Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Marcipan, odmori malo. Hoćeš li nam javiti kad kupiš dionice ili ćeš nam javiti prije da krećeš u kupovinu? A ako uopće ne namjeravaš kupiti zašto uopće pišeš. Ako misliš da će dionice početi rasti za 2 godine, počni pisati za godinu i pol…itd.itd…što ti je zapravo cilj? Da spasavaš nas optimiste od prevelikog optimizma? ti si ko neki anđeo? [lol]

Još malo i europske banke neće vrijediti ništa.
Da li će stvarno sve bankrotirati i otići u stečaj?
Malo teže.
Zašto se tome ne bi radovali i kupovali to više što će cijene biti niže?
Zar nije to prilika za dobrog ulagača, da kupi dobro po jeftinoj cijeni?
Ako nije tako, ne znam čemu bi se ulagač trebao više veseliti?
Porastu cijena i da skupo plati kvalitetu? Nije li to malo u koliziji?


vidim vani u revijalnom tonu…mi se odlično držimo
[thumbsup]

Pa mi smo još uvijek na dnu ili u njegovoj blizini (takve su nam i zarade) od 2008/2009. dok su Dax i dr. otišli gotovo na razine iz 2007. Ne znam što bi trebali drugo, a ionak smo uglavnom nelikvidni, rasta zarada nema – po meni sasvim logično stanje.



EU burze okreću u minus, DAX je na -1%… izgleda da će nakon jučerašnjeg 1 dana rasta, sad opet biti par dana za redom padovi….mogao bi DAX čak i ispod 5000 bodova, a onda će neminovno i naš crobex povući prema 1500-1600 bodova

[lol] [lol] [lol] [lol]
Nema šta vidi se da znaš…
[/quote]

danas DAX -4,04%
a ti sad razmišljaj do ponedjeljka što ćeš..još ako ludi islamisti naprave neko sranje u nedjelju, bit će crn ponedjeljak na burzama
jel ti još smiješno? [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



vidim vani u revijalnom tonu…mi se odlično držimo
[thumbsup]

Pa mi smo još uvijek na dnu ili u njegovoj blizini (takve su nam i zarade) od 2008/2009. dok su Dax i dr. otišli gotovo na razine iz 2007. Ne znam što bi trebali drugo, a ionak smo uglavnom nelikvidni, rasta zarada nema – po meni sasvim logično stanje.
[/quote]

dno crobexa bilo je na oko 1250 bodova….tako da imamo do tamo još ohoho roniti…a ti samo čekaj

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Can anybody spell "Lehman Brothers"
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=CGGB1U5:IND
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=TNX:IND
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=DXY:IND

Predviđanja nobelovca
Šanse za novu globalnu recesiju su 50 posto!

Nobelovac i ekonomist Paul Krugman iznio je svoja razmišljanja o globalnoj ekonomiji, te je poručio da se rizik za novu globalnu recesiju povećao. Šanse da će svijet zadesiti nova gospodarska nevolja, predviđa Krugman, su 50:50.

Šef Svjetske banke:Europske zemlje ulaze u vrlo opasno razdoblje

”Postoji velika vjerojatnost da bi globalna ekonomija mogla doživjeti još jedan negativni preokret”, rekao je nobelovac Paul Krugman.

Krugman je ujedno prošli mjesec rekao kako rizik od nove globalne recesije iznosi 30 posto, te je dodao kako se sada rizik povećao, te su šanse 50:50.

Nobelovac je za Bloomberg istaknuo je kako problem dužnička kriza eurozone, dok još jednu prijetnju vidi u političkoj situaciji u SAD-u. Krugman smatra da u Sjedinjene Države u biti najveći problem, jer, kako tvrdi, čelnici eurozone lako će doći do dogovora, ali američki predsjednik Barack Obama nije u mogućnosti pomoću reforma ubrzati rast američkog gospodarstva i smanjiti stopu nezaposlenosti.

Krugman je uvjeren da će se za godinu dana bilježiti još veća stopa nezaposlenosti nego danas.
danas.net.hr

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


Predviđanja nobelovca
Šanse za novu globalnu recesiju su 50 posto!

Pa uvjek postoje rizici i postojati će no treba uzeti u obzir i činjenicu da su mnoge nelogičnosti koje su postojale prije 2-3 godine uklonjene.
Većina svjetskih banaka je zadovoljila Basel III standarde.
Nema inflacije u mjeri koja je opasna za daljnji rast, postoji iskustvo iz prve krize….
Iako usporavaju najveća gospodarstva rastu a i za to postoje određena opravdanja.
Osim Japana nitko ne će godinu završiti s padom GDP-a kada se govori o G7.
http://www.bild.de/geld/wirtschaft/konjunktur/horror-herbst-nicht-fuer-deutschland-19833838.bild.html

Dow Could Crash to 3,000 in 2013: Author
http://www.cnbc.com/id/44481286

a crobex? 500?
e o tome vam ja pričam deco moja…pamet u glavu

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

jedna usporedba…

biti long u dionicama mi je isto kao npr. želite kupiti novi auto ali niste sigurni da li je dovoljno siguran, pa se prijavite na crash test da sami isprobate sigurnost vozila…

ljudi prepustite lutkama taj posao…
čuvajte svoje radnike (kuniće) , oni su zlata vrijedni

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

treba se nadati da će EU burze danas biti u plusu inače nas ništa neće spasiti od jačeg pada [pray]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Pobogu, jesu to podaci od petka ili je ovo počelo žestokim crvenilom i krvlju do koljena na EU burzama?!?!?! [shocked]
Bojim se, bit će gadnoooooo na ZSE u 10.00 [pray]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close