Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dobit će medo po pi..ki!!!

ma kakav cash-r-a, 100% in


dobit će medo po pi..ki!!!

[lol] [thumbsup]




EU burze okreću u minus, DAX je na -1%… izgleda da će nakon jučerašnjeg 1 dana rasta, sad opet biti par dana za redom padovi….mogao bi DAX čak i ispod 5000 bodova, a onda će neminovno i naš crobex povući prema 1500-1600 bodova

[lol] [lol] [lol] [lol]
Nema šta vidi se da znaš…
[/quote]

danas DAX -4,04%
a ti sad razmišljaj do ponedjeljka što ćeš..još ako ludi islamisti naprave neko sranje u nedjelju, bit će crn ponedjeljak na burzama
jel ti još smiješno? [bye]
[/quote]

Nemaš pojma, al neka, tvoji strahovi me bogate… [wink]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

marcipaaaaaneeee, pošto DAX? [lol]
kakav oscilator od čovjeka. [thumbsup]

heheh, kakve će ovo imat posljedice na odnose u uniji? [lol]

berlusconi stari švaler, samo bi orgijo sa manekenkama

Vaš link

Vaš link

ma kakav cash-r-a, 100% in


marcipaaaaaneeee, pošto DAX? [lol]
kakav oscilator od čovjeka. [thumbsup]

samo uživaj ti u dax-u…ionako nemaš ništa od toga…
pošto CROBEX pito bi te…
rezultat ovog zelenila vani bit će isto takvo crvenilo…a na kre kre burzi nešto manje zelenilo, pa i manje crvenilo…
nadam se da si barem nešto unovčio od tog silnog zelenila… [bye]

@Marcipan
Nema me od jutra ali uopće nisam sumnjao da će zadnji post biti tvoj..iskačeš iz svake paštete.
Inače, napisao sam prekjučer da Dax ide ubrzanim tempom na 7000 a dow na 12000. Tvoje prognoze se zasad ne ostvaruju. Samo ti čekaj, prodavat ću ti na Crobiju 5000 dok će sve biti bajno i sjajno. [yawn]

@Lojtra

Prodavat ćeš mi Crobi na 5000 oko Nove Godine! [lol]
i oprosti, ovo prije mi je bio prvi post danas…
pa šta ti ne vidiš da tebi i tvojim papirićima ova vani mini euforija ne pomaže?!
jedan dan van crobex završi 1% u plusu i odma ste svi zgrnuli ogromne zarade i tu se bahatite…
najbolje bi ti bilo da me staviš na ignore…





EU burze okreću u minus, DAX je na -1%… izgleda da će nakon jučerašnjeg 1 dana rasta, sad opet biti par dana za redom padovi….mogao bi DAX čak i ispod 5000 bodova, a onda će neminovno i naš crobex povući prema 1500-1600 bodova

[lol] [lol] [lol] [lol]
Nema šta vidi se da znaš…
[/quote]

danas DAX -4,04%
a ti sad razmišljaj do ponedjeljka što ćeš..još ako ludi islamisti naprave neko sranje u nedjelju, bit će crn ponedjeljak na burzama
jel ti još smiješno? [bye]
[/quote]

Nemaš pojma, al neka, tvoji strahovi me bogate… [wink]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
[/quote]

a baš si neznalica, jesam ti rekao da će DAX biti ispod 5000? i bio je! pa ne misliš valjda da će padati kontinuirano do 0 bodova? [lol]
dok ti shvatiš što se zbiva, bez gaća ćeš ostati..zato brzo knjigu u ruke dok nisi sve pare pogubio [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



Zaboravio si da je nedavno proveden stres test EU banaka i većina bi preživjela i bankrot Grčke.
No onda ne bi imali lovu za Basel III.
Njemačka je nametnula svoje stavove glede fiskalne i monetarne politike u EU i to je odlično za eur, to je odlično za cijelu EU.

Mislim da će Nijemci trebati popustiti i promjeniti mišljenje oko euro obveznica.

[/quote]

Svakako – ali to im je cilj a ne sredstvo!
Kada stanu na kraj neodgovornosti u nekim drćavama – kada budu mogli kroz EU mehanizme kvalitetno nadgledati financijama EUROZONE – DOLAZE eu OBVEZNICE.

Dakle kada dođu EU obveznice to će biti znak da Njemci tj Njemačka ideja upravlja financijama u EU.
Povjerenje u eur će biti kao u DM nekada!


što rade međedima vani
jaoooo
[lol]


dobit će medo po pi..ki!!!


marcipaaaaaneeee, pošto DAX? [lol]
kakav oscilator od čovjeka. [thumbsup]

Nevjerojatno je da toliko ljudi napada čovjeka a da nemaju ni pojma šta sami pišu.

a ) nikakav medo ne dobija po pi..ki, očito je da mnogo ljudi ne uočava vrlo bitnu razliku između downtrenda i uptrenda

b ) ovo šta gledate se jednostavnim rječnikom zove [/u]tehnički odbijanac, izračunajte si koliko su dax i slični indeksi vratili vrijednosti s ovim rastom nakon toliko pada

c ) ovaj rast je potaknut zatvaranjem short pozicija, ono čega na našoj burzi nema, a ne nekakvim dobrim vijestima ( neću ni ulazit u raspravu kako i zašto dolazi do zatvaranja short pozicija )

d ) dobrih vijesti u rješavanju situacije Grčke ( i sličnih zemalja ) za EU, poglavito Njemačku, Francusku, jednostavno nema jer se ni teoretski ova situacija ne može dobro završit

e ) vezano uz prethodno rečeno pod c, kod nas nema shortanja, pa ni crobex nema kvalitetne tehničke odbijance, kvalitetne odbijance nikako ni nije imao zadnjih par godina, niti će vjerojatno imat ( možda eventualno jednom godišnje, i to nakon ekstremne rasprodaje, al to samo ako se stvarno razumiješ u TA i ostaviš si dovoljno keša možeš uhvatit 10-20 posto na njemu ), tako da ne znam čemu se zapravo svi vi veselite kad dax raste 3 posto

Prema tome, prvo se naučite osnovama razumijevanja tržišta kapitala, a onda jako dobro proučite gospodarsku situaciju u Europi i moguće perspektive, te reperkusije na naše tržite, pa tek onda komentirajte rast daxa od 3 posto i kolegu koji dobro poentira da to nema veze s nama.

I još jedan hint, znajući da su omf prilično suzdržani u ulaganju u domaće dionice, pogledajte s koliko keša raspolažu dionički fondovi koji tu ulažu, pa pogledajte omjer koliko love ulazi a koliko love izlazi iz istih…vjerujte da ćete se razočarat kad vidite da većina u portfelju pod stavkom "novac i novčani ekvivalenti" ima 0,1 do 0,2 posto, ako i toliko…

never surrender


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

švabe napadaju 5500


a koliko crobi napada [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close