Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako Obama objavi i započne sa novim velikim ulaganjima povećat će se rast u oba sektora.A hoće jer su izbori blizu.

Zašto bi, makar i državnim ulaganjima, zaposlenost rasla u javnom sektoru? Mislim da postojeća administracija mora biti sposobna procesirati to malo papirologije (objaviti natječaje, izabrati pobjednike itd.). Čemu novo zapošljavanje? Zapošljavat će (privatne) firme koje bi izvodile te investicijske projekte a ne treba administraciji za tu paprilogiju valjda sad neka naročita dodatna radna snaga, vjerojatno ih i tako ima previše, u hladnom su pogonu, taman će imati što raditi ti koji jesu zaposleni u tom slučaju tj. samo bi se smanjio ritam otpuštanja u javnom sektoru ali ne ukinuo ili čak nedaj Bože pretvorio u neto zapošljavanje.

Dokle god država otpušta a privatni sektor zapošljava to je dobar znak, kada država počne zapošljavati to je znak za uzbunu, to znači da će uskoro sve k vragu (kao kod nas), da će privatni sektor početi padati pod teterom sve rastrošnije države (većih poreza), i da će otpuštanja u privatnom sektoru doći na red tj. jasan ulazak u recesiju.

Ja sam sretan kad god vidim da država otpušta a privatni sektor zapošljava, i kad je to ovako u kombinaciji to je super, čak i ako je ukupni rezultat pozitivna nula, nije loše, a kada je ukupni neto pozitivan broj tada je ono baš kako treba. Nažalost zapošljavanje je usporilo, ali to je volatilna varijabla, ništa nam jedan mjesec ne govori, možda već sljedeći budu poztiivno iznenađenje (zaposle se svi oni predviđeni u tom i neostvareno prošlom mjesecu). To ne možemo znati unaprijed. Ti razno razni ekonomisti to malo pogađaju, nekada pogode, nekada promaše… budemo vidjeli kako će biti dalje, za sada nemamo na temelju čega biti sigurni u rezultat, ali nemamo se što previše niti brinuti zbog dosadašnjeg rezultata, jedino što se možemo je nadati boljem rezultatu sljedeći mjesec!

posao ovaj posao onaj…
da činjenica je kako je lijepo vidjeti da privatni sektor zapošljava..
to su male tvrtke koje su živnule nakon kaj su trilijuni ukucani u sustav..,

ali mene brine to kaj BAC i neke druge banke otpuštaju svoje (3500 samo bac) nakon kaj su zadnje tri godine već otpustile na tisuće radnika…a još bolje kaj su najavile daljnja otpuštanja…

te male i srednje tvrtke jesu glavni poticaj gosp ali banke padaju…
plus kaj će baš te banke morati platiti milijarde $ kazne za krađu u zadnjih par godina..a sa tim kaznama mnoge će i zatvoriti svoja vrata…

dobro nije..ekipa je optimistična, a zakaj je neznam…
svakim danom svakom vijesti ja sam sve sretniji i sretniji u FAZ-u…

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Uffff, vani je potop, preko -2% su već u padu…DAX je potonuo ispod 5400 bodova, a nedavno je bio na 7400 bodova…. mi smo u petak dobro prošli jer su oni i u petak pali -2%, ali ne znam dokle ćemo se odupirati crnim trndovima izvana, pogotovo s mizernim rastom BDP-a od 0,8% što je daleko ispod 1,5% rasta koliko je obećavala jacina vlada.
Osim toga, sezona je gotova, opet će nam porasti nezaposlenost, a državni proračun ima pad PDV-a u odnosu na lani tako da je očito da veći broj gostiju malo znači uz nastavak pada potrošnje [embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Slažem se sa tobom što se tiće amera za radna mjesta i potrošnju, ali ja govorim za naše firme… gledajući broj zaposlenih u njima nije toliko promjenjen, osim u građevinarima…
(podaci mojedionice.hr)
http://www.poslovni.hr/vijesti/barroso-ne-predvidamo-recesiju-u-europi-185889.aspx

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"

sve ovo počinje ličiti na novi potop, vani su burze žestoko crvene, DAX je na -3,19%…. mi se pravimo da se to nas ne tiče, ali kad uskoro krene panika i iskrcavanje mogao bi crobex lako na -5% [undecid]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Jel opet neka nuklearka, tsunami ili kaj?

DAX 5.327,50 -3,8% 12:53:32
TecDAX 702,00 -3,7% 12:51:19
E-STOXX 50 2.133,50 -3,9% 12:51:30
DOW Jones 11.082,00 -1,4% 12:52:15
NASDAQ100 2.135,00 -1,5% 12:53:32
S&P 500 1.155,00 -4,1% 12:51:38
NIKKEI 225 8.730,00 -2,5% 12:42:58
ATX 2.136,80 -3,3% 12:53:16
Goldpreis 1.887,20 0,2% 12:53:32
Ölpreis 111,14 -1,2% 12:53:17
Dollarkurs 1,4131 -0,5% 12:53:14

ovo je već stvarno neizdrživo, sad treba imat hrabrosti.

[undecid]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

http://www.forexpros.com/indices/indices-futures

Jedino Vix bilježi stalan porast, još neki dan bio je ispod 1…, trta i panika.. [angry]


sve ovo počinje ličiti na novi potop, vani su burze žestoko crvene, DAX je na -3,19%…. mi se pravimo da se to nas ne tiče, ali kad uskoro krene panika i iskrcavanje mogao bi crobex lako na -5% [undecid]

prodaj svoje i zabij index dodatno dole

free flow information

Dužan kao Grčka 🙁
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=GGGB1YR:IND galopira danas +14% na 82


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Jel opet neka nuklearka, tsunami ili kaj?

DAX 5.327,50 -3,8% 12:53:32
TecDAX 702,00 -3,7% 12:51:19
E-STOXX 50 2.133,50 -3,9% 12:51:30
DOW Jones 11.082,00 -1,4% 12:52:15
NASDAQ100 2.135,00 -1,5% 12:53:32
S&P 500 1.155,00 -4,1% 12:51:38
NIKKEI 225 8.730,00 -2,5% 12:42:58
ATX 2.136,80 -3,3% 12:53:16
Goldpreis 1.887,20 0,2% 12:53:32
Ölpreis 111,14 -1,2% 12:53:17
Dollarkurs 1,4131 -0,5% 12:53:14

ovo je već stvarno neizdrživo, sad treba imat hrabrosti.

[undecid]


ima nas još [proud]
samo dok mi radimo ameri se zajeb…. "Labor Day"
pravi neradnici a htjeli bi da im indexi rastu, a dobro budu sutra

mi smo ipak zemlja slučaj

fino fino ..di su oni bullsi sto svo drvlje i kamenje marcipana i pobjedu …

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


fino fino ..di su oni bullsi sto svo drvlje i kamenje marcipana i pobjedu …

u Chicagu su [cool]

It's a kind of magic

New Report

Close