselim…….dok ovi tupani končano ne odobre uvodjenje short sellinga….

Onog dana kad ti se uvede short selling………tržište će gore…… [thumbsup] [smiley]

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;

Azija, krv do koljena – medo ima svoj crvnei pir! valjda će EU otvoriti s malim minusima, ali nisam baš optimist [undecid]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia

a to onda znači: masku na glavu, udahnuti puno zraka jer zaron bi mogao biti dubok!

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!

New Report

Close