Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33


Sad već skoro 3 % u plusu. Izgleda da ne slušaju Marcipana, Pobjedu, Perumađara i ekipu..danas ih nešto baš i nema, izgleda da su se jučer ukrcavali, kako sam i pretpostavljao.



DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33


Sad već skoro 3 % u plusu. Izgleda da ne slušaju Marcipana, Pobjedu, Perumađara i ekipu..danas ih nešto baš i nema, izgleda da su se jučer ukrcavali, kako sam i pretpostavljao.
[/quote]

a crobex -0,38%
danima kupuješ, a svaki dan ti portfelj sve manje vrijedi. jesi siguran da si pravilno shvatio bit ove igre??? [rolleyes]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...



DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33


Sad već skoro 3 % u plusu. Izgleda da ne slušaju Marcipana, Pobjedu, Perumađara i ekipu..danas ih nešto baš i nema, izgleda da su se jučer ukrcavali, kako sam i pretpostavljao.
[/quote]

Tu su, tu su, vidiš kako marljivo lijepe jedinice…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33


Sad već skoro 3 % u plusu. Izgleda da ne slušaju Marcipana, Pobjedu, Perumađara i ekipu..danas ih nešto baš i nema, izgleda da su se jučer ukrcavali, kako sam i pretpostavljao.
[/quote]

Kao prvo – onaj ko gleda kako se kreće dax i na temelju toga ulaže na zse, taj će sigurno pogubit novce, to garantiram. Iako je vrlo vjerojatno da će ih ionako pogubit ako ulaže na zse.

Kao drugo – dax je u samo mjesec i pol dana potonuo 30 posto. Niste komentirali kretanja na crobexu kad je dax padao ko trula kruška a sad bi slavili njegov odbijanac od 2,3 posto???? I sad bi da jednako crobex raste? Neće ići.

Kao treće – crobexu je već tehnički za početak zacrtan pad na 18xx, a o ikakvom suvislom rastu u međuvremenu možete samo sanjat.

Nadam se kolega da nisam bio pregrub u svojoj iskrenosti i da ćete ipak moć večeras zaspat. Najteže je pomirit se sa svojim lošim i krivo tempiranim ulaganjima, al dug je život, sve se da naučit.

never surrender

Samo da se nadovežem na kolegu peromadjara.
DAX je za naše tržište bitan jer oslikava stanje u jednom od naših najvažnijih trgovinskih partnera. Tu bi bilo jako dobro promatrati i talijanski index, jer s njima imamo još i veću robnu razmjenu.
E sad, kad naši najvažniji trgovinski partneri počnu na burzi iskašljavati krv i sluz, jasno je kako će se to vjerojatno prenijeti i u njihova realna gospodarstva kroz neko vrijeme.
Posljedice na naše slabašno gospodarstvo možete samo zamišljati.



DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33


Sad već skoro 3 % u plusu. Izgleda da ne slušaju Marcipana, Pobjedu, Perumađara i ekipu..danas ih nešto baš i nema, izgleda da su se jučer ukrcavali, kako sam i pretpostavljao.
[/quote]

kolko je DAX tresnuo do sada?
ne da mi se više zamarati s tobom i tebi sličnima…medo se igra s vama…
ne znam kakve koristi ima tvoj portfelj od toga što je dax u plusu?!
crobex ti je danas završio u minusu…znači opet te poklopilo na bidu…svako malo te poklapa…a portfelj ti se sve više i više crveni…trebat će ti tjedan dana dobrog rasta da dođeš na nulu…a to ti je na ovoj kre kre burzi nemoguće…



DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33


Sad već skoro 3 % u plusu. Izgleda da ne slušaju Marcipana, Pobjedu, Perumađara i ekipu..danas ih nešto baš i nema, izgleda da su se jučer ukrcavali, kako sam i pretpostavljao.
[/quote]

e moj lojtra, čemu se ti raduješ, jedan dan plusa nakon 5 dana padanja…a danas će opet u crveno
azija je već cijela u crvenome
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia

a za njima će EU burze potonuti

a za EU burzama ćemo i mi potonuti

ti si najbolji indikator kad ne treba biti u dionicama, sve dok ti i lopina pišete optimistične postove i hvalite se kako ste 100% u dionicama, treba biti u kešu [proud]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!


kolko je DAX tresnuo do sada?

Oko 32% u cca. zadnjih 60 dana…, a da se vrati nazad treba mu rast od skoro 50%,
…da li može još dolje svakako…, no mislim da će se ipak držati iznad psihološke granice od 5000 bodova i tu čmarit neko vrijeme ili lagano rast ako ne bude daljnjih "apokaliptičnih" vijesti….



DAX opet skoro 2% u plusu.

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.163,50
1,80%
Vortag*: 5.072,33


Sad već skoro 3 % u plusu. Izgleda da ne slušaju Marcipana, Pobjedu, Perumađara i ekipu..danas ih nešto baš i nema, izgleda da su se jučer ukrcavali, kako sam i pretpostavljao.
[/quote]

leđendo..ajd me ne svrstavaj u koš sa onima koji trguju na zse…
stari moj mene nema tu skoro pa dvije godine, a malo manje od godinu dana spavam u FAZ-u gdje ću spavati još sigurno 365 dana…

uživaj..

p.s. na crobex se mogu vratiti ako/kada ledo bude na 1000, belje 30, igh 500 i sl…ali ne vjerujem da bi se i onda vratio…

vratio bi se tek kada bi nas neka strana burza uzela pod svoje…tipa Austrija ili neš slično…dok smo solo ne vračam se…

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Dax će malo pomalo otići na 6000, Dow na 12000 a vi ćete opet pisati da oni padaju više od nas…iako će rasti, vi ćete pisati da padaju, nekad ćete gledati futurese a nekad pravo trgovanje, kako će vam kad odgovarati. Vi ste jadnici koji ste prebrzo prodali. [tongue]

DAX iz -1% u

DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.220,00
1,04%
Vortag*: 5.166,36

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close