Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ponekad mi se čini da s tobom nije sve naj naj.
Ti jug naše lijepe države koja ti puni džepove eurima stranih turista nazivaš divljaštvom??
Svaka čast!

Istra je više na zapadu i sjeveru nego jugu :P, ponovi geografiju!, a i Kvarner je tu negdje…

A i na jugu ima čestitih ljudi, uvijek to naglašavam, govorio sam o općem vidljivom/upečatljivom mentalitetu (koji je valjda svima jasan?, niste valjda čoravi pa ne vidite??), ali svuda ima pozitivnih iznimki koje ja duboko cijenim i nadam se da će pozitivno utjecati na svoju okolinu da se i ona unaprijedi.
To da se ne ponašaju jednako civilizirano svi stanovnici Lijepe naše bi trebalo biti jasno kao što je slučaj i svud u svijetu da postoje razlike između različitih regija, niti ne mogu biti svi jednaki, ali bilo bi lijepo kada bi se oni pozitivni elementi širili a ne da životare kao izumiruća vrsta u rubnim dijelovima države.

A eure koje ostavljaju i na jugu, ostavljaju stranci a ne stanovnici juga, ti stanovnici često ne doprinose tome nimalo pozitivno, bolje bi bilo da se ugledaju na neke pozitivne primjere iz svoje okoline umjesto da prave skandale koje svako ljeto viđamo, od nepristojnog ponašanja prema gostima do nacionalne i drugih netrpeljivosti prema određenim skupinama turista, nasilja svih vrsta pa sve do stvari tipa rad/iznajmljivanje na crno i sl. pojave koje su tamo puno češće nego na drugim mjestima i o čemu govorim kada kažem "divljaštvo", ali time ne umanjujem vrijednost onima koji su suprotni od toga, dapače naglašavam njihovu razliku u odnosu na svoju okolinu i važnost da okolina poprima njihove obrasce ponašanja i tako stvori drugačiju sliku o svom kraju.


Kolega Lynxs,

Sad su Istok i Jug Hrvatske krivi za sve? A jeli vam palo na pamet da postoje i drugi razlozi zašto su neki krajevi siromašniji a neki bogatiji?


Jako dobro to znam (kao malome padale su mi granate iznad glave u relativnoj blizini Vukovara…). Nisam rekao da je netko kriv za "sve" nego evenutalno je netko ponegdje kriv "sam sebi za ono što mu se SADA događa" (a ne drugima, i ne u prošlosti, sebi samom i SADA, o tome kažem…, ali ne uvijek, nisam u prvom redu navodio tko je odgovoran nego samo konstatirao "tužno" stanje, a u drugom ima i neke odgovornosti na nekim mjestima), nego sam naveo da nam je svima problem/žao nam je/suosjećamo (ili već kako to izrazimo) što je Istok siromašan (pa zanimljivo primjetio, kao i istoci mnogih država…, gdje svatko ima “neke svoje” razloge, Nijemci komunizam, netko drugi nešto drugo…), te da nam je svima žao što je jug malo, kako to da kažemo… "grčkog mentaliteta" (i isto zabavno primjetio, kao i nekim drugim državama, isto im je jug “grčki” iako od grčke odvojen sa puno mora). Nadam se da se nitko neće uvrijediti.

Dakle sa Istokom je više bilo suosojećanje, sa jugom više zgražanje nad sličnošću sa grčkim mentalitetom (ali čega ima i na Istoku, kojem dijelu naravno također zgražanje!).


Npr. iz vašeg se posta da isčitati da je međuostalim Vukovar kriv za loše stanje gospodarstva Hrvatske, a jeli vam palo na pamet što bi bilo sa tim divnim Zagrebom i Istrom da nije bilo Vukovara, Knina i ostalih krajeva? Da li bi Zagreb bio ovako bogat da je prije 20 godina skoro sve stanovništvo otjerano, skoro sve zgrade srušene, sve što je vrijedilo odnešeno, sve firme doslovno uništene?

Još jednom ponavljam, nisam rekao da je Vukovar kriv za bilo što. A Zagreb uopće nije bogat, on je prezadužen, u nekretninskim balonu i sl. to znači da je bogatsvo dobrim dijelom prividno i prolazno.


U postovima veličate taj zapad i kapitalizam, a taj zapad je nastao na razumu, kritičkom mišljenju, i prilagođavanju novim situacijama, a ovo što vi promovirate je slijepa vjera bez trunke sumnje. Bili bi ste dobar religijski vođa [thumbsup] Čisti kapitalizam nije savršen i nije rješenje, u teoriji i komunizam savršeno funcionira, zašto malo komunističke ideje ne promovirate?

Ja vjerujem samo u neke osnovne aksiome: slobodu, zakon, demokraciju, tim redom. Sloboda je osnova, zakon je tu da je štiti, demokracija je tu da nas povratnom vezom štiti od loših zakona i dalje time podupire slobodu građana kao svrhu Države. Sve ostalo nije stvar vjere neko logike.
Logika dolazi do zaključka da je kapitalistička tržišna ekonomija izvor prosperiteta u smislu životnog standarda a uz očuvanje temeljnih načela slobode, zakona i demokracije.
Taj "čisti" kapitalizam nigdje ne postoji i to je glavni razlog zašto negdje ne funkcionira dovoljno dobro. Ta "čistoća" je ideal kojega nije moguće dostići ali je opasno i kontraproduktivno po te osnovne ciljeve ako se njemu ne približavamo nego čak i suprotno ako bi se išlo udaljavati (što je čest slučaj u mnogim zapadnim zemljama, da ne govorimo koliko tek ostalima)

Što se ovo vani događa, iz plusa u jaki minus ???


Odlični rezultati na američkom tržištu, taj rast se prelijeva na cijeli sljedeći tjedan……..

Ma daj nas nemoj nasmijavati
Preko bare je strah u ulici Wall street nakon ovakvih izvještaja.
predviđam im minimum 2 % danas
A ti, što ćeš ti?
Kako će to tebi pomoći?
BSN [bye]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

masakr intese i unicredita u italiji

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


masakr intese i unicredita u italiji

Zaba i Pbz u plusu. [thumbsup]

normalno da je Istok siromašan…. jer je stoljećima branio bogati Zapad od pljačkaša…….i svakih 40 godina je bio popaljen, popljačkan i defacto je svakih 40 godina kretao od početka……..[tongue]

osim toga bogati Zapad je opljačkao cijeli svijet da bi bio bogat…od Kine, Južne Afrike, Južne Amerike itd……i dan danas to rade……samo sad to rade kreditima i derivativima…..a ne helebardama i mačevima [bye]


normalno da je Istok siromašan…. jer je stoljećima branio bogati Zapad od pljačkaša…….i svakih 40 godina je bio popaljen, popljačkan i defacto je svakih 40 godina kretao od početka……..[tongue]

osim toga bogati Zapad je opljačkao cijeli svijet da bi bio bogat…od Kine, Južne Afrike, Južne Amerike itd……i dan danas to rade……samo sad to rade kreditima i derivativima…..a ne helebardama i mačevima [bye]


da da i nevjerojatno je dolke će ljudi to pušit … jer tek je krenulo … a ništa bez lokalnih veleizdajničkih političara i raznih kretena.
Pitanje je vremena kad će stoka puknit jer ide gori holokaust od onoga

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



masakr intese i unicredita u italiji

Zaba i Pbz u plusu. [thumbsup]
[/quote]
da da mi smo majstori . Isto kao i "sezona je super ovo ono" … bit će zanimljivo pratit dolaske naših talijanskih gostiju u kolovozu

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


normalno da je Istok siromašan…. jer je stoljećima branio bogati Zapad od pljačkaša…….i svakih 40 godina je bio popaljen, popljačkan i defacto je svakih 40 godina kretao od početka……..[tongue]

osim toga bogati Zapad je opljačkao cijeli svijet da bi bio bogat…od Kine, Južne Afrike, Južne Amerike itd……i dan danas to rade……samo sad to rade kreditima i derivativima…..a ne helebardama i mačevima [bye]


ja, zato smo mi na zapadu sve bogatiji,a istok sve siromašniji [rolleyes]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


normalno da je Istok siromašan…. jer je stoljećima branio bogati Zapad od pljačkaša…….i svakih 40 godina je bio popaljen, popljačkan i defacto je svakih 40 godina kretao od početka……..[tongue]

osim toga bogati Zapad je opljačkao cijeli svijet da bi bio bogat…od Kine, Južne Afrike, Južne Amerike itd……i dan danas to rade……samo sad to rade kreditima i derivativima…..a ne helebardama i mačevima [bye]


s kojeg kraja svijeta si ti?
od koga je istok branio zapad kad su lopovi na zapadu?



normalno da je Istok siromašan…. jer je stoljećima branio bogati Zapad od pljačkaša…….i svakih 40 godina je bio popaljen, popljačkan i defacto je svakih 40 godina kretao od početka……..[tongue]

osim toga bogati Zapad je opljačkao cijeli svijet da bi bio bogat…od Kine, Južne Afrike, Južne Amerike itd……i dan danas to rade……samo sad to rade kreditima i derivativima…..a ne helebardama i mačevima [bye]


s kojeg kraja svijeta si ti?
od koga je istok branio zapad kad su lopovi na zapadu?
[/quote]
Pa od Turaka valjda? Tko je osvajao ove krajeve, reketario Dubrovnik i sl.?

New Report

Close