Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene uvijek plaše takvi skokovi od 4-5% posto u jednom danu, gotovo je nebitno da li je zeleno ili crveno. Semafor se promjeni u trenu.

Ne sviđa mi se situacija s Grčkom, mislim da se očekuje default i ovo je samo šminkanje rezultata pred kraj mjeseca. Nadam se da sam u krivu.

Stanje: 50% nelikvidne dionice, 50% cash.



@Marcipan

Njemačka +4 , opet te strani ulagači ne slušaju. Bolje ti uskoči u vlakić čim prije i pređi na našu stranu.
P.S. Ja sam stalno na bidu, radiš za mene. [thumbsup]

pa ti si od 2008 stalno na bidu ,,imali kod tebe qe1,2,3,4….. [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



@Marcipan

Njemačka +4 , opet te strani ulagači ne slušaju. Bolje ti uskoči u vlakić čim prije i pređi na našu stranu.
P.S. Ja sam stalno na bidu, radiš za mene. [thumbsup]

pih..pa ne treba mene nitko slušat…ti se tješi s DAX-om od +4%…inače je trenutno +2.28%…
na "vašu" stranu? ma o čemu ti to?
kod mene nema "Vaše" "naše" "moje" "tvoje" strane…ja samo pokušavam objektivno i realno sagledati stvari…
a s obzirom na trenutno neizvjesnost oko Grčke i eurozone, pa gospodarskog oporavka Amerike, mene trenutno ulaganje u papiriće nimalo ne privlači…
a vi vidite u svemu neki optimizam…sve tražite nekakvo spasenje u FED-ovim potezima i striki Benu i štampanju nove love i ubrizgavanju iste u truli sustav kojeg vode truli i nesposobni političari…koji su obične bankarske marionete…a vi na osnovu toga ulažete…jer vam je samo QE3 u glavi i rast na TK…a vjerujte mi, zazelenit će vam se nakon QE3 jedan dan na burzi, nakon toga crvenilo jer će se nać netko pametan i reći da to nije rješenje…
a kad smo već kod savjeta…bolje da ti iskočiš iz ovog vlakića koji juri u provaliju…
nego…jesi uzeo kredu?pretpostavljam da jesi kad si stalno na bidu…


Još jedan dokaz da ovo zelenilo nema uporišta…balon se napuhava…

šta će nam uporište? mi hoćemo u visine do neba, a ne na dno s tobom i uporištima.

Vani sve crveno Njemačka skoro 2% minus, o Grčkoj neću ni pisati, futuresi u minusu a mi ne reagiramo da li je to možda zato što stružemo po dnu i zato što dole više nema, jedan je jedini put za našu burzu.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

odakle ti da je dax NA -2%? švabe su na oko -1,3 %….ali treba i reći da su oni jučer porasli za +2,5% tako da su tek pola jučerašnjeg rasta "potrošili"

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]


odakle ti da je dax NA -2%? švabe su na oko -1,3 %….ali treba i reći da su oni jučer porasli za +2,5% tako da su tek pola jučerašnjeg rasta "potrošili"

To ja malo pokušavam ugoditi marcipanu, što je vani minus veći to on sretniji.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

koliko sam shvatio, marcipan razmišlja slično kao i ja…

lik ne gleda da li će danas index porasti a sutra pasti, već upozorava na teško stanje koje je pred nama…zbog kojeg bi index mogao roniti brže i jače nego prije 2-3 godine (govorim o sp500)

također ne razumijem čemu takav odnos prema njemu i meni…(bar za sebe ne razumijem jer nisam na ovoj usr… burzi i nebum bio)…DA LI VI MISLITE DA ON ILI JA ILI NETKO TREĆI MOŽE UTJECATI NA RAST ILI PAD CROBEXA???

po meni prvi dan za ozbiljnije probleme je 07.09.2011. godine kada će Ustavni sud Njemačke donijeti odluku, da li je financiranje Grčke u skladu sa ustavom ili nije…

nadalje nemojte zaboraviti da merkelica ima žestoki utjecaj na sve i svašta, a izbori su pred njima…

treće nemojte zaboraviti da je njemcima pun k… financiranja Grčke i ostalih…+ recimo jedna Finska (koliko god bila mala) je rekla dosta financiranja grka i ostalih…

ajmo vidjeti 07.09., ali po meni 2+2=4

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda
zašto pišeš na temi hrvatsko tržište kapitala a ne trguješ…ne trebaš ni čitati a kamoli pisati.
Stvar je u tome da si prebtzo prodao i sad pokušavaš rušiti. Prozirno. A ti i marcipan ste ili isti lik ili kompići.

Da pobjeda i marcipan ne budu usamljeni, evo i mene koji slično razmišljam.
Ja, doduše nisam sve prodao na ZSE (cca 50%), ali u USA, F i D sam 100% u kešu.
Vidjet ćemo što će biti u sljedećih par dana, počevši od sutra kad USA objavi Unemployment Rate (Aug).
Moglo bi biti prilično burno.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


@pobjeda
zašto pišeš na temi hrvatsko tržište kapitala a ne trguješ…ne trebaš ni čitati a kamoli pisati.
Stvar je u tome da si prebtzo prodao i sad pokušavaš rušiti. Prozirno. A ti i marcipan ste ili isti lik ili kompići.

Tako je!
Mi smo jedno, kao Baron i ja 2007.
A ti si Eliot Ness!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


@pobjeda
zašto pišeš na temi hrvatsko tržište kapitala a ne trguješ…ne trebaš ni čitati a kamoli pisati.
Stvar je u tome da si prebtzo prodao i sad pokušavaš rušiti. Prozirno. A ti i marcipan ste ili isti lik ili kompići.

btw umjesto da kenjaš mogao si reći svoje mišljenje kaj bi moglo biti ako Ustavni sud Njemačke kaže da je protuustavno financiranje Grčke iz đepa njemačkih građana.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close