Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fenomenalni podaci o nezaposlenosti u americi

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


fenomenalni podaci o nezaposlenosti u americi

da podaci su dobri, bit će zanimljivo vidjeti hoće li bit reakcije. za sada futuresi nisu pozitivno reagirali. a kada tržište prestane reagirat na dobre vijesti to je jedan od najpouzdanijih znakova vrha

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Paul Tudor Jones rekao da je danas turning point, čovjek ima inače odličnu statistiku uspješno pogođenih vrhova i dna… ja sam u short ETF-u već neko vrijeme (sada nekih 1,6% u minusu)

PTJ demantirao da je rekao to što su neki "saznali"……….. [smiley]

http://www.zerohedge.com/article/paul-tudor-jones-pr-firm-denies-any-statement-hedge-fund-sp



fenomenalni podaci o nezaposlenosti u americi

da podaci su dobri, bit će zanimljivo vidjeti hoće li bit reakcije. za sada futuresi nisu pozitivno reagirali. a kada tržište prestane reagirat na dobre vijesti to je jedan od najpouzdanijih znakova vrha
[/quote]
bilo bi i vrijeme, ali mogu oni ovako dokle god hoce

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

FTSE
6076.89

13.99
+0.23%

DAX
7409.65

38.45
+0.52%

CAC 40
4122.35

21.04
+0.51%

Bull je postojan [thumbsup]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu



fenomenalni podaci o nezaposlenosti u americi

da podaci su dobri, bit će zanimljivo vidjeti hoće li bit reakcije. za sada futuresi nisu pozitivno reagirali. a kada tržište prestane reagirat na dobre vijesti to je jedan od najpouzdanijih znakova vrha
[/quote]
jos uvjek se dobro reagira na pozitivne vjesti…usa…neka se trend okrene kako treba pa cemo onda trazit bear ETF , VXX po meni najexplozivniji ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.seebiz.eu/hr/burze/wall-street-energetski-sektor-i-robna-trzista-krivi-za-pad-indeksa,105371.html
NEW YORK – Američki su se indeksi danas spustili pod pritiskom energetskog sektora i izdanja vezanih uz robna tržišta.

Dow Jones je oslabio 0,34 posto, na 12.226,64 boda, S&P 500 je spušten 0,32 posto, na 1.328,01 bodova dok je Nasdaq srezan 0,46 posto, na 2.804,35 bodova.

Najveći gubitnici u sastavu DJIA bili su Exxon Mobil koji je spušten 2,3 posto te Boeing koji je spušten 1,2 posto. CBOE index volatilnosti porastao je iznad 16 bodova.

Pozornost investitora izazvala je potvrda spajanja NYSE Euronexta (-3,4%) i Deutsche Boerse. Dionice ostalih burzovnih operatera danas su bile pod pritskom pa je CME Group srezan 3,7 posto, Intercontinental Exchange 2,9 posto dok je Nasdaq OMX potonuo 4,6 posto.

Štednja je mudrost trošenja.

Pazite se short ETFova jer koliko ja to pratim nema niti jednog koji se ponasa kako bi trebao tj. da mu je graf prakticki spiglirana slika od istovrsnog bull ETF-a. Jedini izuzetak su ERX i ERY a svi ostali shortevi su cista pusiona. Primjera radi usporedite AGQ (ili SLV) vs ZSL, UCO vs DUG itd. dalo bi se nabrajati.

Nadalje, dok Ben printa i vec najavljuje QE3, dok inflacija sve vise raste ne ocekujte nikakav vrh ni preokret u bear. Mozda kakav flashcrash izazvan od strane HFT-a i nista vise.

Sto se samog naslova teme tice po meni od crasha 2008. vanjskog utjecaja na TK kod nas nema prakticki nikakvog. Razloga je puno i ne da mi ih se nabrajati. Tak da mi ova tema do daljnjeg nema bas nekog smisla pretjeranog.




fenomenalni podaci o nezaposlenosti u americi

da podaci su dobri, bit će zanimljivo vidjeti hoće li bit reakcije. za sada futuresi nisu pozitivno reagirali. a kada tržište prestane reagirat na dobre vijesti to je jedan od najpouzdanijih znakova vrha
[/quote]
jos uvjek se dobro reagira na pozitivne vjesti…usa…neka se trend okrene kako treba pa cemo onda trazit bear ETF , VXX po meni najexplozivniji ..
[/quote]

Nemoj se igrati sa VXX imas ogroman trosak rebalancinga, mozda na vrlo kratak period. Jako lose imitira VIX, contango je obicno masivan. Meni se taj instrument ne svida. Ako vjerujes da ce trziste pasti shortaj index ili neku volatilnu dionicu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





fenomenalni podaci o nezaposlenosti u americi

da podaci su dobri, bit će zanimljivo vidjeti hoće li bit reakcije. za sada futuresi nisu pozitivno reagirali. a kada tržište prestane reagirat na dobre vijesti to je jedan od najpouzdanijih znakova vrha
[/quote]
jos uvjek se dobro reagira na pozitivne vjesti…usa…neka se trend okrene kako treba pa cemo onda trazit bear ETF , VXX po meni najexplozivniji ..
[/quote]

Nemoj se igrati sa VXX imas ogroman trosak rebalancinga, mozda na vrlo kratak period. Jako lose imitira VIX, contango je obicno masivan. Meni se taj instrument ne svida. Ako vjerujes da ce trziste pasti shortaj index ili neku volatilnu dionicu.
[/quote]
samo na kratak period…naravno …dan-dva…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://finance.yahoo.com/

Dow 12,289.04 +62.40 +0.51%

Nasdaq 2,826.84 +22.49 +0.80%

S&P 500 1,336.58 +8.57 +0.65%

10 Yr Bond(%) 3.6210% +0.0050

FTSE 100 6,085.27 +48.19 +0.80%
DAX 7,414.30 +14.26 +0.19%
CAC 40 4,151.26 +40.92 +1.00%

p.s. inflacija bi mogla zavladati planetom, ovi nastavljaju u revijalnom tonu, da li kod nas će sutra nastaviti blaga korekcija na ZSE?!

Štednja je mudrost trošenja.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/wall-street-dell-dobitnik-dana%2c-energetski-sektor-predvodio-rast,105471.html
NEW YORK – Američki su indeksi podigli vrijednosti ponajviše na krilima energetskog sektora i izdanja vezanih uz robne burze.

Dow Jones ojačao je 0,5 posto, na 12.288,17 bodova, S&P 500 je ojačao 0,63 posto, na 1.336,32 boda dok je Nasdaq dobio 0,76 posto, na 2.825,56 bodova.

Najveći dobitnici u sastavu DJIA bili su JPMorgan koji je skočio 2,4 posto te Hewlett-Packard koji je ojačao 2,1 posto. CBOE index volatilnosti porastao je na iznad 16 bodova.

Energetski sektor bio je danas na meti kupaca. Gotovo 90 posto energetskih izdanja podiglo je vrijednosti. Rast su predvodili Denbury Resources skokom od 4,1 i Halliburton koji je skočio 4,3 posto. Drugi dan uzastopno sjajno je prošao i FMC Technologies (3,3%).

Danas stanje:
Dow 12,321.09 +32.92 +0.27%

Nasdaq 2,831.91 +6.35 +0.22%

S&P 500 1,340.44 +4.12 +0.31%

Industry Market Summary
Agricultural Chemicals
Composite Value: 824.7
Today’s Change: +0.18%
Industry Statistics
Market Capitalization: 622B
Price / Earnings: 33.2
Price / Book: 6.4
Net Profit Margin (mrq): 11.2%
Price To Free Cash Flow (mrq): -304.9
Return on Equity: 13.8%
Total Debt / Equity: 67.3
Dividend Yield: 0.8%

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close