Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Nema govora o većoj korekciji…….malo dole( radi zdravog rasta) i opet gore,……..

ide to dole…
[/quote]
naravno….ljepo se slazu na prodaji ,banke predvodnici [proud]
[/quote]

ajde vidit ćemo………
[/quote]
gledaj danas potopa DAX

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

… a gle ovog razmišljanja:

"dshort.com Davos, the Third Super-Cycle, and Dow 36,000
January 24, 2011

Consider the lead in this Bloomberg.com article: Super-Cycle Leaves No Economy Behind Before Davos Summit:

For only the third time since the Industrial Revolution, the world may be entering a long-term growth cycle that will lift all economies simultaneously, driving bond yields and commodity prices higher. More…

And who is the source for this forecast? It’s Gerard Lyons, the chief economist and group head of global research in London for Standard Chartered. Lyons has written a report detailing the new economic Super-Cycle, the third since the 18th century. What were the other two? Good question!

* The four decades before World War I
* The three decades following World War II

Let’s hope another World War isn’t a required boundary for this new Super-Cycle. You can download Lyon’s report as a PDF file here.

Actually I find myself somewhat in agreement with Lyons — except for the timing of the third Super-Cycle. I think he may have jumped the gun by at least half a dozen years … if we’re lucky, and a decade or two if we’re not.

Dow 36,000 anyone? "

Više na Bloombergu, dshortu itd.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Vrlo realan scenarij. Resursi su jako ograničeni.Fiat money nije.Ishod je predvidljiv.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


Vrlo realan scenarij. Resursi su jako ograničeni.Fiat money nije.Ishod je predvidljiv.

nipošto se ne bih složio, nit sa člankom, niti sa tvojim zaključkom
fundamentalno gledano, ne postoji NITI JEDAN čimbenik koji podržava rast BILO KOJE ekonomije u svijetu, pod ovim okolnostima – cijena nafte, cijena kapitala, cijena hrane, cijena radne snage, cijena ostalih sirovina i energenata, volatilnost tržišta, nesrazmjerno devalviranje svih vodećih valuta u svijetu. sve od navedenoga ima rastući trend, stoga i otegotni učinak i po najrazvijenije ekonomije svijeta.
jedino što može doprinjeti takvom scenariju jest ubrzan razvoj i upotreba revolucionarnih tehnologija. ali zaista revolucionarnih
prije će dow 3,600 nego 36,000

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

Gdje vi pratite da vidite potop. Sutra i kod nas eksplozija optimizma. Posebno nastavak još jačeg rasta Lkri.
http://www.forexpros.com/indices/world-indices

Dno Drys-a po meni je 4,70 a možda ni to…
DSX već danima struže po dnu…….
BDI je u jebenom oversoldu……

Kakav će odbijanac samo bit na brodarima……….. [rolleyes]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

kaj je ovim kaubojima, pa to je škandal
pa probili su sve sma, tza, cci, boll, foll i te spike

ja bi bila malo zabrinuta da sam u kešovini
DOW11997.8520.66+0.17%
NASDAQ2740.1720.92+0.77%
S&P 5001298.046.86+0.53%

budali je i jedan nick preveliko opterećenje

Jobless Claims 454k vs expected 405k…
da vidimo sad…


Dno Drys-a po meni je 4,70 a možda ni to…
DSX već danima struže po dnu…….
BDI je u jebenom oversoldu……

Kakav će odbijanac samo bit na brodarima……….. [rolleyes]

Tu bi još pridodao sr… na sjeveru afričkog kontinenta, a posebno nesigurnost vezanu uz Sueski kanal. Uz neizbježnu hranu također tipujem na brodare i naftu. Mogli bi isti na svoj povijesni vrhunac u nadolazećem razdoblju. [rolleyes]



Dno Drys-a po meni je 4,70 a možda ni to…
DSX već danima struže po dnu…….
BDI je u jebenom oversoldu……

Kakav će odbijanac samo bit na brodarima……….. [rolleyes]

Tu bi još pridodao sr… na sjeveru afričkog kontinenta, a posebno nesigurnost vezanu uz Sueski kanal. Uz neizbježnu hranu također tipujem na brodare i naftu. Mogli bi isti na svoj povijesni vrhunac u nadolazećem razdoblju. [rolleyes]
[/quote]
još treba dodati Farmaciju

obožavam strvine-posebno ovce



Dno Drys-a po meni je 4,70 a možda ni to…
DSX već danima struže po dnu…….
BDI je u jebenom oversoldu……

Kakav će odbijanac samo bit na brodarima……….. [rolleyes]

Tu bi još pridodao sr… na sjeveru afričkog kontinenta, a posebno nesigurnost vezanu uz Sueski kanal. Uz neizbježnu hranu također tipujem na brodare i naftu. Mogli bi isti na svoj povijesni vrhunac u nadolazećem razdoblju. [rolleyes]
[/quote]
veki ..dobar [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

japanci prilično mirni na fjučersima, čak i mali plus. mogli bi i ameri oko nule ako nafta eksplodira i podigne commodities. a i sve mi se čini da je dumping zlata bio preuranjen.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close