Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fino fino ..di su oni bullsi sto svo drvlje i kamenje marcipana i pobjedu …

nema nikoga…zavukli se u mišje rupe kako bi to oni rekli…i pokrili se po ušima…
gdi je Lojtra sad…i njegovih 50% do kraja godine…ili upitnik9 i njegov prijatelj koji mu je savjetovao kupnju i koji do sad nikad još nije pogriješio?
ovo je bilo za očekivati s obzirom na sve loše objavljene podatke…a neizvjesnost tek slijedi oko Grčke i što će Švabo izglasat 07.09…..
ne treba se zavaravati i živjeti u iluzijama…gospodarstvo se oporavlja sporije od očekivanog…to je već dovoljno da burze budu crvene, a još ćemo vidjeti rasplet oko Grčke i da li će slab oporavak tržišta rada povući Amere ponovno u recesiju…



Slažem se sa tobom što se tiće amera za radna mjesta i potrošnju, ali ja govorim za naše firme… gledajući broj zaposlenih u njima nije toliko promjenjen, osim u građevinarima…
(podaci mojedionice.hr)
http://www.poslovni.hr/vijesti/barroso-ne-predvidamo-recesiju-u-europi-185889.aspx

da, ali to neće puno pomoći dionicama koje kotiraju na ZSE…ukoliko Amerika upadne u još jednu recesiju, neće ti nikakvi dobri kvartalni rezultati npr. vira, končara ili adpl-a pomoći…cijeli market će pasti za dodatnih 20-30%, a možda i više…




Slažem se sa tobom što se tiće amera za radna mjesta i potrošnju, ali ja govorim za naše firme… gledajući broj zaposlenih u njima nije toliko promjenjen, osim u građevinarima…
(podaci mojedionice.hr)
http://www.poslovni.hr/vijesti/barroso-ne-predvidamo-recesiju-u-europi-185889.aspx

da, ali to neće puno pomoći dionicama koje kotiraju na ZSE…ukoliko Amerika upadne u još jednu recesiju, neće ti nikakvi dobri kvartalni rezultati npr. vira, končara ili adpl-a pomoći…cijeli market će pasti za dodatnih 20-30%, a možda i više…
[/quote]
Ma sumnjam da je ovo situacija primjera 2008. Sve je solidnije, ljudi očekuju loše. 2007 nitko nije niti razmišljao o padu dok su se CDO, CDS-ovi otpetljavali. Tako to bude, masa očekuje pad, sve raste. Masa očekuje rast, sve padne. Rijetko kada su prognoze točne. A i da se dogodi nešto katastrofalno, treba imati gotovine( to je uvijek savjet ) i kada se osjeti dno masovno kupovati. Jel onda rebound bude strašan. Ali ponavljam, po ničemu ovo nije 2008. Vjerujem da USA postaje savers a Kina consumer nation. To je ono bitno. Ali ću pratiti Obamin govor i ako navede jake infrastrukturne radove- ja sam all in. Ako ne čekam Ben-a. Teško je naći dugoročnu sliku u ovim trenucima. Opet, niti jednu jedinu dionicu nisam prodao. Samo kupujem. I dobro sam outperformirao Crobex.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Pardon, mislim i da puno analitičara i prognozera zanemaruje utjecaj Japanskog potresa na globalni rast. Mislim da će taj utjecaj vrlo brzo fadeati.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.





Slažem se sa tobom što se tiće amera za radna mjesta i potrošnju, ali ja govorim za naše firme… gledajući broj zaposlenih u njima nije toliko promjenjen, osim u građevinarima…
(podaci mojedionice.hr)
http://www.poslovni.hr/vijesti/barroso-ne-predvidamo-recesiju-u-europi-185889.aspx

da, ali to neće puno pomoći dionicama koje kotiraju na ZSE…ukoliko Amerika upadne u još jednu recesiju, neće ti nikakvi dobri kvartalni rezultati npr. vira, končara ili adpl-a pomoći…cijeli market će pasti za dodatnih 20-30%, a možda i više…
[/quote]
Ma sumnjam da je ovo situacija primjera 2008. Sve je solidnije, ljudi očekuju loše. 2007 nitko nije niti razmišljao o padu dok su se CDO, CDS-ovi otpetljavali. Tako to bude, masa očekuje pad, sve raste. Masa očekuje rast, sve padne. Rijetko kada su prognoze točne. A i da se dogodi nešto katastrofalno, treba imati gotovine( to je uvijek savjet ) i kada se osjeti dno masovno kupovati. Jel onda rebound bude strašan. Ali ponavljam, po ničemu ovo nije 2008. Vjerujem da USA postaje savers a Kina consumer nation. To je ono bitno. Ali ću pratiti Obamin govor i ako navede jake infrastrukturne radove- ja sam all in. Ako ne čekam Ben-a. Teško je naći dugoročnu sliku u ovim trenucima. Opet, niti jednu jedinu dionicu nisam prodao. Samo kupujem. I dobro sam outperformirao Crobex.
[/quote]

kolega boldao sam dio vašeg posta..
sve ste rekli

a koliko ja čitam velika većina vas očekuje rast…
stoga crobex papa dno dna nebio trebao biti ispod 700-800…
a sada se slobodno smijte

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ma sumnjam da je ovo situacija primjera 2008. Sve je solidnije, ljudi očekuju loše. 2007 nitko nije niti razmišljao o padu dok su se CDO, CDS-ovi otpetljavali. Tako to bude, masa očekuje pad, sve raste. Masa očekuje rast, sve padne. Rijetko kada su prognoze točne. A i da se dogodi nešto katastrofalno, treba imati gotovine( to je uvijek savjet ) i kada se osjeti dno masovno kupovati. Jel onda rebound bude strašan. Ali ponavljam, po ničemu ovo nije 2008. Vjerujem da USA postaje savers a Kina consumer nation. To je ono bitno. Ali ću pratiti Obamin govor i ako navede jake infrastrukturne radove- ja sam all in. Ako ne čekam Ben-a. Teško je naći dugoročnu sliku u ovim trenucima. Opet, niti jednu jedinu dionicu nisam prodao. Samo kupujem. I dobro sam outperformirao Crobex.

slažem se da ovu situaciju ne možemo uspoređivat s 2008. godinom…situacija je puno gora nego 2008. godine kad je sve odjednom isplivalo na površinu…
sad se to krpa već tri godine…ulupana su silna sredstva za spas gospodarstva…da se nešto pokrene i da krene nabolje…
danas, kao što rekoh, nakon tri godine razmatra se o QE3 kao modelu koji bi trebao nešto napraviti i pokrenuti…prije toga smo imali QE1 i QE2, koji su se pokazali kao promašaji…ako nakon toliko naštampanih novaca i ubrizganih u sustav, nema pomaka, a to je vidljivo na potrošnji i novootvorenim radnim mjestima, onda ne znam na čemu temeljiti takav optimizam…
svi koji kupuju sad dionice love padajuće oštrice…svi gađate dno a zapravo ne znate gdi se ono nalazi…gdi će biti sutra ili idući tjedan…


Ma sumnjam da je ovo situacija primjera 2008. Sve je solidnije, ljudi očekuju loše. 2007 nitko nije niti razmišljao o padu dok su se CDO, CDS-ovi otpetljavali. Tako to bude, masa očekuje pad, sve raste. Masa očekuje rast, sve padne. Rijetko kada su prognoze točne. A i da se dogodi nešto katastrofalno, treba imati gotovine( to je uvijek savjet ) i kada se osjeti dno masovno kupovati. Jel onda rebound bude strašan. Ali ponavljam, po ničemu ovo nije 2008. Vjerujem da USA postaje savers a Kina consumer nation. To je ono bitno. Ali ću pratiti Obamin govor i ako navede jake infrastrukturne radove- ja sam all in. Ako ne čekam Ben-a. Teško je naći dugoročnu sliku u ovim trenucima. Opet, niti jednu jedinu dionicu nisam prodao. Samo kupujem. I dobro sam outperformirao Crobex.

slažem se da ovu situaciju ne možemo uspoređivat s 2008. godinom…situacija je puno gora nego 2008. godine kad je sve odjednom isplivalo na površinu…
sad se to krpa već tri godine…ulupana su silna sredstva za spas gospodarstva…da se nešto pokrene i da krene nabolje…
danas, kao što rekoh, nakon tri godine razmatra se o QE3 kao modelu koji bi trebao nešto napraviti i pokrenuti…prije toga smo imali QE1 i QE2, koji su se pokazali kao promašaji…ako nakon toliko naštampanih novaca i ubrizganih u sustav, nema pomaka, a to je vidljivo na potrošnji i novootvorenim radnim mjestima, onda ne znam na čemu temeljiti takav optimizam…
svi koji kupuju sad dionice love padajuće oštrice…svi gađate dno a zapravo ne znate gdi se ono nalazi…gdi će biti sutra ili idući tjedan…

[/quote]

Dakle niti infranstrukturni radovi po Vama ne čine razliku? Niti rast Yuana? Zauvijek bude sve išlo dolje? KOje je riješenje? Mislim da je usporedba loša, i Dot.com bublle je sličan 2008 ali je bilo 7 godina brutalnog rasta. Samo kažem da stav – PROPADA SVIJET, sve ide dolje – znaći vrijeme preokreta. Novootvorenim radnim mjestima? Pa jasno da ih nema nakon šoka u kolovozu. Opet tu je uvršten i Verizon. Yuan raste, zlato je debelo precjenjeno. Sav taj novac mora ići negdje. A budete vidjeli.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

DAX se jučer stropoštao -5,3%…..Azija je opet crvena….
ne znam kamo ovo vodi, ali neće dobro završiti….političari kao papige ponavljaju da neće biti W recesije, ali podaci koji dolaze iz gospodarstava su razočaravajući i demantiraju ih
crobex ne pada ni približno koliko padaju EU indexi što je za nas dobro ali je i smiješno jer naše gospodarstvo je pupčanom vrpcom vezano uz EU, tako da njihov pad potošnje i nova recesija neminovno će žestoko udariti na naš izvoz itd.
osim toga, bijedan rast od samo 0,8% BDP-a (umjesto očekivanih i planiranih 1,5%) jasno govore da smo i dalje žestoko u krizi jer lanjska i predlanjska osnovica za obračun bile su jako niske zbog prijašnjih padova BDP-a i do -6%
sve u svemu, treba čekati da prođu izbori pa ljetna sezona 2012. da bi mogli vidjeti neke jasnije znake oporavka (naravno sve ako ne krene nova recesija)
do tada [embarass]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

http://www.businessinsider.com/greek-tragedy-deus-ex-machina-8211-failed-2011-9

Hm , izgleda da će Grčka ipak u default??? [undecid]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

"I expect a hard default definitely before March, maybe this year, and it could come with this program review," said a senior IMF economist who is keeping close tabs on the situation. "The chances for a second program are slim."

So thank you very much.

http://www.businessinsider.com/greek-tragedy-deus-ex-machina-8211-failed-2011-9

Je li toneki pemac ili prežvakavanje starih tema?

došao sam do zaključka na čemu većina ekipe temelji svoj optimizam.

1. nisu ekonomisti (premda za dioničarstvo to svakako ne moraš biti) u ovim vremenima jako puno koristi jer su ti jasniji pojmovi o kojima se govori
2. masa ekipe nezna engleski ili im se neda čitati strane portale i ostale stranice gdje se govori o gosp temama (bogami nije niti lagano čitati i ako znaš engleski jer je to opet business english kojeg je malo ljudi učilo)
3. ekipa je pozitivna jer je u dionicama i u minisu i psiha im zabrajunje da budi pesimisti (normalna pojava) ili realisti
4. svima je pun k…. recesije i priča o tome i svi žele zeleno
5. vrlo malen broj ljudi (max 2%) je proživjelo padove prije 2007 godine

ljudi ovo nije dobro kaj je pred nama…dajte pobogu budite mudri..može biti gorih sranja i većih te bržih nego 2008..
čuvajte se te definitivno čuvajte svoje radnike (kune)

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Više se ne kupuju niti dionice na sniženju preko oglasnika, http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Dionce-Ine-preko-oglasnika-za-4.000-do-10.000-kn-nitko-ih-ne-kupuje/(content_type)/comments

New Report

Close