Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Isto kao što sada padaju tako će i rasti – velikih problema nema u financijskim sustavima.
ECB je neki dan objavio da su velike tj sistemske institucije u EU dobro kapitalizirane a kolaterala imaju cca 3.000,00 milijardi eura.
Dakle dostupnom svakog trenutka ako nekome dođe do pogoršanja likvidnosti.

kako će EU i njihove burze reagirati na mogući (i sve izgledniji) bankrot Grčke? [rolleyes]
[/quote]

Gečka s ili bez eura mora odraditi bolne rezove – lakše će to odraditi uz pomoć EU.
TO JE VALJDA SVIMA JASNO.
Nejasno je zašto burze reagiraju NEGATIVNO ako je plan koji je prihvatila EU – fiskalna konsolidacija vrlo pozitivan za euro i za EU!
Dakle na nešto POZITIVNO reagira se NEGATIVNO.
Zašto, to je i meni nejasno.
[/quote]

Čudno je da nakon 3-4 godine ovog sranja koje tek ulazi u 3 fazu (nije ni blizu gotovo) još ne razumijete pozadinu velike igre.
Ciljevi:
– kupiti sve STVARNE ASSETE jeftino najjeftinije moguće
– nikad ne zaustaviti štampanje besmislenih novih kredita i novca … njime se naravno kupuju ti asseti
– održavati što višu inflaciju u uvjetima apsolutne deflacije kako bi se proces eksproprijacije max ubrzao
– proširiti kontrolu nad naftnim-plinskim resursima i energetskim koridorima
– zaustaviti Kinu i ostale ostale emerging markete po mogućnosti … ako treba i trgovačkim ratovima nakon ovih valutnih ratova
– izazvati nerede u Kini i sve srušiti … pa opet na točku 1

Trenutno svima odgovara pad EURa (osim Kini) … zato pada.
Jadna majka banana državama i stoci sitnog zuba

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd





Isto kao što sada padaju tako će i rasti – velikih problema nema u financijskim sustavima.
ECB je neki dan objavio da su velike tj sistemske institucije u EU dobro kapitalizirane a kolaterala imaju cca 3.000,00 milijardi eura.
Dakle dostupnom svakog trenutka ako nekome dođe do pogoršanja likvidnosti.

kako će EU i njihove burze reagirati na mogući (i sve izgledniji) bankrot Grčke? [rolleyes]
[/quote]

Gečka s ili bez eura mora odraditi bolne rezove – lakše će to odraditi uz pomoć EU.
TO JE VALJDA SVIMA JASNO.
Nejasno je zašto burze reagiraju NEGATIVNO ako je plan koji je prihvatila EU – fiskalna konsolidacija vrlo pozitivan za euro i za EU!
Dakle na nešto POZITIVNO reagira se NEGATIVNO.
Zašto, to je i meni nejasno.
[/quote]

Čudno je da nakon 3-4 godine ovog sranja koje tek ulazi u 3 fazu (nije ni blizu gotovo) još ne razumijete pozadinu velike igre.
Ciljevi:
– kupiti sve STVARNE ASSETE jeftino najjeftinije moguće

[/quote]

To je oduvijek tako – jedino je važno tko driži te ASSETE. Ali za razliku od tebe ja mislim da financijska kriza od prije tri godine usporila proces jer dobar dio pučanstva je shvatio što su ciljevi i ASSETI.

China u spas, opet!
Kupovat će sad i talijanske obveznice. Ne znam zašto ih jednostavno ne krivotvore ko ostalu dizajnersku robu.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Ni-u-kom-slucaju-ne-vidimo-recesiju
Al će sutra biti lupanja po asku. [lol]


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Ni-u-kom-slucaju-ne-vidimo-recesiju
Al će sutra biti lupanja po asku. [lol]

a tko je taj koji će lupati po asku? ja ga ne vidim, bar ne na našoj burzi…meni bi to bilo OK, danas sam kupovao, ali nemam iluzija u nekakav jači rast…mi za razliku od cijelog svijeta nismo skoro ni padali, tako da ćemo i rasti simbolično

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Danas opet UP.SAD preokrenuo trend.
Razgovori Berluscconi-China potiču optimizam.
Roller coaster(tobogan) opet.
To je burza."Živi organizam" koji reagira na gotovo sve pomalo euforično i na prvu.
Na nama je to iskoristiti ili ne.
Pozdrav



http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Ni-u-kom-slucaju-ne-vidimo-recesiju
Al će sutra biti lupanja po asku. [lol]

a tko je taj koji će lupati po asku? ja ga ne vidim, bar ne na našoj burzi…meni bi to bilo OK, danas sam kupovao, ali nemam iluzija u nekakav jači rast…mi za razliku od cijelog svijeta nismo skoro ni padali, tako da ćemo i rasti simbolično
[/quote]
Za razliku od ostalog svijeta naše dionice i dionice bivše Juge su od 2007. na ovamo pale daleko najviše.
U Americi su dionice na 85 % vrijednosti a kod nas na 10 % vrijednosti. Da niste zalutali slučajno na ovaj forum?




http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Ni-u-kom-slucaju-ne-vidimo-recesiju
Al će sutra biti lupanja po asku. [lol]

a tko je taj koji će lupati po asku? ja ga ne vidim, bar ne na našoj burzi…meni bi to bilo OK, danas sam kupovao, ali nemam iluzija u nekakav jači rast…mi za razliku od cijelog svijeta nismo skoro ni padali, tako da ćemo i rasti simbolično
[/quote]
Za razliku od ostalog svijeta naše dionice i dionice bivše Juge su od 2007. na ovamo pale daleko najviše.
U Americi su dionice na 85 % vrijednosti a kod nas na 10 % vrijednosti. Da niste zalutali slučajno na ovaj forum?
[/quote]
nemozemo ni padat kad si ti stalno na bidu [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Uuuu.., Dax ispod 5000 [shocked], a mi stojički podnosimo…. [proud]


Uuuu.., Dax ispod 5000 [shocked], a mi stojički podnosimo…. [proud]

nema više ko da proda nakon što su se marcipan, inverter i pobjeda ukeširali
[lol]

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

Što se nijemcima dogodilo? Kakva vijest?
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=^GDAXI+Basic+Chart&t=1d

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Ništa samo prate USA fjučerse!!!
http://www.forexpros.com/indices/indices-futures

Ali eto ih opet nadomak pozitivnoj 0…, iz +2% u -1% i sad streme k zelenilu opet….

New Report

Close