Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… nakon što su to S&P i Fitch već odradili puno prije…

http://finance.yahoo.com/news/Moodys-downgrades-Japans-debt-apf-2144543261.html?x=0&sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=

shefsale, 24.08.2011. u 08:20
The downgrade puts Moody’s Japan rating in line with other major agencies. Both Standard & Poor’s and Fitch rate Japan AA-, three notches below their top AAA ratings.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

budući da se bliži kraj trgovanja za danas…da bacimo pogled kako stoji CROBEX…
0.17% u plusu…dobro je…mora se priznati da je danas odradio dobar rast…ima lijep i promet…16 ml kuna…ide ide to na bolje…
da vidimo kako stoje indexi vani…hm…nakon euforičnog otvaranja europskih burzi i zelenila više od 2%…
FTSE +0.03%
DAX +0.05%
CAC40 +0.49%
…preko bare se nešto zeleni, a to još ostaje za vdjeti kako će završiti…
nisu investitori nešto sigurni da je ovo dno…
čeka se Ben? a ono nikad ne znaš šta će QE3 donijeti…zelenilo ili crvenilo…bit će svega…
tipujem na crveno…
[bye]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


budući da se bliži kraj trgovanja za danas…da bacimo pogled kako stoji CROBEX…
0.17% u plusu…dobro je…mora se priznati da je danas odradio dobar rast…ima lijep i promet…16 ml kuna…ide ide to na bolje…
da vidimo kako stoje indexi vani…hm…nakon euforičnog otvaranja europskih burzi i zelenila više od 2%…
FTSE +0.03%
DAX +0.05%
CAC40 +0.49%
…preko bare se nešto zeleni, a to još ostaje za vdjeti kako će završiti…
nisu investitori nešto sigurni da je ovo dno…
čeka se Ben? a ono nikad ne znaš šta će QE3 donijeti…zelenilo ili crvenilo…bit će svega…
tipujem na crveno…
[bye]

Tipovao si zasad jako krivo. Vani se trava zeleni i to tamno zeleni! [thumbsup]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Tipovao si zasad jako krivo. Vani se trava zeleni i to tamno zeleni! [thumbsup]

Slušaj vamo sad…kako to pomaže Crobexu i papirićima koji ga sačinjavaju?to zelenilo…koje je trulo…jer je cijeli sustav trul…
To zelenilo o kojem ti i ostali ovdje pričate je špekulativno…špekulativni kapital…isti taj kapital ukoliko od Bena ili nekog drugog ne čuje ono što želi čuti srušit će ti te indexe za tri puta više…
a ono što nije špekulativno ti je ovo…New home sales fall to five-month low in july…
pa sad ti odluči na temelju čega misliš ulagat…i likuj kako sam ja krivo tipovao…

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

E prijatelju, uvijek ćeš naći neku izliku, tako dugo dok se ne ukrcaš. Ja ti savjetujem, čim prije.
A new home sales..odstupanje je vrlo malo, nebitno. Tolerira se. [thumbsup]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Napisao sam više puta na forumu kad se mislim ukrcati…
I istina je…ja sam vam jedini prijatelj ovdje…kad ga na kupnji nemate…

Jer Marcipan sve zna.Ameri poludili prije konačnog strmopižđenja?A i istok bi mogao rasti.A kako se
zemlja okreče i Europa će biti tamno crvena.
Jedino Crobex neće reagirati jer Marcipan to zna.
E moj Marcipan.jadan je svatko na koga si uspio utjecati.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



Napisao sam više puta na forumu kad se mislim ukrcati…
I istina je…ja sam vam jedini prijatelj ovdje…kad ga na kupnji nemate…

Jer Marcipan sve zna.Ameri poludili prije konačnog strmopižđenja?A i istok bi mogao rasti.A kako se
zemlja okreče i Europa će biti tamno crvena.
Jedino Crobex neće reagirati jer Marcipan to zna.
E moj Marcipan.jadan je svatko na koga si uspio utjecati.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

[/quote]
Lapsus calami.
Europa će isto biti tamno zelena!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Jer Marcipan sve zna.Ameri poludili prije konačnog strmopižđenja?A i istok bi mogao rasti.A kako se
zemlja okreče i Europa će biti tamno crvena.
Jedino Crobex neće reagirati jer Marcipan to zna.
E moj Marcipan.jadan je svatko na koga si uspio utjecati.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Likuješ ovdje kao da si zgrnuo neke silne novce što su indeksi u Amera u zelenilu…
Molim da mi se pojasni kako to pomaže vašim nelikvidnim papirićima…još nitko do sad nije pojasnio…
A marcipan ima iza sebe argumente i činjenice…a to je da je ovaj rast u amera uzrokovo špekulativni kapital koji očekuje od Bena nešto pozitivno za TK…a to pozitivno što je za TK ne mora značiti da je pozitivno i za gospodarstvo i izlazak iz krize…trebat će marketu možda jedan dan da to shvati…onom preko bare…jedan dan u plusu, pa naredna 3 u minusu…al kao što kažem, kako će špekulativni kapital dignut indexew tako će ih i srušiti…al ionako to nema veze s tvojim papirićima na ZSE…al imat će kad krene po zlu u eurozoni i kad Ameri kliznu ponovno prema recesiji…a trenutno su na rubu…
činjenice su da svakog dana velike firme i banke otpuštaju velik broj ljudi…eto, danas UBS srezao 3500 radnih mjesta…nedavno je i BAC otustila 3500 radnika…prije toga Postal Service razmatra o rezanju 120 000 radnih mjesta…sve su to naslovi koji nas bombardiraju ovaj 8. mjesec…baš me zanima kakav će biti jobless claims u četvrtak…
a da ne nabrajam kakvo je stanje u eurozoni…stopa nezaposlenosti u Španjolskoj…stanje u Italiji…a Grčka?jesu rješili pitanje Grčke? Finci odlučili da oni ne žele sudjelovati u saniranju Grčke…navodno da postoji još njih koji više ne žele sanirati grčke dugove…koliko se tu ima još kopalja za slomit…a sve će ići preko leđa TK…koje je jako osjetljivo…
Nemojte gurati sve pod tepih…
Ne želim se uopće više osvrtati na gospodarsko stanje u Hrvatskoj i stopu nezaposlenosti…crnjak teži…ne znam na čemu uopće temeljite optimizam…

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Marcipan,a što ne uđete malo špekulativno.Uzmete desetak posto i tutanj do propasti čovječanstva.
Sve ide napred,pomalo ali sigurno,postoje zastoji,ali to nisu kataklizme.A vi i pored rasta Amera
od preko tri posto vidite crvenilo.
Pođite kod doktora ,možda ste daltonisata.
A to što neke firme otpuštaju radnike ili propadaju,nije li to prilika za kupiti neke druge koje će od toga imati koristi.
Bar je to jednostavno.
Nemojte se puno brinuti za mojer nelikviduše,naravno ako imaju pokriće u dobrom poslovanju i ako su
jako podcijenjene.Kada postanu likvidne onda ću ja zarasđivati i to jako puno!

nA zse ĆE TEĆI MED I MLIJEKO,već sutra ali ne u potocima.
A ovi kolektivni asevi,koje mi dijelite zbog optimizma,pokazuje da vas je jako puno u kešu i da vas
je iscenirani bankrot Amerike izbacio iz sedla i da ste prodavali dionice onog crnog ponedjeljka
od straha.Hvatajte dionice dok nisu pobjegle.Još vam nije kasno.Što ste spušili,dobro ste spušili,ne
morate i dodatno spušiti i kupovati puno skuplje.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Snazan-rast-ceka-Wall-Street

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



Napisao sam više puta na forumu kad se mislim ukrcati…
I istina je…ja sam vam jedini prijatelj ovdje…kad ga na kupnji nemate…

Jer Marcipan sve zna.Ameri poludili prije konačnog strmopižđenja?A i istok bi mogao rasti.A kako se
zemlja okreče i Europa će biti tamno crvena.
Jedino Crobex neće reagirati jer Marcipan to zna.
E moj Marcipan.jadan je svatko na koga si uspio utjecati.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

[/quote]

Baci malo oko kako stoje futuresi…
DOW FUT -0.51%
S&P FUT -0.52%
NAS FUT -0.53%

a eto kako se zeleni na istoku…
Nikkei -0.24%
HSI -0.81%
CHINA +0.17%
nije baš prema planu a?
i ne znam kako će to pomoći vašim papirićima na ZSE…

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Marcipan,a što ne uđete malo špekulativno.Uzmete desetak posto i tutanj do propasti čovječanstva.
Sve ide napred,pomalo ali sigurno,postoje zastoji,ali to nisu kataklizme.A vi i pored rasta Amera
od preko tri posto vidite crvenilo.
Pođite kod doktora ,možda ste daltonisata.
A to što neke firme otpuštaju radnike ili propadaju,nije li to prilika za kupiti neke druge koje će od toga imati koristi.
Bar je to jednostavno.
Nemojte se puno brinuti za mojer nelikviduše,naravno ako imaju pokriće u dobrom poslovanju i ako su
jako podcijenjene.Kada postanu likvidne onda ću ja zarasđivati i to jako puno!

nA zse ĆE TEĆI MED I MLIJEKO,već sutra ali ne u potocima.
A ovi kolektivni asevi,koje mi dijelite zbog optimizma,pokazuje da vas je jako puno u kešu i da vas
je iscenirani bankrot Amerike izbacio iz sedla i da ste prodavali dionice onog crnog ponedjeljka
od straha.Hvatajte dionice dok nisu pobjegle.Još vam nije kasno.Što ste spušili,dobro ste spušili,ne
morate i dodatno spušiti i kupovati puno skuplje.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

da uđem malo špekulativno? ne pada mi na kraj pameti…da plaćam proviziju brokeraju i da mirno ne spavam zbog nekoliko posto zarade…ne hvala…tržište je izuzetno volatilno, a budućnost eurozone i američkog duga vrlo neizvjesna…
Kao što rekoh…pogledajte kako je ta jučerašnja euforija preko bare pomogla istoku…jel se zeleni? ili ste vi postali daltonist?
ma šta tebi uopće objašnjavam…pa tvoje ulaganje je čisto špekulativno…samo šteta što ne tržiš na stranim TK…a ne na ovoj kre kre burzi…
a dok se sjetim gdje su sve trebali poteći med i mlijeko po tebi i tvojem špekulativnom ulaganju…jao onima koje si navuko…
eto samo nekih…

VART…trebalo je poteći na 27 kn…pa na 20 kn…pa na 17 kn…
DKVS…teklo je na 30 kn…pa na 20 kn…pa na 10 kn…
INGR…ajde, ona je za razliku od prva dva ipak likvidna…ali i tamo je teklo već u potocima med i mlijeko…
BRIN, FMPS…
da ne nabrajam dalje…

[bye]

New Report

Close