Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

hmmm…danas kad smo mi napokon okrenuli zeleno, cijeli svijet otišao je u korekciju…a još gadno kuha u arapskim zemljama gdje prijete masovne revolucije i katastrofalni rast cijena nafte!
u najmanju ruku: OPREZNO S KUPNJOM na burzi jer je moguć nagli preokret i jak pad cijelog tržišta.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


hmmm…danas kad smo mi napokon okrenuli zeleno, cijeli svijet otišao je u korekciju…a još gadno kuha u arapskim zemljama gdje prijete masovne revolucije i katastrofalni rast cijena nafte!
u najmanju ruku: OPREZNO S KUPNJOM na burzi jer je moguć nagli preokret i jak pad cijelog tržišta.

Paradoksalno kolega, taman kad svijet krene u nove probleme …… mi bi se trebali počet izvlačit iz istih, a to će bit kratkog daha!

ps Novo žarište Argentina, bliski istok da ne govorim, nafta bi mogla ponovo eksplodirat cjenovno, a iza toga frauuuu WW!

Nemora bit tako sve crno, al činjenica je da su ameri i dobar dio ostatka svijeta dionički napumpani.

Kako mi uvijek kasnimo sa ulazkom i izlazkom iz recesija tako će biti i sada reče Šuker.

ps Zašto je WB dobar dio svog portfelja rasprodao!!!!

[sealed]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

vani je crvenilo sve jače. e sad, da li je to prolazna korekcija ili slijedi duži pad koji će i nas potopiti, saznat ćemo uskoro

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

Washington’s Birthday* February 21 ,danas ameri ne rade

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ljepo bome….italia okinula preko 3% …nafta grabi ful, izgleda da ce ovi nemiri bit dobar povod za korekciju….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ljepo bome….italia okinula preko 3% …nafta grabi ful, izgleda da ce ovi nemiri bit dobar povod za korekciju….

Zašto samo povod? Zar ne i ozbiljan uzrok? (ako potraju)
Zar nije jasno što bi ovi nemiri da potraju implicirali po svjetsko gospodarstvo…??
Međutim, ja se nadam da neće potrajati, da će se to stišati relativno brzo tj. bez destabiliziranja Saudijske Arabije.

Nekome će se obiti o glavu ovo zaigravanje na sj. Afrike. Hebiga prošlo je vrijeme AK 47, ovi sa tipkovnicama u rukama su mnogo opasniji. [lol]

gadan pokolj na EU burzama

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe [shocked]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Međutim, ja se nadam da neće potrajati, da će se to stišati relativno brzo tj. bez destabiliziranja Saudijske Arabije.

Vrlo plemenito od tebe, pošalji saudijskom kralju TDR-ov poklon paket podrške, kao znak prijateljstva vaših dvaju diktatura.



Međutim, ja se nadam da neće potrajati, da će se to stišati relativno brzo tj. bez destabiliziranja Saudijske Arabije.

Vrlo plemenito od tebe, pošalji saudijskom kralju TDR-ov poklon paket podrške, kao znak prijateljstva vaših dvaju diktatura.

[/quote]
Kralja treba srušiti, ali po mogućnosti bez puno ljudskih žrtava i dovođenja svijeta u drugi krak recesije sa dovstrukim dnom. Na to sam mislio.

LP

Zašto samo povod? Zar ne i ozbiljan uzrok? (ako potraju)
Zar nije jasno što bi ovi nemiri da potraju implicirali po svjetsko gospodarstvo…??
Međutim, ja se nadam da neće potrajati, da će se to stišati relativno brzo tj. bez destabiliziranja Saudijske Arabije.

Sinoć, na HTVu je bila emisija Lica nacije na tu temu
Vaš link

Uglavnom, nagovješta se da ovo nisu lokalni nemiri nego začetak revolucije prouzročene globalizacijom, tj. uspostavom svj tržišta koje zbog neravnomjernog stupnja svjetske industralizacije, uništava lokalna tržišta i oduzima radna mjesta i samim time egzistencije te se uslijed svega toga svj. društvo raslojilo na gospodare kapitala s jedne strane i dužničko roblje s druge strane, bez obzira da li se radi o pojedincima tvrtkama ili cijelim državama.

Dakle, revolucija koja bi se neselektivno mogla proširiti protiv sustava koji je postavio svj kapital, tj. vlasti koji nisu u funkciji naroda nego su u funkciji svjetskog kapitala koji kroz "demokraciju" exploatira cijele narode.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Zašto samo povod? Zar ne i ozbiljan uzrok? (ako potraju)
Zar nije jasno što bi ovi nemiri da potraju implicirali po svjetsko gospodarstvo…??
Međutim, ja se nadam da neće potrajati, da će se to stišati relativno brzo tj. bez destabiliziranja Saudijske Arabije.

Sinoć, na HTVu je bila emisija Lica nacije na tu temu
Vaš link

Uglavnom, nagovješta se da ovo nisu lokalni nemiri nego začetak revolucije prouzročene globalizacijom, tj. uspostavom svj tržišta koje zbog neravnomjernog stupnja svjetske industralizacije, uništava lokalna tržišta i oduzima radna mjesta i samim time egzistencije te se uslijed svega toga svj. društvo raslojilo na gospodare kapitala s jedne strane i dužničko roblje s druge strane, bez obzira da li se radi o pojedincima tvrtkama ili cijelim državama.

Dakle, revolucija koja bi se neselektivno mogla proširiti protiv sustava koji je postavio svj kapital, tj. vlasti koji nisu u funkciji naroda nego su u funkciji svjetskog kapitala koji kroz "demokraciju" exploatira cijele narode.

[/quote]
Jedna je stvar da li će ovo potrajati/proširiti se ili ne, ali druga su stvar ove priče koje si prepričao (traže razlog na krivom mjestu).

Ove priče su plod mozga koji apsolutno ne razumije kako funkcionira gospodarstvo i kako je moguće ići naprijed a što nas vuče nazad.
Možda bi njima dobro došlo pogledati film:
http://www.atlasshruggedpart1.com/atlas-shrugged-movie-trailer

Revolucije bi možda i stvarno mogle potrajati, ali one tada nisu ova priča o kojoj ovi govore nego jedna druga priča vezana za jedan ružni megatrend o kojemu radije sad ne bih govorio.
Naime znakovito vam je i to da se revolucije odigravaju u "prozapadnim" islamskim državama dok su one najjačih a anti-zapdno usmjernih diktatura zapravo još uvijek a možda i ostanu imune na to.

Veća je vjerojatno da će u državam svrgnutih trenutnih režima doći na vlast neka teokratska diktatura koja će s vremenom biti još gora od prethodne.
Bilo bi lijepo da to ne bude tako, da te zemlje ipak dobiju demokraciju… ali to je ono manje vjerojatno (nažalost).

New Report

Close