Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

roubinija nikad dosta 🙂
http://www.creditwritedowns.com/2011/08/nouriel-roubini-were-going-into-a-recession.html#.Tl9x79DlCTQ.twitter

www.knjigara.com



odakle ti da je dax NA -2%? švabe su na oko -1,3 %….ali treba i reći da su oni jučer porasli za +2,5% tako da su tek pola jučerašnjeg rasta "potrošili"

To ja malo pokušavam ugoditi marcipanu, što je vani minus veći to on sretniji.
[/quote]

meni ugoditi?
pa nitko od vas ne razumije što ja pišem ovdje…osim pobjede…ima čitanka iz hrvatskog za prvi razred osnovne škole…zove se "razumijem što čitam"…ponekad imam osjećaj da bi neki forumaši ponovno trebali u osnovnoškolske klupe…
ja se ne veselim nikakvom padu…ja samo ukazujem kako je pobjeda rekao na tešku ekonomsku situaciju u eurozoni i USA…
tržište kapitala je izuzetno volatilno u posljednje vrijeme…jedan dan euforično zelenilo, drugi dan euforično crvenilo…sjajna situacija za trejdera, ali one koji trguju na stranim tržištima kapitala…dakle, ringo, inverter i njima slični mogu ako su spretni fino zaradit trejdanjem vani…ali to nije slučaj na ZSE…ja nisam trejder, dugoročni ulagač sam…dakle, nemam tendenciju kupovanja i prodaje dionica na dan-dva…ili sat-dva…nemam vremena za to…možda da imam…i da sam stalno uz računalo i da mogu pratiti kretanje tk…možda bi i trejdao…
uglavnom, trenutno sam long u kešu dokle god se ne sredi situacija oko Grčke…koliko god crobex bio nisko…uvijek može biti i niže…nek ode nešto po zlu u slučaju Grčke, budite sigurni da će se odraziti na ZSE…kupnja je vrlo tanka…
eto…to je sva filozofija…smatram da mora postojati neko uporište na temelju kojeg ćete ulagati svoje novce…nekome je to TA, nekome FA…netko špekulira i kupuje gubitaše, netko špekulira i kupuje one za koje smatra da su meta preuzimanja…itd itd…i može uložiti svoje novce dugoročno ili kratkoročno u papiriće…ali sve to ima smisla samo ako ne postoje nikakve nepoznanice kao što su bankrot Grčke, rješavanje problema eurozone, smanjenje nezaposlenosti u gotovo svim zemljama članicama EU i USA…rješavanje zaduženosti i trulih financijskih sustava…
dakle trenutno ima jako puno stvari koje ne funkcioniraju, a ne nazire se rješenje kako će se pojedine zemlje iz tog dreka iščupati…tržište kapitala jako je osjetljivo i sigurno će reagirati ukoliko se objavi bankrot Grčke ili raspad eurozone….i sve će biti crveno, od Azije preko Europe do Amerike…i ZSE će biti crvena…vaši papirići će izgubiti na vrijednosti…
Ne mora doći do raspada eurozone, kao ni do nove recesije…i vaši papirići će vjerojatno onda rasti…ali za sad nema naznaka da će tako biti…veće šanse su ipak za onu prvo varijantu…
i želio bi da ovaj moj post shvatite ne kao jeftin druk…jer obično se to tako tumači…oni koji nisu u dionicama, oni drukaju na dolje…oni koji su u dionicama drukaju na gore itd itd…nema smisla drukati na forumu poslovnog za gore ili dolje…današnji promet na ZSE je bnešto veći od 6 mil kn…zar mislite da netko svoje novce ulaže na osnovu nečijeg piskaranja po forumu?…ja ovaj forum doživaljvam kao mjesto gdje mogu iznijeti svoje mišljenje, a isto tako pročitati mišljenja drugih…po mogućnosti saznati kakvu informaciju…ali da bude sve argumentirano i potkrepljeno neki činjenicama…a ne samo nabacati komentare ide to gore ili ide to dolje…

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


ja mislim da se treba strpiti još koji dan sad će lova uskoro fondićima pa ćemo se i malo trgnut
nadam se [pray]

a i vani je bolja situacija, USA je otovrila zeleno pa se i EU burze oporavljaju

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Azija u priličnom minusu kao i futuresi u SAD.
Da li će ih Hrvatska slijediti?
Do sada smo u tome bili prilično dosljedni.
Pozdrav

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


@bisakovi

ako ćemo mi padati, to će biti zbog nesposobne jacine vlade koja je uništila HR gospodarstvo, a ne zbog azijskih indeksa (koji usput i nisu u nekom jakom padu, oko -1%)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@marcipan
izgleda da će biti danas tvoj dan. Si uzeo GO da stigneš napisati stotinu poruka? [proud]


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


@bisakovi

ako ćemo mi padati, to će biti zbog nesposobne jacine vlade koja je uništila HR gospodarstvo, a ne zbog azijskih indeksa (koji usput i nisu u nekom jakom padu, oko -1%)


upravo tako …ni minus zapravo to nije [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

We Are in ‘Worse Situation’ Than in 2008
http://www.cnbc.com/id/44368995

Činjenica samo takva!

Plus lik ne spominje eventualni strah koji je sada prisutan a 2008 nije bio!
Pa kada krene stampedo može biti samo gore nego 2008, puno puno gore.

Pa će lojtra i ekipa govoriti kako su prodali 01.09.2011. i da čekaju dno..hahahahahahahaha

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pobjeda@ ne ne ..lojtra ce i dalje bit na bidu nakon svog QE48 …pa taj je na bidu jos od 2008 …
ok bit ce da je doslo vrijeme da se naplate ti silni BEAR ETF… [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Država mora štedjeti u procesu postizanja uravnoteženog proračuna, država danas ne može kejnezijanski poticati gospodarstvo, danas velike investicije koje će "potaknuti" gospodarstvo mogu i moraju napraviti najbolje kompanije. Komapnije tome i služe, a ne država. Poduzetne i hrabre kompanije pokreću gospodarstvo a ne država ili one pasivne, preplašene, izgubljene kompanije.

Daj mi molim te reci kako ce te kompanije zaposliti hrpu mladih ljudi koji sada nemaju posao i koji predstavljaju socijalni problem u smislu potencijalne ugroze sustava? Zasto te kompanije nisu vec rijesile krizu koja je pocela prije 3-4 godine?
[/quote]
Sjetio sam se ovoga čim sam vidio. Zaista evo jedan sasvim jednostavani primjer iz prakse. Dakle svaka će na svoj način, svaka će negdje trebati neke/mlade zaposlenike, a ovo je samo jedan primjer na danas otvorenoj podstranici za zapošljavanje mladih:
http://www.apple.com/jobs/us/students.html

Samo pustite stvari da se odvijaju svojim tokom, pustite evoluciju da radi svoj posao. Gospodarstvo je poput evolucije u prirodi. A znam svi valjda jako dobro koja je moć evolucije, kako je od jednostaničnih organizama došlo do ovako složenih kao što je čovjek. Zar može bilo koji oblik centalnog planiranja sadašnjom ljudskom inteligencijom tome parirati?? Pa i u programiranju za NP-teške probleme koristimo genetske i evolucijske alogirtme za dobiti neka približna rješenja kada shvatimo da ne možemo ostaviti kompjuter da radi milijunima godinama da nam da rezultat. Zaista centralna inteligencija (državno planiranje, interevencionizam) ne može donijeti ništa dobra (sjetite se samo kako se i Obama “proslavio” sa onim svojim subvencijama solarnoj energiji itd.). Samo slobodno tržište, gospodarstvo koje se razvija na temelju slobodne interakcije privatnih osoba ("cjenovnim signalima"), može donijeti napredak, dakle i radna mjesta itd. sve što je dio onoga što bi značilo "napredak".

Samo treba pustiti lošim kompanijama da propadaju, dobrima da se razvijaju, i svijet će uskoro biti ljepši nego ikada prije, naočigled ljepši! (ne samo ovo sitno što vidimo sa 1 % GDP-a više itd., nego očigledno, kao kada danas uspoređujemo život u USA danas i 1850. godine npr.)




Država mora štedjeti u procesu postizanja uravnoteženog proračuna, država danas ne može kejnezijanski poticati gospodarstvo, danas velike investicije koje će "potaknuti" gospodarstvo mogu i moraju napraviti najbolje kompanije. Komapnije tome i služe, a ne država. Poduzetne i hrabre kompanije pokreću gospodarstvo a ne država ili one pasivne, preplašene, izgubljene kompanije.

Daj mi molim te reci kako ce te kompanije zaposliti hrpu mladih ljudi koji sada nemaju posao i koji predstavljaju socijalni problem u smislu potencijalne ugroze sustava? Zasto te kompanije nisu vec rijesile krizu koja je pocela prije 3-4 godine?
[/quote]
Sjetio sam se ovoga čim sam vidio. Zaista evo jedan sasvim jednostavani primjer iz prakse. Dakle svaka će na svoj način, svaka će negdje trebati neke/mlade zaposlenike, a ovo je samo jedan primjer na danas otvorenoj podstranici za zapošljavanje mladih:
http://www.apple.com/jobs/us/students.html

Samo pustite stvari da se odvijaju svojim tokom, pustite evoluciju da radi svoj posao. Gospodarstvo je poput evolucije u prirodi. A znam svi valjda jako dobro koja je moć evolucije, kako je od jednostaničnih organizama došlo do ovako složenih kao što je čovjek. Zar može bilo koji oblik centalnog planiranja sadašnjom ljudskom inteligencijom tome parirati?? Pa i u programiranju za NP-teške probleme koristimo genetske i evolucijske alogirtme za dobiti neka približna rješenja kada shvatimo da ne možemo ostaviti kompjuter da radi milijunima godinama da nam da rezultat. Zaista centralna inteligencija (državno planiranje, interevencionizam) ne može donijeti ništa dobra (sjetite se samo kako se i Obama "proslavio" sa onim svojim subvencijama solarnoj energiji itd.). Samo slobodno tržište, gospodarstvo koje se razvija na temelju slobodne interakcije privatnih osoba ("cjenovnim signalima"), može donijeti napredak, dakle i radna mjesta itd. sve što je dio onoga što bi značilo "napredak".

Samo treba pustiti lošim kompanijama da propadaju, dobrima da se razvijaju, i svijet će uskoro biti ljepši nego ikada prije, naočigled ljepši! (ne samo ovo sitno što vidimo sa 1 % GDP-a više itd., nego očigledno, kao kada danas uspoređujemo život u USA danas i 1850. godine npr.)
[/quote]

Što je sa bailout-om 2009???

Jedan od tvojih istomišljenika je godinu dana nakon toga izjavio, konačano, da bi jeo u mcdonaldsu da nije tada upumpano trilioni dolara diljem svijeta…. Ti bi svoju diplomu mogao objesiti mačku o rep na jaaakoooo dulji period….

Stoga kolega, malo više temeljitosti i opreznosti nebi škodilo… [thumbsup]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Lynx@

jel bi mogao zamisliti čovjekov život bez liječnika?

Bi, vjerojatno, bilo bi nas dosta manje na planeti al zašto bi bili protiv njih? Zašto da pustimo evoluciju da radi svoj posao kad nam doktori produljuju život i čine ga lakšim…???

Mislim da si ferovac [lol]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close