Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Eto malo utjehe za naše građane nisu samo Vi prezaduženi, ne prijeti samo Vama bankrot već on prijeti i velikoj i močnoj Americi. [cry]

Daj bože da bankrotiramo kao Amerika.
[/quote]

matematički gledano… SAD bi 3 x prije mogle bankrotirati negoli RH….[lol]


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

1. Mislim da se ovaj put neće dogovoriti. Previše ljudi/analitičara/votevr očekuje da će dogovor pasti u zadnji čas, i zato gotovo sigurno da ovaj put neće biti tako.

2. 14. amandman nije uopće primijenjiv u ovoj situaciji, i to nije samo mišljenje nekih ekonomista, već i pravnika. Uostalom, sam Obama je pred par dana rekao da neće koristiti 14. amandman (nije objašnjavao, ali on je legalist, i jasno je zašto neće).

3. SAD imaju Vrhovni sud, a ne Ustavni sud [smiley]

4. Posljedice zasad "mi obični" ne možemo predvidjeti… Da je sve ovo jedna velika igra, jest, ali ulozi su puno veći, zbivanja "iza kulisa" brojnija, i mi možemo samo gledati sa strane.


1. Ako je tako onda ostaje opcija 3, također nije smak svijeta.

2. Ok, moguće, rekao sam uvjetno, ako se pokaže da je primjenjivo, to moraju odgovoriti pravni stručnjaci. Ako ne može onda ostaje ili da se dogovore ili nažalost opcija 3, ali koja će vjerojatno trajati svega par dana, ništa jako strašno, osim što će malo više nego je moralo biti porasti kamatne stope. To bi se stvarno moglo izbjeći da je pameti.

3. Svejedno kako se zove (slobodno prevodim :P), glavno da je između ostaloga mjerodavan za tumačenje Ustava 🙂

4. Pa naravno, većina toga se ne može predvidjeti i u puno širem spketru makroekonomskih i sl. zbivanja. Pogotovo se ne može predvdijeti tržišna kretanja ali ja kažem "fundamentalno" što je za očekivati. Ako imamo malo povećanje kamatnih stopa lako se izračuna što treba "očekivati", a sad da li će tržišta stvar odraditi manje ili više neefikasno, to ne možemo predvidjeti, jasno. Ali to se kao i svaku tržišnu neefikasnost u nekoj mjeri može poztivino iskoristiti.

Najnovija vijest iz amerike,korak do rešenja:

http://bnd-dionica.blogspot.com

dan poslje sutra

hahahaha korak do rješenja….nastavka povećanja neodrživog i neotplativog zaduženja!!! stvaro jak uspjeh!

ide to svome kraju [sealed]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

ameri rade po onom principu "drž’ vodu dok majstori ne odu"!

dal’ se sjećate 2008.ne sjećam se točno 9. ili 10. mjesec.također se čekalo nekoliko dana da li če Kongres i Senat donijeti odluku o pomoći gospodarstvu(GM,Ford,….).
tzv.TARP od cca 2 bilijuna $ ili tu negdje.
odluka je na kraju bila izglasana i šta se poslije dogodilo,znaju već svi koji su uletjeli u taj žrvanj,koji je sve mljeo pred sobom sve do 9.3.2009.

ovo pišem,jer me podsjetilo na veliku sličnost sa današnjom situacijom.
također tko je čitao danas i ovih dana po američkim online portalima,mogao je pročitati da njihovi ekonomisti također nemaju baš neke vjere u oporavak gospodarstva i rast dionica,bez obzira ako i izglasaju ovaj famozni zakon.
on je u biti puka formalnost,ali ipak se moraju malo pokazati mišići.
sve je to predstava za svijet.
što če se najvjerojatnije i dogoditi možda još i večeras,ako ne onda sutra.

upravo sam slučajno naišao na ono o čemu sam govorio u gornjem postu o sličnosti sa 2008.
i ameri o toj podudarnosti raspravljaju.
http://money.cnn.com/2011/07/31/news/economy/debt_ceiling_vote/index.htm

@nikita007

Bez brige, sve će biti ok! 😉 Ja sam trenutno optimističniji oko američke budućnosti nego li sam ikada prije bio. Jedino sam mrvicu manje optimističan glede hrvatske budućnosti nego li sam bio u zadnje vrijeme, osim turizma, tu još uvijek stvari doživljavam jednako jako optimistično već duže vrijeme.
Što se tiče naših dionica neke sam procjene spustio (ali neke i povisio…), i još uvijek smatram naše dionice općenito gledajući prilično podcijenjenima, neke među njima malo više pa do čak i drastično u par zanimljivih slučajeva.

P.S. Sve mi se čini da je netko upravo priredio svoju pušku za lov na slonove 🙂

Preporučam svakako pročitati Krugmanov komentar na ono što se zasad čini postignutim sporazumom…

Svaka sličnost s našom situacijom, gledajući unatrag – kad smo mi počeli rezati troškove, umjesto da smo dodatno trošili (a nismo ni mogli) je slučajna…

A za one koji vole teorije zavjere, evo jedne poslastice:

The Truth About The May 6th 2010 Flash Crash And The Next Coming Stock Market Crash In 2011


[lol]

Evo ga, Ameri se dogovorili:
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Spas-u-zadnji-cas-Amerikanci-se-dogovorili-o-dugu?homesrclink=carousel

Azija zelena, futuresi zeleni i sad se vežite poljećemo samo pitanje kojom brzinom [thumbsup]

14.04.2008.

Kao što sam rekao, bezveze ste se brinuli, mislim da svatko od vas ima u životu važnijih briga od tih imaginarnih strahova 🙂

Postignut dogovor? [yawn] malo ranije nego sam očekivao ali u svakom slučaju [yawn]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Sad će proraditi štamparija dolara [lol] . Ameri si ne mogu priuštiti povisivanje kamata a legitimnih kupaca njihovog duga je sve manje. Bit će sviježe salate.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close