Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što se desilo kroz ova dva dana, europskim banka je posuđeno 50 milijardi Eura za likvidnost, točnije 114 banaka, dionička tržišta su jako jeftinija, švicarac i zlato su na maximalnim vrijednostima, inače mnoge velike banke prodaju švicarac u odnosu na euro i kupuju ga, a pomoću toga kupuju dolare koje će opet plasirati na svoje tržišta dionica. NWO igrači sada drže dioničko tržište niskim, ali i cijene nafte, skupljaju dionice, inače ovu pljačku rade najveće banke svijeta putem svojih podružnica diljem svijeta i tako kvare sliku, jer upravo imaju nikad više kapitala u svojim rukama…….

Pljačku?
Boss da li je u tvojoj glavi uistinu takva situacija da ti smatraš da je svijet u dobroj gosp. situaciji?
Boss da li ti misliš da je kriza iz 2008 gotova jer je "pametni" Ben ukucao par trilijuna u sustav?
Boss da li ti smatraš da je kriza u hrvata gotova?
Da je kriza u njemačkoj gotova?

Samo jedna stvar, tako si mislio i 2007 pa si vidio gdje je sve završilo. Ali ovaj put sp500 se neće zaustaviti na 666 (posebno mi je drag taj broj) nego će debelo dublje. A crobex?
Ili propast ili prodaja bečkoj burzi jer sami nemrete!

p.s. najviše volim formulacije "beter than expected" a kada ono podatak koji je izašao je najgori u zadnjih 10 godina.
hahahahaha

Ljudi čuvajte novčeke, biti će extremno jeftinih dionica, a ovi u zlatu su carevi i bogovi. Oni će trljati ruke kako treba i to debelo debelo više nego mi "pesimisti" koji spavamo u Faz-ovima, Tza-ovima i inim.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premise:
1. Medijima upravljaju medijski magnati (NWO igrači kako boss kaže).
2. Mediji reklamiraju zlato. Svaki dan u dnevniku nešto o zlatu. Npr. Primoštenski gradonačelnik kupuje zlato.
Konkluzije:
1. NWO igrači prodaju zlato.
2. NWO igrači kupuju dionice.


Premise:
1. Medijima upravljaju medijski magnati (NWO igrači kako boss kaže).
2. Mediji reklamiraju zlato. Svaki dan u dnevniku nešto o zlatu. Npr. Primoštenski gradonačelnik kupuje zlato.
Konkluzije:
1. NWO igrači prodaju zlato.
2. NWO igrači kupuju dionice.

Da to su radili i kada je zlato bilo na 1400 te pričali kako jednostavno ne može više rasti. A vidi ga na 1800.
lp i uživaj/te u dionicama posebice oni longeri.

p.s. di su oni koji su se smijali vladeku sada?
ingr 20 – pukli od smijeha
atpl- 200 još bolje
igh – 1200 ili niže nisam siguran – nazvali ga bolesnikom
tisk – 80 – rekli da se ide liječiti…

hmm da vladek nema pojma…hahahah
btw ne vjerujem u hitni pad..ali počeo je treći krak velikog pada (prvi je završio ožujak 2009 sp500 666, drugi ožujak 2011 sp500 1350 a gdje će treći????? – sp500 400?? 300???

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Premise:
1. Medijima upravljaju medijski magnati (NWO igrači kako boss kaže).
2. Mediji reklamiraju zlato. Svaki dan u dnevniku nešto o zlatu. Npr. Primoštenski gradonačelnik kupuje zlato.
Konkluzije:
1. NWO igrači prodaju zlato.
2. NWO igrači kupuju dionice.

Zar je realno da je unca zlata skuplja od npr. tone pšenice, najbolje bi bilo svim stanovnicima zemlje da udruženo prodaju zlato i da pokupuju dionice odličnih kompanija, ali i zemlju.

To bi bila najbolja udružena akcija protiv NWO igrača………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Baloni znaju potrajati i teško je prognozirati koliko će trajati. Recimo INA je isto popušila u jednom takvom balonu jer su mislili da će nafta na 200 pa su imali ogromne gubitke na kraju. U svakom slučaju kad znam da je zlato skupo a dionice podcijenjene što se vidi kod preuzimanja kada se plaćaju bonusi na tržišne cijene ne razmišljam puno što držati. Longeri u dionicama mogu samo zaraditi,longeri u zlatu popušiti…

Južnokorejski indeks zaronio više od 6 posto

Nakon jučerašnjeg oštrog pada na Wall Streetu, danas su snažno oslabile i dionice na azijskim burzama jer ulagači strahuju od nove recesije u SAD-u i posljedica dužničke krize u eurozoni.

Ulagače su zabrinuli podaci o rastu naknada za pomoć nezaposlenima u SAD-u u proteklom tjednu, kao i neočekivan pad proizvodnih aktivnosti u Philadelphiji tijekom kolovoza. Lošem raspoloženju pridonijeli su i analitičari Morgan Stanleya, koji su smanjili procjenu globalnog gospodarskog rasta za ovu i iduću godinu, te poručili da se eurozona i SAD nalaze ”opasno blizu” recesije.

Zabrinjava i stanje u europskom financijskom sustavu. Naime, jučer se pojavila vijest da je jedna neimenova banka iz eurozone od europske središnje banke dobila zajmove od ukupno 500 milijuna eura u samo tjedan dana. Mediji su također izvijestili da Fed nadzire američke ogranke najvećih europskih banaka, strahujući da bi se europska dužnička kriza preko njih mogla preliti i na bankarski sustav SAD-a.

Značajne gubitke na azijsko-pacifičkim burzama danas su bilježili financijski sektor i veliki izvoznici. Mitsubishi UFJ Financial Group, najveći japanski zajmodavac po tržišnoj vrijednosti, ustuknuo je 1,7 posto. Globalni rudarski div BHP Billiton posrnuo je više od 4 posto, usporedno s padom cijena metala i nafte na svjetskim tržištima. Australski proizvođač sportske opreme Billabong International, koji gotovo polovicu prihoda ostvaruje na američkom tržištu, zaronio je pak 26 posto, nakon što je objavio poslovne rezultate slabije od očekivanih. Južnokorejski Samsung Electronics, koji je također snažno prisutan na tržištu SAD-a, zaronio je više od 4 posto.

MSCI indeks azijsko-pacifičke regije pao je snažnih 3,2 posto na 119,18 bodova, pokazuju posljednji Bloombergovi podaci. Japanski Nikkei 225 posrnuo je 2,51 posto, hongkonški Hang Seng 3,08 posto, australski S&P/ASX 200 za 3,51 posto, a južnokorejski Kospi čak 6,22 posto, što je njegov najveći pad od studenog 2008. Kineski CSI 300 oslabio je pak umjerenih 0,94 posto.

Značajne gubitke trenutno bilježe i dionice na europskim tržištima. Londonski FTSE 100 oslabio je 1,85 posto, pariški CAC 40 za 2,61 posto, a frankfurtski DAX 3,49 posto. Regionalni indeks Stoxx Europe 600 pao je 2,05 posto.

PD

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Premise:
1. Medijima upravljaju medijski magnati (NWO igrači kako boss kaže).
2. Mediji reklamiraju zlato. Svaki dan u dnevniku nešto o zlatu. Npr. Primoštenski gradonačelnik kupuje zlato.
Konkluzije:
1. NWO igrači prodaju zlato.
2. NWO igrači kupuju dionice.


Upravo tako, postoji ono pravilo da dionice treba prodavati kada čuješ na pijaci da ljudi pričaju kako je se na dionicama može masno zaraditi.

Vrijedi i obrnuto, kad ljudi stavljat znak jednakosti između dionica i gubitka svega, vrijeme je za kupnju.

Ta pravila se mogu i na zlato i CHF primjenit, mediji su puni zlata, kad načelnik nekog sela na zabačenom balkanu odluči ulagati u zlato, to znači da je velika većina onih kojih su htjeli kupovati već kupila, i svaki daljni rast će biti sve teži i teži. Vjerujem da će zlato za 10 godina biti skuplje nego sad, ali međuvremenu će morati i jako zaroniti, jer je ovakav rast neodrživ.

Slična priča je i sa CHF, od lokalnih pijanaca pred trgovinom sam počeo slušati kako je CHF jak i da bi trebalo u njemu štediti, znači da kupaca franka ponestaje, a to znači da neće još dugo rasti.

Nego meni je zanimljiva ova situacija jučer i danas, crobex pada puno manje nego svijet, jel to znači da su svi koji su htjeli prodali? Možda je vrijeme za šoping? 🙂



Premise:
1. Medijima upravljaju medijski magnati (NWO igrači kako boss kaže).
2. Mediji reklamiraju zlato. Svaki dan u dnevniku nešto o zlatu. Npr. Primoštenski gradonačelnik kupuje zlato.
Konkluzije:
1. NWO igrači prodaju zlato.
2. NWO igrači kupuju dionice.

Zar je realno da je unca zlata skuplja od npr. tone pšenice, najbolje bi bilo svim stanovnicima zemlje da udruženo prodaju zlato i da pokupuju dionice odličnih kompanija, ali i zemlju.

To bi bila najbolja udružena akcija protiv NWO igrača………..
[/quote]
Zemlju svakako, ali dionice nikako.
Pusti priče cijena dionica može dole do dna.
I može se dogoditi da dugo dugo neće gore.

Po meni, jedini balon i to ogromni su dionice.

Ajmo biti realni i iskreni, BDP u svijetu još nije niti počeo padati a burze rokaju po 5-6-7%. Meni to pokazuje kada i ako se stvari stvarno zakompliciraju, burze bi mogle doživjeti padove kakve još nitko nije vidio ili doživio. Gle ekipa u svijetu je u strahu a/i kada krene prema dole, moglo bi padati i po 10% samo tako.

Strah koji je u ljudskim glavama, ostat će tu još neko dulje vrijeme, a baš taj strah će uzrokovati globalne potope.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda, griješiš u zaključcima. Burze su ispred vremena, one sada padaju jer se očekuje pad gospodarskih aktivnosti, kad bi se stvari stvarno zakomplicirale burze bi već rasle.

Ključno je da svi nešto očekuju a kad se to izjalovi idemo dalje gore, još snažnije nego prije. Ipak smo već duže vrijeme u bull-u a bull isto ima faze kad se sumlja u daljnji rast pa dođe do korekcije.

Chinese Protest $5 Billion Losses Tied to U.S Reverse Mergers

http://www.bloomberg.com/news/2011-08-18/chinese-protest-5-billion-losses-tied-to-u-s-reverse-mergers.html

Srdačan pozdrav


@pobjeda, griješiš u zaključcima. Burze su ispred vremena, one sada padaju jer se očekuje pad gospodarskih aktivnosti, kad bi se stvari stvarno zakomplicirale burze bi već rasle.

Ključno je da svi nešto očekuju a kad se to izjalovi idemo dalje gore, još snažnije nego prije. Ipak smo već duže vrijeme u bull-u a bull isto ima faze kad se sumlja u daljnji rast pa dođe do korekcije.

Možda.
Ja sam jedan od onih koji vjeruju da bear nije završio. Statistički je i to davno, ali bojim se da nije.
OD ožujka 2009 do ožujka 2011 za mene je bio samo odbijanac od onog rasula.

Svatko ima svoje mišljenje.
LP
Bio bi najsretniji kada bi svi mi zaradili bez gubitka i kada bi bili svi u pravu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

još jedna stvar..
u zadnjih 45 dana, pogledaj volumen dax-a i spy- a kada rastu i padaju..
pa će ti isto biti jasno…

strah ubija..lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close