Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Mcinha & ostali

Ne sjećam se koji sam dan to promašio…ako misliš na onaj dan kad su indexi u americi bili 3-4% zeleni…rekao sam šta mislim o takvom rastu…i tko ga je potaknuo….da ponovim – špekulativni kapital…koji je u stanju te iste indexe srušiti i to duplo nego što ih je dignuo…
A ionako taj rast od tih 3-4% nije imao idući dan utjecaja na crobex kao što su to lopina i upitnik najvaljivali…
Ja na osnovu takvih špekulacija ne mislim ulagati i zato sam u kešu…smatram da se trenutno ne isplati ulagati u papiriće i onda ne imati miran san i čekati što će striko Ben reknuti sutra…a nema što baš dobroga za reći…osim da se ekonomija i gospodarstvo ne oporavljaju onim tempom kojim bi svi mi željeli…i to su činjenice, a njima najviše u prilog govore stope nezaposlenosti, dužničke krize amerike i eurozone…
Dosta toga je nejasno i preriskantno je upuštati se sada u trgovinu papirićima…jedino ako ne gađate dno i vrh kao Upitnik9…onda imate šanse zaraditi koju kunu…a kad poplaćate silne provizije našim "jeftinim" brokerajima, ostane vam za burek i jogurt…a mislim da to dovoljno govori o ozbiljnosti takvog investiranja…
U tom slučaju više mi se sviđa način investiranja Ivane7…ona ipak okrene na dan auto srednje klase…
Šalu na stranu…
A ovo tvoje kako ja pratim po cijele dane amere…istina je…pratim…bacim oko tu i tamo…ali iz razloga jer ulažem i na stranom tržištu kapitala, za razliku od vas ostalih koji ste ograničeni samo na kre kre burzu…a to bi i znao da svratiš koji put na temu "Tržišta kapitala -svijet"…
Iako sam rasprodao i tamo sav portfelj, pa već dugo nisam napisao ni jedan post…ali prije sam bio dosta aktivan…
I da…nemam već duže vrijeme ni jednu dionicu koja kotira na ZSE…čekam svoje targete…a oni su kad crobex lizne 1600 bodova…
I ne znam zašto me svi ovdje doživljavaju kao nekog tko se naslađuje nečijim gubicima, ja samo nastojim upozoriti na to što se sprema i da nije vrijeme za olako ulaganje u papiriće…iako vam se većini čini sve vrlo jeftino i povoljno…i novčeki svrbe dok su u džepu…pa se lako zaletit i kupit…a teško je poslije gledat kako sve stoji ili pada na ZSE, a vani raste…to je i jedan od glavnih razloga zašto sam počeo i trgovati na stranim tržištima kapitala…
Želim vam svima koji ste u dionicama svu sreću sutra…trebat će vam…

Danas govori predsjednik FED Ben Bernanke na simoziju Jackson Hole u 16h, taj događaj će obilježiti trgovanje na svjetskim burzama kako dioničkim, tako i valutnim i robnim. Spekulira se da bi mogao najaviti novo popuštanje monetarne politike radi pomoći USA gospodarstvu. Vaš linkollar: Just How Market Moving will the Jackson Hole Event Be? By John Kicklighter, Currency Strategist 26 August 2011 02:22 GMT DailyFX Rss Feeds Share Dollar: Just How Market Moving will the Jackson Hole Event Be? Euro-Area Prone to Financial Panic as Seen in DAX Speculative Plummet Japanese Yen and Swiss Franc: Where Do the Safe Havens Fit In? Gold Volatility Not Likely to Ease as Investors Judge the Fiats Australian Dollar Steady Despite RBA Stevens Dovish Talk British Pound Faces its Own Growth, Financial and Policy Troubles Canadian Dollar May Draw More Comparisons to the USD than Comm Bloc Dollar: Just How Market Moving will the Jackson Hole Event Be? In the calm before major fundamental releases, investors usually retrench and fortify themselves for volatility – much like in the preparation for a storm. And, so it is that we are facing both tremendous event risk in the week-end Jackson Hole Symposium at the same time Hurricane Irene is bearing down on New York City. That said, we have seen volatility trends hold remarkably elevated while the greenback has managed a brief burst to new highs for the week (a move which was reflected in risk aversion spelled out in the S&P 500’s stumble). This departure from the usual conventions of retrenchment before a volatility-inducing event speaks to the importance of this particular affair and the otherwise heavy fundamental debate just behind the veil of the top headlines. We need to breakdown the tremendous potential in this upcoming event risk and look beyond the immediate, short-term speculation it is bound to stir. The first question on everyone’s mind is whether Fed Chairman through Friday will announce a third quantitative easing regime (QE3). To begin with, it is unlikely that the central banker will use that particular terminology as it comes with negative connotations of moral hazard and speculative activity. More specifically, we are waiting to see whether there is any mention of further programs aimed at improving the functioning of struggling markets / assets, fortify liquidity or boost growth (which may come in the guess of boosting asset values as a first step). Policymakers have seen a swell of news to support just such an expansive move. The US economy has shifted gears back into neutral with labor markets long struggling to regain traction leading to a drop in consumer spending. And, from the financial side, European funding problems are spilling over to the US with Bank of America under constant scrutiny for its health (with Berkshire Hathaway founder Warren Buffet’s recently announced $5 billion investment only furthering that case). Many will look only to the question of whether further stimulus is being pursued or not and move. Certainly, further asset or Treasury purchases would immediately work to boost speculative interests and further devalue the US dollar. Alternatively, the cold shoulder on further support could revive the bearish sentiment that has recently turned to uneasy congestion due to pure uncertainty about the future. However, we need to look beyond the immediate reaction. A very important consideration to remember is that the market is exceptionally volatile and inherently skeptical of the future. That means initial optimism could quickly cave. Furthermore, ECB President Trichet is in attendance at the Wyoming meeting is expected to speak on Wednesday. Officials know that conditions are worse in the Euro-area; so perhaps a coordinated effort will be discussed. Related:Discuss the Dollar in the DailyFX Forum, John’s Video: US Dollar and S&P 500 Ready for Jackson Hole-Based Breakouts Euro-Area Prone to Financial Panic as Seen in DAX S


@ Mcinha & ostali

Ne sjećam se koji sam dan to promašio…ako misliš na onaj dan kad su indexi u americi bili 3-4% zeleni…rekao sam šta mislim o takvom rastu…i tko ga je potaknuo….da ponovim – špekulativni kapital…koji je u stanju te iste indexe srušiti i to duplo nego što ih je dignuo…
A ionako taj rast od tih 3-4% nije imao idući dan utjecaja na crobex kao što su to lopina i upitnik najvaljivali…
Ja na osnovu takvih špekulacija ne mislim ulagati i zato sam u kešu…smatram da se trenutno ne isplati ulagati u papiriće i onda ne imati miran san i čekati što će striko Ben reknuti sutra…a nema što baš dobroga za reći…osim da se ekonomija i gospodarstvo ne oporavljaju onim tempom kojim bi svi mi željeli…i to su činjenice, a njima najviše u prilog govore stope nezaposlenosti, dužničke krize amerike i eurozone…
Dosta toga je nejasno i preriskantno je upuštati se sada u trgovinu papirićima…jedino ako ne gađate dno i vrh kao Upitnik9…onda imate šanse zaraditi koju kunu…a kad poplaćate silne provizije našim "jeftinim" brokerajima, ostane vam za burek i jogurt…a mislim da to dovoljno govori o ozbiljnosti takvog investiranja…
U tom slučaju više mi se sviđa način investiranja Ivane7…ona ipak okrene na dan auto srednje klase…
Šalu na stranu…
A ovo tvoje kako ja pratim po cijele dane amere…istina je…pratim…bacim oko tu i tamo…ali iz razloga jer ulažem i na stranom tržištu kapitala, za razliku od vas ostalih koji ste ograničeni samo na kre kre burzu…a to bi i znao da svratiš koji put na temu "Tržišta kapitala -svijet"…
Iako sam rasprodao i tamo sav portfelj, pa već dugo nisam napisao ni jedan post…ali prije sam bio dosta aktivan…
I da…nemam već duže vrijeme ni jednu dionicu koja kotira na ZSE…čekam svoje targete…a oni su kad crobex lizne 1600 bodova…
I ne znam zašto me svi ovdje doživljavaju kao nekog tko se naslađuje nečijim gubicima, ja samo nastojim upozoriti na to što se sprema i da nije vrijeme za olako ulaganje u papiriće…iako vam se većini čini sve vrlo jeftino i povoljno…i novčeki svrbe dok su u džepu…pa se lako zaletit i kupit…a teško je poslije gledat kako sve stoji ili pada na ZSE, a vani raste…to je i jedan od glavnih razloga zašto sam počeo i trgovati na stranim tržištima kapitala…
Želim vam svima koji ste u dionicama svu sreću sutra…trebat će vam…


Kolega trebate iskoristiti Vaše odlične analitičke sposobnosti i prognoze i trgovati indexima, uz dobr procijene i poluge mogli bi zaraditi veliku lovu.

@marcipan

upitnik9, 26.08.2011. u 08:41
A ionako taj rast od tih 3-4% nije imao idući dan utjecaja na crobex kao što su to lopina i upitnik najvaljivali…

Daj prestani lagati već jednom taj dan kad su ameri bili 4% u minusu a crobex u padu 2% ja sam ulazio promet je bio enormno visok za našu burzu ja sam ulazio a cijene su bile.
ATGR 590-600
LKPC 790-810
VPIK 58-60
i da ti dalje ne nabrajam pogledaj danas cijene pa ćeš viditi jeli raslo ili nije ili pokušavaš obmanuti forumaše.

upitnik9, 26.08.2011. u 08:41
Dosta toga je nejasno i preriskantno je upuštati se sada u trgovinu papirićima…jedino ako ne gađate dno i vrh kao Upitnik9.

Pa ako do sada niste naučili gdje je dno mislim da za vas nema nade u dva dana promet je bio oko 150 milona kuna a vidim da za vas to nije ništa i bilo je jasno da ide odbijanac-

upitnik9, 26.08.2011. u 08:41
I ne znam zašto me svi ovdje doživljavaju kao nekog tko se naslađuje nečijim gubicima, ja samo nastojim upozoriti na to što se sprema i da nije vrijeme za olako ulaganje u papiriće

Kao što vidiš ljude iritira tvoje neznanje i pokušaj jeftinog drukanja na nivou osnovnoškolca.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

glikos1 @ imas pm

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Chance of Recession Is as High as 80%: Study

http://www.cnbc.com/id/44278624

@ ? pitat ću te onda gdi je dno…
[bye]

Kolega trebate iskoristiti Vaše odlične analitičke sposobnosti i prognoze i trgovati indexima, uz dobr procijene i poluge mogli bi zaraditi veliku lovu.

da, možda s VXX…moglo bi ga lansirati danas u nebesa…


Chance of Recession Is as High as 80%: Study

http://www.cnbc.com/id/44278624

@ ? pitat ću te onda gdi je dno…
[bye]


Ako znate po koju riječ engleskoga tamo piše moguće je, a moguće je da postoje svemirci, moguće je da će te vi kupiti dionice, moguće je da je zemlja kocaka, moguće je čak da i vi zaradite koju kunu.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

je…sve je moguće osim da je zemlja kocka…tu si se malo zahebo…ko i s procjenom da treba biti u dionicama kad svi ostali indikatori pokazuju da je najbolje biti trenutno u kešu…
a s povećanjem ovog mogućeg sve je izglednije da ćete vi izgubiti novce…
ali dobro…danas svi vi u dionicama ovisite o Benu, a ne o fundamentima firmi u čije dionice ulažete ili o TA…ništa vam neće pomoći…niti dobri rezultati vaših ljubimaca, niti TA niti FA…
očekujte bombardiranje indexa i papirića koji ih sačinjavaju u 14.30…kad izalzi podatak o GDP-u…a Ben će onda samo staviti točku na “i”…

[bye]

Na koji rok ti je keš car?


je…sve je moguće osim da je zemlja kocka…tu si se malo zahebo…ko i s procjenom da treba biti u dionicama kad svi ostali indikatori pokazuju da je najbolje biti trenutno u kešu…
a s povećanjem ovog mogućeg sve je izglednije da ćete vi izgubiti novce…
ali dobro…danas svi vi u dionicama ovisite o Benu, a ne o fundamentima firmi u čije dionice ulažete ili o TA…ništa vam neće pomoći…niti dobri rezultati vaših ljubimaca, niti TA niti FA…
očekujte bombardiranje indexa i papirića koji ih sačinjavaju u 14.30…kad izalzi podatak o GDP-u…a Ben će onda samo staviti točku na "i"…

[bye]

neće kod nas biti panike niti rasprodaje,mi ćemo se i dalje vrtjeti oko 0, malo gore ili malo dolje…. tek ako vani bude padalo 2 dana po -5%, bit će i kod nas jačih padova
na sve ostalo postali smo imuni, što i nije baš dobro jer nema valova za trejdanje….ukratko, žabokrečina

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi


pratim gledalicu i ne vjerujem na kojoj su razini neke dionice u USA…

SD -28% na 7$
JASO -10% na 3.80$
CHK – 4.5% na 29.90$
DRYS – 12% na 2.75$
BAC -7.5% na 8.15$
WH -20.3% na 0.54$

a SD jučer izbacio izvještaj…uduplali su prihode u odnosu na prošlu godinu…EPS 0.42….prošlogodišnji 0.21$….tolko o fundamentima….
po meni sve su ovo dobre prilike za kupovinu…

Quatro Mpn Ltd

New Report

Close