Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne kužim ovo sa uravnoteženim proračunom u EU zoni? Što to znači, dva desetljeća recesije još? Mislio sam da deficit gura ekonomiju naprijed…

Pada mi na pamet; kad već Europa neće trošiti nema druge nego da siroti amerikanci opet podmetnu leđa i napadnu recimo gladne i bose svjevernokoreance sa bespilotnim letjelicama i nabiju svima od japana do škrtih njemaca i francuza par tisuća miljardi troškova u kojima ce trebati percipirati.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ovaj lik je blesav, ali što blesavi govore ne treba uvijek odbaciti:
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Venezuela-iz-SAD-a-i-Europe-izvlaci-6-mlrd.-dolara-deviznih-rezervi-i-11-mlrd.-dolara-u-zlatu
http://www.bloomberg.com/news/2011-08-17/chavez-preparing-government-takeover-of-venezuela-s-gold-mining-industry.html

Medo se opet oštro zaigrao na tržištu, a prijeteče prognoze Morgan-Stanlya još su ga dodatno razdražile. Realmi sektor za sada dobro stoji i kompanije izbacuju solidna FI za 2Q , nažalost bojim se da će psihoza koja se stvorila ovog ljeta zbog dužničke krize u EU i limita duga u USA, loše utjecati na globalno gosodarstvo u 3Q i da bi na jesen (listopad, studeni) mogao usljediti potop na svjetskim burzama.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

DAX na -5%
koja kataklizma [embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

da, da…moj tata je jači od tvog tate…
moj spušteni je veći od tvog dignutog…

DOW – 3%
NASDAQ – 4%
S&P 500 – 3.3%
DAX – 5%
FTSE – 3.5%

laku noć

za one koji se cude zasto su izmisljeni ETF silni TZA,BGZ,VXX,TVIX ,evo im odgovora… [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

U Americi zemlji obećanoj, ludilo..
US 30 -4.17% 19:08:41
US SPX 500 -4.98% 19:08:41
NQ 100 -5.35% 19:08:41
SmallCap 2000 -5.94% 19:08:41

Samodolu, ključ u bravu i na produženi odmor!

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje

Sutra zelenilo na burzama..kaj je bilo, bilo je. [thumbsup]

daj lojtra urazumi se, ovo više nije pad od 1 dan pa sve po starom, ovo su potopi kataklizmičkih razmjera….ne bi me čudilo da opet budu padovi indexa par dana za redom po -5%
što se tiče ZSE, nadam se da će naći neku foru da je sutra ne otvore jer inače će biti crni petak…..

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


daj lojtra urazumi se, ovo više nije pad od 1 dan pa sve po starom, ovo su potopi kataklizmičkih razmjera….ne bi me čudilo da opet budu padovi indexa par dana za redom po -5%
što se tiče ZSE, nadam se da će naći neku foru da je sutra ne otvore jer inače će biti crni petak…..

Ako su 2007 firme bile precijenjene pa ih je večina pala na 1/10 vrijednosti a neke još i više danas to više nije slučaj. Čak, suprotno, velika večina firmi danas na tržitu je debelo podcijenjena. Zbog toga više nisu mogući veliki padovi kao ranije. Koliko je to očito najbolji primjer je posljednje preuzimanje Motoreole od strane Googla gdje je dioničarima isplaćen bonus od 60% na tržišnu cijenu. Samo par dana ranije te dionice su se masovno prodavale.

Kriza iz svijeta uvijek se brzo preljeva iz svijeta na ZSE, kada tome dodamo kroničnu nelikvidnost koja vlada na ZSE, postavlja se pitanje uopće opstanka naše burze u slučaju durgog vala recesije koji ozbiljno prijeti svjetskom gospodarstvu.

New Report

Close