Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bome, ameri oštro…

Dow Jones (-1.21%)

S&P 500 (-1.39%)

Nasdaq (-1.65%)

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

nafta prebacila 100-tku!
bit će veselo

Zlato jucer postavilo novi dolarski ATH, srebro najvisu cijenu (i dolarsku i eursku) u zadnjih 30 godina. Kad se sjetim da smo vam mi tu neki na vrijeme govorili kam to ide i bilo je mnogima smijesno. Nafta? Ide to do 120 ko od sale u vrlo kratkom vremenu. Sve u svemu s navedenim stvarima (i jos nekim commoditiesima) pravi show jos nije ni poceo.


Zlato jucer postavilo novi dolarski ATH, srebro najvisu cijenu (i dolarsku i eursku) u zadnjih 30 godina. Kad se sjetim da smo vam mi tu neki na vrijeme govorili kam to ide i bilo je mnogima smijesno. Nafta? Ide to do 120 ko od sale u vrlo kratkom vremenu. Sve u svemu s navedenim stvarima (i jos nekim commoditiesima) pravi show jos nije ni poceo.

pricali ste ti i mnogi o novoj velikoj depresiji…
aj aj, vozi

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Slavko Kulić: ‘I polupismeni znaju da smo na rubu sloma’
19.07.2009
Hrvatska
Osim što se obrušio na bivšeg ministra financija Borislava Škegru, kojeg među ostalima smatra odgovornim za kriminalnu privatizaciju 90-ih godina, Kulić je kritizirao i guvernera HNB-a Željka Rohatinskog
Gost emisije ‘Nedjeljom u dva’ bio je ekonomist i filozof Slavko Kulić, koji je još prije godinu dana prognozirao gospodarski slom države. Osporavan je od mnogih svojih kolega zbog osebujnog stila izražavanja i pomalo ekstremnih stavova.

Na Stankovićevo pitanje je li država na rubu gospodarskog sloma, Kulić odgovara: ‘To i pismeni i polupismeni znaju. Moramo biti svjesni posljedica onoga što se događalo u posljednjih 50 godina, a ne u posljednjih 20.’ Navodi da unazad 10 godina bilježimo konstantni minus u stopi rasta, tj. u stopi pada.Kao najveći hrvatski problem ne ističe visinu duga, nego činjenicu da nitko ne zna njegov točan iznos. ‘Dug države je 42 milijarde eura plus kamate. Tu se treba pribrojiti 17 milijardi eura duga građana, plus kamate… Mi zapravo ne znamo pravo stanje duga. Nemamo monetarnu vlast ni monetarni sustav’, kaže Kulić.

Osim što se obrušio na bivšeg ministra financija Borislava Škegru, kojeg među ostalima smatra odgovornim za kriminalnu privatizaciju 90-ih godina, Kulić je kritizirao i guvernera HNB-a Željka Rohatinskog. Smatra da on nije dovoljno zaštitio i prepoznao važnost monetarne neovisnosti Hrvatske. Kulić je među najvećim kritičarima privatizacije. Tvrdi da treba nacionalizirati sve što je stečeno nezakonito.

Kulić je iznio zanimljive podatke o tome na što Hrvati najviše troše, a da to nisu hrana ili režije. Godišnje se 20 milijardi kuna potroši na igre na sreću, 28 milijardi na telekomunikacijske usluge, a nevjerojatnih 38 milijardi na odjeću i obuću. Usporedbe radi, samo 11 milijardi potroše Hrvati na obrazovanje.

Bome, ameri stabilno danas uz pozitivnom ozračju…
Dow 12,079.63 +21.61 +0.18%

Nasdaq 2,750.87 +13.46 +0.49%

S&P 500 1,309.25 +2.92 +0.22%

Štednja je mudrost trošenja.

brutalni rezultati u americi

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

….a još brutalniji u Libiji[pray]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

http://www.google.com/finance

AIIIIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAA

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

BRUTALNI REZULTATI U AMERICI…

B R U T A L N I

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Pad-dionica-na-azijskim-burzama-ulagaci-strahuju-od-rasta-cijene-nafte

Na većini azijskih burzi cijene su dionica jutros pale, pod pritiskom strahovanja ulagača da će rast cijena nafte, koje su dosegnule nove najviše razine u dvije i pol godine, narušiti oporavak najvećih svjetskih gospodarstava.

Na Tokijskoj je burzi Nikkei indeks do 7,30 sati potonuo 1,7 posto, a više od 1 posto pale su i cijene dionica u Južnoj Koreji te Australiji.

Zbog rasta napetosti na Bliskom istoku, ulagači traže sigurnija utočišta za kapital, zbog čega jača potražnja za državnim obveznicama i plemenitim metalima.
Blagi minus i malo bliže ZSE u otvaranju:
FTSE 100 5,976.13 -14.26 -0.24%
DAX 7,147.85 -31.05 -0.43%
CAC 40 3,996.87 -23.34 -0.58%

Štednja je mudrost trošenja.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/londonska-burza-planira-preuzimanje-nasdaqa,106815.html
LSE planira preuzeti NASDAQ nakon TSX-a (Kanada) i možda ASX (Austarlija).
Es kad bi se to dogodilo… commodity, tech i derivati na istom mjestu, špekulantski Disneyland.

New Report

Close