Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nego, zašto Dax toliko pade? Što mu bi….nije valjda radi Cipra?

Nije kolega zbog Cipra, jučer su svi indexi pali u 16h nakon što su objavljeni rezultati istraživanja u kojem je USA PMI Manufacturing pao za 4,1% (50,9 a bio je očekivan 55) u slobodnom prijevodu (pad nabave u industriji, što za posljedicu naravno ima pad proizvodnje). Savjetujem onim kolegma koji to ne znaju da makroekonomske vijesti prate putem http://www.forexfactory.com jer tamo objavljuju puno korisnih vijesti za dioničke burze kao i za tržište valuta i roba. Vijest koja će ovog tjedna označiti kretanje globalnih tržišta je američko izvješće o mjesečnoj (ne)zaposlenosti kratica NFP. Makroekonomske vijesti su važnije za kretanje tržišta od poslovnih rezultata koje objavljuju kompanije.
[/quote]
dow pao 500 bodova

Mi se nikako ne možemo uspoređivati sa njima. Kod nas su dionice pale desetorostruko i više a kod njih niti na pola. Kad se kod nas počne kupovati bit će zelenila 2,3 godine bez prestanka. Zato sada treba biti hrabar i kupovati. No do ponedjeljka će se ionako sve zaboraviti.

Fijuu…pa ovo kod amera je već prava panika..sve potpore pucaju ko od papira,a Evropa..totalni potop..u ponedjeljak ujutro gledam fino DAX uzletio opet do 7300,reko ajde još jedan blagi dosadni rast do jeseni pa onda potop ..al očito su burzovni maheri to malo ubrzali znajući šta slijedi…danas DAX na 6400,pa si ti misli..

Osobno sam skoro komplet u kešu od proljeća, te sam oko Velike gospe mislio ponovno hvatat pozicije, al sve govori da ću nakon ovog ipak malo pričekat jer ovo je sigurno potvrda malo dužeg down trenda,tako da bit će vremena..
Mislim da ću ovu godinu pretežno živjet od kamata na oročenje,a za dionice će bit vremena kad se završi ovaj po meni malo duži down trend..

Eventualno na zse uzmem par tisuća kom. HT-a u 8 mjesecu koji bi do zime ipak morao odradit neki rast i to bi bilo to…jer ak i na zse počne potop fondovske dionice će najmanje past…

Uglavnom sretno svima i pamet u glavu..nisam baš optimista…



Zanimljiv je inace taj Vas imaginarni svijet u kojem zivite, obojan u neke lijepe bojice, blago vama…

Vjerujem pune ljepše nego Vama u tom Vašem crnom svijetu. Svijet je lijep – samo ga treba znati gledati.
[/quote]

Kolega, ne znam zasto mislite da je moj svijet crn???
Moj svijet samo nije za razliku od Vaseg "better then expected"!

Ali ne brinite se kad se opet stamparije zahuktaju dobicete opet za trenutak iluziju jedne
prekrasne slike svijeta…..

Btw pao sam na trecem hedgu 1.5$, eto kad hocu bit optimista to mi i treba…..a jabucari odlucili popunit rupicu.

Hm…idem malo vrtiti graf SPX-a dalje u povijest, i naletim na 31.8.1998.
Slika u prilogu.
Taj dan je Dow Jones pao 513 bodova (danas 512,76. slučajno ili ne [lol] ).
Blaženi internet i backup podataka, postoji ova stranica http://www.pbs.org/newshour/bb/economy/july-dec98/stocks_8-31.html
s burzovnim komentarima i od toga dana.
E, pa da vidimo što vele:

shefsale, 04.08.2011. u 22:35
PHIL PONCE: Today’s 513-point drop means the Dow Jones Industrial Average has now lost all the gains it’s made this year. It’s now down to where it was last November.

(ostale komentare, tko želi, ima tamo)

E, a da vidimo što se danas piše:

http://money.cnn.com/2011/08/04/markets/markets_newyork/index.htm?section=money_markets&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+rss%2Fmoney_markets+%28Markets%29

shefsale, 04.08.2011. u 22:35
In their single worst day since the 2008 financial crisis, stocks plunged Thursday, with the Dow tumbling 512 points, as fear about the global economy spooked investors.

All three major indexes tumbled more than 4% Thursday and erased all their gains for the year.

Čovjek bi rekao da se povijest ponavlja, 13 godina (manje 3 tjedna).

Kao što sam na TA topicu spominjao, na dnevnom grafu je najdonja linija SMA377. Bit će zanimljivo pratiti zbivanja sljedećih dana.


potop…

čekaju nas još jedna izgubljena dekada u stilu 70ih, klauni na vlasti će opet posegnuti za jedinim rješenjem koje znaju a to je QE što će na kraju rezultirati stagflacijom a nakon što svi zajedno platimo cijenu svijet može krenuti dalje na zdravijim temeljima.

moram sam sebi odat priznanje da se globalna situacija još od 2009-e odvija upravo onako kako sam očekivao a istodobno se moram još više pokopat jer od svega toga nisam uspio apsolutno ništa profitirat a s jučerašnjim pokušajem lovljenja dna stavljam kopačke o klin što se tiče ciljanja točki preokreta.

trend is the king.

a trend se upravo okrenuo prema dole.

Pozdrav Conanu, pametan i čitljiv kako i uvijek… Nakrcaj se out-of-money puteva i callova, nešto će upaliti. Bit će za bozu i burek slijedećih dana

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

ukidanje poreznih olakšica bogatašima i eto nam sell off,
inače je danas vijest o nezaposlenima bila dobra 400k i još ako usporedimo prvi tjedan 8 mjeseca prošle 2010 u kojem je povečanje nezaposlenih bilo skoro 500k, ne izgleda na neki povratak recesije..



potop…

čekaju nas još jedna izgubljena dekada u stilu 70ih, klauni na vlasti će opet posegnuti za jedinim rješenjem koje znaju a to je QE što će na kraju rezultirati stagflacijom a nakon što svi zajedno platimo cijenu svijet može krenuti dalje na zdravijim temeljima.

moram sam sebi odat priznanje da se globalna situacija još od 2009-e odvija upravo onako kako sam očekivao a istodobno se moram još više pokopat jer od svega toga nisam uspio apsolutno ništa profitirat a s jučerašnjim pokušajem lovljenja dna stavljam kopačke o klin što se tiče ciljanja točki preokreta.

trend is the king.

a trend se upravo okrenuo prema dole.


futuresi 1195……

Odbit će se od cca 1190 ali pitanje je samo koliko će snage biti u odbijancu.

bit će bolje................

…..

trend is the king.

a trend se upravo okrenuo prema dole.

A možda se trend već danas okrene prema gore nakon što ameri objave Non-Farm Payrolls (JUL) i Unemployment Rate (JUL).
Nadam se da će brojke biti dobre. Inače….

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ako se računaju i futuresi onda je odrađen već pad od 12 %, dakle još 3 % po predviđanju analitičara( svjetskih, ne naših naravno). No to su predviđanja ali ja vjerujem da će danas biti dobri pokazatelji u USA i da je dno viđeno.

Zanimljivo da svi padaju osim Španjolske i Italije.

Sell the bounce, it will be [lol]

New Report

Close