Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kaj Kinezi slave da je ovakva fiesta kod njih? cca +3%

who dares, wins

10 ‘nobelovskih’ milijuna odlazi trojici ekonomista

Amerikanci Peter Diamond i Dale Mortensen i Britanac ciparskog podrijetla Christopher Pissarides dobitnici su ovogodišnje Nobelove nagrade za ekonomiju zahvaljujući teoriji o utjecaju mjera gospodarske politike na nezaposlenost, objavila je u ponedjeljak Švedska kraljevska akademija znanosti.

Evo kao što sam rekao par postova prije. Tko ih ne zna skupo bi ih platio. [lol] [lol] [lol] [lol]

Malo o nobelovoj nagradi:

U teoriji, nezaposlenost ne bi trebala postojati, dovoljno je samo da poslodavac ili posloprimac snizi svoje kriterije. Ova trojica suprotstavljaju se ovoj teoriji i kažu kako je traženje radnika proces koji iziskuje sredstva. Traženje posla tržište čini neučinkovitim jer ako bi se primilo prvog prijavljenog za neki posao može se dogoditi da kriva osoba radi krivi posao. S druge strane može potrajati predugo i previše koštati.

Ili prevedeno htjeli su reći kako majstori trebaju potrošiti (staviti u padže) par milijardi kako bi zaposlili nekolicinu ljudi i da taj proces traje što duže kako bi se isti što više nakrcali. Stvarno su i ovi Šveđani u totalnom …cu. [lol] [lol] [lol] [lol]

kakva debilana, žao mi je što nisam poslušao instinkt i prestao čitat na: U teoriji…


kakva debilana, žao mi je što nisam poslušao instinkt i prestao čitat na: U teoriji…

Kvalitet pisanja na forumu se srozao vise od same burze. Ja ovo sve manje citam.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



kakva debilana, žao mi je što nisam poslušao instinkt i prestao čitat na: U teoriji…

Kvalitet pisanja na forumu se srozao vise od same burze. Ja ovo sve manje citam.
[/quote]

dobro je, još uvijek se drži iznad kvalitete ovih što daju nobelovu

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




kakva debilana, žao mi je što nisam poslušao instinkt i prestao čitat na: U teoriji…

Kvalitet pisanja na forumu se srozao vise od same burze. Ja ovo sve manje citam.
[/quote]

dobro je, još uvijek se drži iznad kvalitete ovih što daju nobelovu
[/quote]

Pratim samo Nobela za fiziku. Dobila su dva Rusa koji rade u UK.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

počelo je, počelo [bye]
azija crvena http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia
DAX na -0,69%

Quantitative easing će to sve lijepo pozelenjeti.

….The Committee will continue to monitor the economic outlook and financial developments and is prepared to provide additional accommodation if needed to support the economic recovery and to return inflation, over time, to levels consistent with its mandate.”

http://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/files/fomcminutes20100921.pdf

Intel, kick ass.


Intel, kick ass.


Intel, kick ass.

Sada da je kick ass nije, ali vrlo solidan rezultat.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

DAX 6400 [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close