Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon velike medijske pompe jučer oko intervenicje Švicarske centralne banke (SNB) za obuzdavanje tečaja franka, franak je danas ponovo uzletio i dosegnuo novu rekordnu vrijednost CHF/HRK 6,74.
Već sam upozoravao na ovom forumu da intervencije centrlnih banaka u današnje vrijeme nemaju veliki značaj. Vrijednosti na svjetskom valutnom tržištu diktira 10 velikih banaka među njima su i tri Švicarske Credit Suisse, UBS i Američko-Švicarska Goldman- Sacsha

Svjetski burzovni indexi izgledaju kao CRVENA INTERNATIONALA (svi obojeni u crveno), Japan i Švicarska pokušavaju strahove na valutnim tržištima smiriti intervencijom svojih centralnih banaka, što bi u sređenim makroekonomskim uvjetima trebalo imati za posljedicu preljevanje kapitala iz utočišta (franak, jen) u rizičnija ulaganja kao što su dionice i rast burzovnih indexa.


Nakon velike medijske pompe jučer oko intervenicje Švicarske centralne banke (SNB) za obuzdavanje tečaja franka, franak je danas ponovo uzletio i dosegnuo novu rekordnu vrijednost CHF/HRK 6,74.
Već sam upozoravao na ovom forumu da intervencije centrlnih banaka u današnje vrijeme nemaju veliki značaj. Vrijednosti na svjetskom valutnom tržištu diktira 10 velikih banaka među njima su i tri Švicarske Credit Suisse, UBS i Američko-Švicarska Goldman- Sacsha

Tako upravljaju i dioničkim tržištem, umjetno stvaraju krize iz ničega, danas nije niti trebalo biti ikakve reakcije ali upravo jer te banke imaju jako puno kapitala, i dana im je velika moć upravo zbog toga kapitala, ali taj kapital je dobiven od običnih građana, upravo suzbijanja velikih špekulacija od banaka, te jačim djelovanjem zakona smanjili bi se poremećaji na tržištu i došlo bi do bolje ravnoteže na tržištu!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

potop…

čekaju nas još jedna izgubljena dekada u stilu 70ih, klauni na vlasti će opet posegnuti za jedinim rješenjem koje znaju a to je QE što će na kraju rezultirati stagflacijom a nakon što svi zajedno platimo cijenu svijet može krenuti dalje na zdravijim temeljima.

moram sam sebi odat priznanje da se globalna situacija još od 2009-e odvija upravo onako kako sam očekivao a istodobno se moram još više pokopat jer od svega toga nisam uspio apsolutno ništa profitirat a s jučerašnjim pokušajem lovljenja dna stavljam kopačke o klin što se tiče ciljanja točki preokreta.

trend is the king.

a trend se upravo okrenuo prema dole.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


potop…

čekaju nas još jedna izgubljena dekada u stilu 70ih, klauni na vlasti će opet posegnuti za jedinim rješenjem koje znaju a to je QE što će na kraju rezultirati stagflacijom a nakon što svi zajedno platimo cijenu svijet može krenuti dalje na zdravijim temeljima.

moram sam sebi odat priznanje da se globalna situacija još od 2009-e odvija upravo onako kako sam očekivao a istodobno se moram još više pokopat jer od svega toga nisam uspio apsolutno ništa profitirat a s jučerašnjim pokušajem lovljenja dna stavljam kopačke o klin što se tiče ciljanja točki preokreta.

trend is the king.

a trend se upravo okrenuo prema dole.

Svi se odjednom boje recesije, pa zato takvo ponašanje. Doduše, ne znam koliko je čest slučaj da recesija nastupa baš onda kada svi očekuju da će nastupiti… tko zna, možda su ovaj puta i u pravu:P Ali ja baš imam feeling da ako bude negativnog kvartala da bi to bio jedan, maksimalno dva i tada de se stvarno tako i zove, jedna od onih "malih recesija". Ali tko zna, ovo je samo “feeling”, ne predviđanje, kao što se tržišna kretanja na TK ne mogu predvidjeti tako niti gospodarski ciklusi. Možda ti možeš, ali nas većina ljudi to ne možemo 🙂

Zato je za prave investitore uglavnom ključno držati se svoje investicijske filozofije, strategije, pa kako god bude – biti će na kraju dobro! 🙂 Market timing nikome ne bih preporučio, ali tko misli da može: slobodno mu! To je ljepota TK, svi možemo raditi što god želimo i sami smo si krivi za uspjehe i neuspjehe.

moram sam sebi odat priznanje da se globalna situacija još od 2009-e odvija upravo onako kako sam očekivao a istodobno se moram još više pokopat jer od svega toga nisam uspio apsolutno ništa profitirat a s jučerašnjim pokušajem lovljenja dna stavljam kopačke o klin što se tiče ciljanja točki preokreta.

Kako ti je uspjelo predvidjeti potres i tsunami u Japanu, nerede i ratove na Sredozemlju koji su uzrokovali ponovni skok cijene nafte, pa ako hoćeš i restriktivnu fiskalnu politiku u USA slijedećih 10-ak godina….
S druge strane rast svjetskog gospodarstva nakon financijskog sloma bio je iznimno jak – dakle i neodrživ.

Kolega Lynx opet forsirate jabucare i neke strahove, ma nije nikoga strah nicega evo ja upravo hedgam shortice na jabuci po treci put…….

Zanimljiv je inace taj Vas imaginarni svijet u kojem zivite, obojan u neke lijepe bojice, blago vama…


Kolega Lynx opet forsirate jabucare i neke strahove, ma nije nikoga strah nicega evo ja upravo hedgam shortice na jabuci po treci put…….

Zanimljiv je inace taj Vas imaginarni svijet u kojem zivite, obojan u neke lijepe bojice, blago vama…

Jadrankina škola.položio s odličnim.kadar samo takav

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.


Zanimljiv je inace taj Vas imaginarni svijet u kojem zivite, obojan u neke lijepe bojice, blago vama…

Vjerujem pune ljepše nego Vama u tom Vašem crnom svijetu. Svijet je lijep – samo ga treba znati gledati.


potop…

čekaju nas još jedna izgubljena dekada u stilu 70ih, klauni na vlasti će opet posegnuti za jedinim rješenjem koje znaju a to je QE što će na kraju rezultirati stagflacijom a nakon što svi zajedno platimo cijenu svijet može krenuti dalje na zdravijim temeljima.

moram sam sebi odat priznanje da se globalna situacija još od 2009-e odvija upravo onako kako sam očekivao a istodobno se moram još više pokopat jer od svega toga nisam uspio apsolutno ništa profitirat a s jučerašnjim pokušajem lovljenja dna stavljam kopačke o klin što se tiče ciljanja točki preokreta.

trend is the king.

a trend se upravo okrenuo prema dole.

a ja sam mislio loviti dno sljedećeg tjedna, ali sad više nisam siguran i mislim da ću ipak malko čekati. ovo sve budi neki dobro poznat osjećaj u želucu. no tko zna…

Što ste se uskokodakali. Par dana je išlo dolje, za tjedan, dva će se opet vratiti na iste razine. kao i uvijek. A da će jednog dana biti kraj svijeta, bit će. No malo vjerojatno da za našeg života. Jedan naprama stotinu miliona…-

futuresi 1195……

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close