Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To bi, u konačnici, trebalo potaknuti jači rast američkog gospodarstva.

I/ili burze.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Ölpreis
87,38
0,9%
09:29:25

who dares, wins

Rasturačina na svim frontovima.

who dares, wins

Mi i dalje ratujemo s lukom i strijelom!

Mi i dalje ratujemo s lukom i strijelom!


Rasturačina na svim frontovima.

Slaba nama korist od toga, ako i porastemo malo danas, rulja će se opet iskipati iz dionica koje su jučer kupili jer znaju da kod nas rast neće potrajati jer nema razloga za to. Vjerojatno ćemo otvoriti zeleno, većina ekipe će se potom iskrcati i onda stagnacija i pad cijena, a sutra opet u crvenome. Iz šupljega u prazno sve dok ne dođe velika lova izvana, možda tamo u drugoj polovici 2011.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Mi i dalje ratujemo s lukom i strijelom!

Koplje i kamen. Luk otkrivamo uskoro [sad]

who dares, wins

Kakav bi stanpedo bio da se ovi vani crvene ovoliko koliko se zelene mislim da bi sve mogli kupovati po 1kn kao Todorić tako bi to majstori stukli ovako nema reakcije

idemo dalje

dax 6700 ,,idessss [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

vani ludilo
rastu dionice
raste nafta
raste zlato
???
što može sve rast???

dobro, dolar pada

ma kakav cash-r-a, 100% in

B R U T A L N I rezultati u Americi
http://finviz.com/calendar.ashx

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Snažan pad industrijskih narudžbi u Njemačkoj u rujnu

Njemačku industriju u rujnu je pogodio neočekivano snažan pad narudžbi uslijed oštrog pada potražnje diljem Europe, pokazali su danas najnoviji podaci tamošnje vlade.

U rujnu su industrijske narudžbe smanjene za 4 posto, čime je gotovo anuliran njihov solidan rast u prethodnom mjesecu u visini 3,5 posto, objavilo je njemačko ministarstvo gospodarstva i tehnologije. U ministarstvu kao glavne razloge pada navode izrazitiji pad narudžbi iz zemalja partnera Njemačke u 16-članoj eurozoni, i to u visini čak 13,3 posto. Usporedbe radi, narudžbe iz zemalja izvan eurozone smanjene su samo 1,2 posto, pokazuju podaci ministarstva.

Dok su ukupne inozemne narudžbe u rujnu smanjene 6,6 posto, daleko skromnije su pale domaće narudžbe, za svega 0,6 posto. Takvi podaci uvelike su iznenadili analitičare koji su temeljem očekivanja usporavanja globalnog gospodarskog rasta za rujan prognozirali stagnaciju njemačkih industrijskih narudžbi. Taj podatak smatraju ključnim gospodarskim pokazateljem, iako je podložan oscilacijama.

"Uzlet novih industrijskih narudžbi očekivano je izgubio na zamahu nakon procvata u prvoj polovini godine", navodi se dalje u priopćenju ministarstva. "Ako se uzmu u obzir ključni ugovori, zamjetna je i dalje tendencija rasta narudžbi", dodaje se u priopćenju. U trećem kvartalu njemačke industrijske narudžbe uvećane su 1,7 posto u odnosu na prethodna tri mjeseca, priopćeno je nadalje iz toga ministarstva.

(Hina/pd)

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

New Report

Close