Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon najave Ecb eu indexi ipak u plusu.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

očito se danas neće dogoditi ništa katastrofično na ZSE …
idem van na kavu a burzu gledam tek poslije 13, tada će biti realnija situacija… [yawn]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Ode…
DAX -2.31%
US SPX 500 -2.22%
US DJ -1.91%
NQ -2.62%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


očito se danas neće dogoditi ništa katastrofično na ZSE …
idem van na kavu a burzu gledam tek poslije 13, tada će biti realnija situacija… [yawn]

KO s prstom vrit. Evo ti jedinica.



Kolega ja sam izdvojio recenicu koja je mene nasmijala, ovo ostalo, a ne znam najbolje da Vam nista ne
napisem….

Nego hoce netko shortat zlato?????????????????????????

Tržište se na USA snižavanje kreditnog rejtinga ponaša prema očekivnjima, dolar je pao spram franka i jena, poskupilo je zlato, pala je cijena nafte i roba, skliznule su i valute robnog bloka (NZD, AUD, CAD), naravno i dioničke burze su velikom većinom u crvenom, jedino se par EUR/USD drži za sada neutralno jer su i jedni i drugi u sličnim problemima. Mislim da su tržišta dobro (bolje od mojih očekivanja) podnela USA dužničku krizu i pad rejtinga i da sada sljedi konsloidacija i rast dolara spram utočišta (CHF; JPY) kao i rast dionica i roba, a naš CROBICA kopira sve negativno a prilično je imun na pozitivne vijesti i trendove zato za njega nemogu ništa prognozirati.


….Kinezi bi trebali ogromni suficit koji trenutno imaju rješavati investicijama u americke kompanije, nekretnine, infrastrukturu i ostalo a ne u kupovanje američkih obveznica.

To je osnovni uzrok nestabilnosti i balona.
Ameri pretežito ulaažu u dionice, a ostali i ne samo kinezi u ostale vidove imovine.
Tako je nastao i balon hipotekarnih kredita, a sada vjerojatno zlato.
Stoga imamo i apsurd da su američke kompanije u 1h2001 prikazale dobit od 12% USA GDP-a – naravno na razini projekcije za čitavu godinu.
To je cca 1700 milijardi dolara.
S druge strane koliko nose USA obveznice?
No to je kamen smutnje jer se tako može manipulirati tečajem.

S&P to review ratings for gov’ts linked to US debt

Očito će korigirati rating……..

http://finance.yahoo.com/news/SP-to-review-ratings-for-apf-1344749763.html?x=0&sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


S&P to review ratings for gov’ts linked to US debt

Očito će korigirati rating……..

http://finance.yahoo.com/news/SP-to-review-ratings-for-apf-1344749763.html?x=0&sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=


Stotinama gradova, državnih "agencija" i sličnih koji u načelu ne bi mogli imati viši rejting od države.

Ljudi moji, ovo je ozbiljna kriza , pad US burzi od skoro 7% danas i 4% u petak unatoć solidnim izvještajima je i više nego zabrinjavajući gubitak transparentnosti ovakvog sustava dioničkih tržišta.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ljudi moji, ovo je ozbiljna kriza , pad US burzi od skoro 7% danas i 4% u petak unatoć solidnim izvještajima je i više nego zabrinjavajući gubitak transparentnosti ovakvog sustava dioničkih tržišta.

A možda samo dobra investicijska prilika? 😉 Ja već danima trubim da mi se čini da bi netko mogao aktivirati svoju pušku za slonove. E pa svakim danom mi se sve više čini da je sezona lova počela! 😉

Popušili smo, povlačimo se

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close