Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Graditelju, malo ste skrenuli u krivom smijeru (pogrešne zaključke) sa tim trošenjem na tuđi račun, robovima i sl. Amerikanci itekako puno vrijednosti stvaraju i stvarati će sve više, to što je privremeno nastao disbalanas, samo je privremeno – stvarno! Vrlo brzo će stvari doći na održivi kolosijek, stvaranja i u skladu sa stvaranjem življenja.

Bez stvaranja vrijednosti nitko ne može živjeti, i nitko ne može dugoročno živjeti standardom većim od onoga što vrijednosti zaista i stvore. Ne može se vječno živjeti na tuđi račun, a Amerikanci to definitivno nisu naviknuli i ne žele a i znaju da je nemoguće, a ovo u zadnje vrijeme niti je toliko ekstremno kao što se čini, a svakako je jedna rijetka, sasvim privremena, epizoda.
Doći će vrijeme kada će USA biti jače nego ikada prije, jače nego li su ikada mogli zamisliti da će nekada biti 🙂

P.S. Što se tiče ostalih, pa puno vrijednosti se stvorili i stvara se i u Europi, Južnoj Koreji, Japanu, Kini… ne znam zašto sada podcijenjuješ druge. I to (posebice i nastanak novih velikih izvora vrijednosti poput Kine) je nešto jako pozitivno i za sve ostale, za cijelo globalno gospodarstvo.
A u tome da je bolje držati dionice kompanija koje nešto stvaraju umjesto držanja druge neproduktivne a također rizične imovine, trebalo bi biti sasvim jasno dugoročnom investitoru koji ne očekuje smak svijeta, a ja stvarno mislim da takvo što očekivati nema smisla.

Otprilike se slažemo, samo sam ja bio malo teatralniji 🙂 Amerikanci puno stvaraju ali trenutno ipak postoji taj disbalans za koji smatram čak da nisu toliko krivi amerikanci koliko kinezi. Kinezi bi trebali ogromni suficit koji trenutno imaju rješavati investicijama u americke kompanije, nekretnine, infrastrukturu i ostalo a ne u kupovanje američkih obveznica. Činjenica je da su oni ti koji trenutno više stvaraju a zauzvrat dobijaju komad papira umjesto da kupuju za taj višak realnu imovinu. Zbog toga i burze umjesto da rastu padaju a zlato koje nema preveliku industrijsku vrijednost ili švicarski franak koji sigurno ne može zadržati sadašnje vrijednost rastu. Čini mi se da se opet napuhavaju baloni za koje bi bilo bolje da čim prije puknu. Amerikancima je s druge strane trenutno u interesu da te komade papira i sam dolar čim više obezvrijede kako bi realanu imovinu zadrzali čim više u svojem vlasništvu.



U ponedjeljak dršte ljudi gaće. [bye]

Zašto? Ja ću se potruditi potrošiti preostale Kune (Eure) dok još nešto vrijede. Dobre firme prežive ratove, komunizam, krize, razne valute a kune, dolari i euri su nešto čega za 10 godina više vjerojatno neće biti. Onda u što ulagati? U precjenjeno zlato, precjenjeni franak, nesigurne eure i dolare ili kupiti dobre firme uz dobar diskont?
[/quote]

Tako je !

Naše dionicu su odavno ispuhane, a ove umjetne financijske krize velikih banaka kroz povijest se uvijek na isti način ponavlja.

Unazad 150 godina već smo taj scenarij gledali mnogo puta, J.P.Morgan, Goldman Sach , London City group uvijek isto rade kada ekonomija stagnira; Izazovu financijsku krizu.

Na njihovim tržištima dionice, obveznice, zlato već je davno postiglo cijenu prije krize 2008, a ekonomija se sporo oporavlja, e sada je vrijeme da malo povuku kapital s tržišta udare krizu kako bi sva dobra pojeftinila, a oni ih naravno opet kupili. U narednom periodu oporavka kupljeno će naravno prodavati drugima, ali po znatno većim cijenama i tako već 150 godina u krug .

Rezultata ; mnogo novih stečaja, nezaposlenih, ovisnih o novcu …., a navedeni bankari još puno bogatiji. Ono što nama ne odgovara, stečaji, pad ekonomije, pad vrijednosti svih dobara, njima savršeno odgovara, a kako cijeli proračun SAD-a ovisi o njima nitko im ništa nemože.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Evo, zadnji primjer je bio Lehman Brothers kojeg su navedeni namjerno stjerali u stečaj jer im konkurencija nije dobro došla. Lehman Brothers imao je tzv. politiku reosiguranje kapitala odnosno pumpanje vrijednosti tržišta i plasiranje kredita kroz povećani tok slobodnog kapitala reosiguranjem osiguranog odnosno nekretnina .
Zagovornici Zlata kao standarda i financijskog uporišta, GoldmanSach, J.P.Morgan itd… to nisu mogli tolerirati pa imamo zadnju financijsku krizu koja još traje, bar kod nas.

KAZALIŠTE je počelo , evo osim silnih tzv. financijskih gurua koji najavljuju za Amere ovo i ono sada je izašlo i ovo ; http://www.poslovni.hr/vijesti/sp-prvi-put-u-povijesti-snizio-americki-rejting-184512.aspx
SP znizio rejting USA, prvi put u povijesti [lol], ma ako treba i lubenice će na stablu početi rasti.

Sve u svrhu pojeftinjena dobara i jeftinih mega akvizicija strateških američkih i sl. dobara !

Nadajmo se samo da ti bankari neće opet otvoriti knjigu narudžbi i obvezati Amere na neki novi rat radi pokretanja gospodarstva, u bankarsku korist naravno ?

A ovo je ozbiljan bankarski problem ; http://www.poslovni.hr/vijesti/kina-trazi-novu-globalnu-valutu-za-rezerve-184514.aspx

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

" Mediji citiraju dužnosnike Bijele kuće koji kažu da je S&P pogrešno izračunao predviđanja o američkom planu smanjivanja duga za oko dva bilijuna dolara.

Dvije druge vodeće agencije za kreditni rejting, Moody’s i Fitch, zasad nisu umanjile američki bonitet. S&P je snizio rejting na dan kad je američko Ministarstvo rada objavilo podatke o povećavanju broja radnih mjesta u zemlji za 117 tisuća i blagom smanjivanju stope nezaposlenosti na 9,1 posto. "

Hebeš takvu rejting agenciju koja prvo napravi grešku od dva bilijuna dolara, a nakon toga ipak ostane pri svojoj odluci o samnjenju rejtinga kako se ne bi poslula pepelom i priznala svoju blamažu pri skidanju rejtinga. Nije li čudno da su Fitch i Moody’s ostavili rejting AAA dok gaS&P ruši prvi puta u povijsti unatoč ogromnoj grešci u izračunu koji su napravili.

Evo malo vijesti o prvim burzama koje su otvorile nakon S & P downgrade …

http://economictimes.indiatimes.com/markets/global-markets/Mideast-markets-tumble-after-SP-cuts-US-credit-rating/articleshow/9517500.cms


Zagovornici Zlata kao standarda i financijskog uporišta, GoldmanSach, J.P.Morgan itd..

Kolega dragi bas ste me nasmijali….ovo sam morao ponoviti da nekome ne promakne….

Nevezano uz Lorisa….

Vidim neke kolege misle da postoji nesto kao –Free Money— i da su neki osmislili
"financijski Perpetuum mobile"!
Vrijeme ce pokazati………….

Onda u što ulagati? U precjenjeno zlato, precjenjeni franak, nesigurne eure i dolare ili kupiti dobre firme uz dobar diskont?


Kol. graditelj, vrlo dobri postovi !
Jedino se ne slažem s tobom u vezi ulaganja, dok se svi ovi procesi ne okončaju ulaganje u dionice dobrih tvrtki nije najsigurnija investicija, ja dajem prednost u ulaganje u srebro pa zatim u platinu jer im vrijednost povjesno zaostaje u omjeru na zlato.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA




http://www.businessinsider.com/george-soros-is-holding-75-cash-2011-7 stara lija je opet bio u pravu…

I kaj će s tih $19.125 billion casha ? To su neki totalno drugi ulagački odnosi
Nije to milja kuna ili eura da se lagano i na brzaka zavrti na burzi
[/quote]
Danas su keša i ti razno razni fondovi, a pogotovo kompanije iz realnog sektora prepune, i jedina prava stvar koja se sada može napraviti je taj keš iskoristiti za pametne investicije. Samo pametne privatne investicije kroz nekakvu inovativnost/poduzetništvo mogu stvoriti novi mega-uzlet američkog gospodarstva.
I ovdje jedna zanimljiva posljedice previše keša:
http://www.businessinsider.com/bank-now-charging-clients-for-holding-cash-2011-8

Kada se dođe do te situacije da je keša "previše", samo je jedno rješenje, nije mi jasno kako to nije svima očito. A to je razlog za optimizam!
[/quote]
Ovaj link kaj si dal charging-clients-for-holding-cash je fakat bolestan
Meni fakat nema smisla to sa Sorošom i lovom u čarapi. I baš su trebali napisat u kojoj valuti to drži u čarapi. Jel to fakat u dolarima ili kaj ?

http://www.heroturko.org/movies-dvd/230272-learn-to-do-nude-yoga-in-the-privacy-of-your-home.html

Pa ljudi vidim da mnogi zazivaju armagedon i sud svijeta, pa ako je to tako, čemu ulagati u bilo što?
Treba sve lipo potrošiti, ma kakav keš, zlato itd. Ja se nadam jednoj korekciji a onda idemo još jače gore. Tko u strahu živi na grobu mu prde

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Eto malo kontraargumenata potpunom kolapsu koji slijedi…

[B]
After 5 Straight Years Of Losses, Construction Employment Is Finally Rising Again[/B]
Vaš link

[QUOTE]
Since construction jobs are historically seen as a key component of a recovery — and the lack thereof cited as a major flaw with this shaky recovery — this is something to be positive about.[/QUOTE]



Zagovornici Zlata kao standarda i financijskog uporišta, GoldmanSach, J.P.Morgan itd..

Kolega dragi bas ste me nasmijali….ovo sam morao ponoviti da nekome ne promakne….

Nevezano uz Lorisa….

Vidim neke kolege misle da postoji nesto kao –Free Money— i da su neki osmislili
"financijski Perpetuum mobile"!
Vrijeme ce pokazati………….

[/quote]

Evo ,

Gotovo sam siguran da će sami Ameri svoje POSTOJEĆE obveznice, a koje uglavnom drže Kinezi, namjerno napraviti JUNK obveznicama, gdje će putem bankarskog trusta jeftino otkupiti svoj dug.

Kada bankarski trust jeftino ( negdje za 1/3 cijene ) otkupi postojeće obveznice SAD-a, dolazi za Amere novi veliki paket aranžman kredita od vlasnika jeftino kupljenih obveznica i SAD kreditni rejting ponovo će preko noći biti AAA .

Tko je zaradio ? Bankari naravno,a pitanje je što će se sve odvijati u međuvremenu, koji rat će bankari tražiti od Amera ili sl. ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close