Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve je to GLOBALNO – treba se gledati na burzi pojedinačno tko je kako prošao.
Ako si izvoznik boli te briga za recesiju u HR jer potražnja i cijene su vrhunske – prerecesijske.
Dapače – još si uspio uštedjeti na plaćama jer je eto recesija u HR. [cool]

Ok. Ali nismo ovdje govorili isključivo o burzi, bar ne o ZSE :P, nego i o kumicama na placu – zanima nas da li dobro žive, bolje, lošije… to su pitanja koja nas kao građane, filantrope… posebno zanimaju.

P.S. Pa da, tako i ja držim izvoznike, i probrane turiste… jer ne želim ovisiti o domaćoj potražnji.



Sve je to GLOBALNO – treba se gledati na burzi pojedinačno tko je kako prošao.
Ako si izvoznik boli te briga za recesiju u HR jer potražnja i cijene su vrhunske – prerecesijske.
Dapače – još si uspio uštedjeti na plaćama jer je eto recesija u HR. [cool]

Ok. Ali nismo ovdje govorili isključivo o burzi, bar ne o ZSE :P, nego i o kumicama na placu – zanima nas da li dobro žive, bolje, lošije… to su pitanja koja nas kao građane, filantrope… posebno zanimaju.

P.S. Pa da, tako i ja držim izvoznike, i probrane turiste… jer ne želim ovisiti o domaćoj potražnji.
[/quote]

Ako ne znamo što je to BDP kako onda možemo govoriti o rastu ili padu istog.
Za mene je BDP nešto kao vađenje krvi i mokraće – nekom liječniku to znači puno a nekome ne znači ništa. Dakle i kada je rastao BDP dublji pogled unutra bi pokazao da postoji jaki upalni proces.
Tako i sada uz pad BDP-a može se govoriti da je upala na izmaku.
Ja sam davno govorio da mi i nismo trebali u recesiju ali sam očito precijenio neke ključne igrače, ali i naše tzv managere i raznorazne ekonomske analitičare i raznorazne savjetnike.

Svijet se oporavlja puno bržo od najoptimističnijih prognoza od prije godinu dana a naši tapkaju u mjestu. To se kolega zove NESPOSOBNOST gospodarsvenika da izvezu proizvod i da ga prodaju.
To nema veze s Vladom.

Čudnovti kljunaš zvani HGK prodaje maglu s Kupujmo hrvatsko umjesto da ponudi rješenja za izvoz tih istih proizvoda vanka. S dvije – tri dobre trading kompanije s dobrim managerima prodalo bi se stotine milijuna eura HR proizvoda u svijetu i otvorilo tisuće proizvodnih radnih mjesta u HR. Usput bi mogao Nadan staviti ključ u bravu. Istovremeno smanjili bi se troškovi poslovanja u neproizvodnom segmentu. Ali ja sam samo jedan naivko…

Goldpreis
1.357,30
0,6%
08:53:32
$ još malo pa 1,4 za € za dobro jutro svima.

who dares, wins


Goldpreis
1.357,30
0,6%
08:53:32
$ još malo pa 1,4 za € za dobro jutro svima.

sad cemo pomalo trazit ulaz u short…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ajmo Forex momci razvalite $,čekam 2%bullish na zelembaća i eto mene kod vas [kiss]



Goldpreis
1.357,30
0,6%
08:53:32
$ još malo pa 1,4 za € za dobro jutro svima.

sad cemo pomalo trazit ulaz u short…. [cool]
[/quote]
Petak bi mogao biti interesantan. Kad svi drugi zatvore.

who dares, wins

Zlato u Aziji na rekordnih 1.356,5 dolara

http://seebiz.eu/hr/valute-i-robe/zlato-u-aziji-na-rekordnih-1.356%2c5-dolara,94359.html

otvoren u Srbiji a uskoro i kod nas
http://seebiz.eu/hr/fondovi/prvi-sektorski-otvoreni-investicioni-fond-ilirika-gold,94230.html





Ko jos osim Hrvatske nije napravio 2 pozitivna tromjesecija ?

E to bih i ja volio saznati, neka netko javi kad sazna! 😛
[/quote]

Rumunjska…

http://www.businessinsider.com/romania-recession-2010-8
[/quote]
Odlično. Bilo bi sad lijepo pobrojati i ostale, da vidimo s kim smo sve u društvu.

A bilo bi zgodno vidjeti i koliko je tko po GDP-u daleko od vrhunca prije ulaska u recesiju, jesu li neki već na novim ATH svog GDP-a per capita? 😀
[/quote]

evo tablica:

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Tako je to kad svi brane dolar [thumbsup]

osim Bena [bye]

jedino što me čvrsto veže uz tk je ova špagica od vodokotlića






Ko jos osim Hrvatske nije napravio 2 pozitivna tromjesecija ?

E to bih i ja volio saznati, neka netko javi kad sazna! 😛
[/quote]

Rumunjska…

http://www.businessinsider.com/romania-recession-2010-8
[/quote]
Odlično. Bilo bi sad lijepo pobrojati i ostale, da vidimo s kim smo sve u društvu.

A bilo bi zgodno vidjeti i koliko je tko po GDP-u daleko od vrhunca prije ulaska u recesiju, jesu li neki već na novim ATH svog GDP-a per capita? 😀
[/quote]

evo tablica:
[/quote]
Super tablica!! Baš se pregledno vidi sve ovo što je zanimljivo. Pogledajte moju draagu Švicarsku kako je s jedne strane malo pala, a nakon toga se već vratila na predrecesijsko stanje. Tako se trebaju ponašati prava gospodarstva. I druge moje miljenice (Norveška, Nizozemska) su solidno, jedino mi Švedska malo više pala nego sam imao dojam, ali se već do pola i oporavila…
Moj Luksemburg je doduše u bio u komi, pao skoro ko Hrvatska :rotfl: , ali dobro, ali i on se već oporavio više od pola. Morao je pasti kada mu cijelo gospodarstvo financije + izvoz, a jedno i drugo su bili dotučeni globalno ovom krizom.

Od ostalih, možda je nepravedno ne pohvaliti i Turke, jako su pali ali se i ekspresno vratili… cool.
O azijatima ne treba govoriti, oni su pali s Marsa [lol] (kao i njihovi kolege južnoamerikanci, obarati nove ATH…, sad…, ludo – ali niti mi Europljan nismo za baciti, neke naše države iako su daleko većih GDP-a nego oni, sasvim jedna druga razina, svejedno se vratili na predkrizne iznose i daljni rast – e šteta što ta Švicarska neće u EU, ali nema veze nije time manje "europska", možemo biti na njih ponosni svejedno! )

A naše društvo (Republici Hrvatskoj), kao što smo i znali: Rumunji, s njima smo najbliži i po padu i po činjenici da nam se lijeva crna crtica još nije odlijepila na desno… ali valjda će i to doći. Ne možemo ni mi Hrvati i Rumunji (sa Islanodm, Grčkom i Španjolskom u društvu) rukom pod ruku, jedini na svijetu, dovijeka padati, tj. biti u "stanju krajnje lijeve crne crtice" – slikovito rečeno :P.

Već i Jutarnji zna da je zlato banana. Onda znate koliko je sati.
http://www.jutarnji.hr/zlatna-groznica–cuvajte-se-zlata–to-je-balon-koji-ce-puknuti/893042/

who dares, wins

DOW JONS danas u ranoj fazi trgovanja preskočio psihološku granicu od 11000 bodova, nažalost poslije se odbio dolje, EUR/USD uzletio na 1.4029, danas su nove višegodišnje rekorde oborili i jen (USD/JPY 82.05) također i AUD/USD sa 0.9925 kao i švicarac (USD/CHF 0.9550), zlato je također srušilo još jedan rekord sa 1360 za uncu, popodne je donijelo hlađenje tržišta, što je vjerojatno psihološka reakcija tržišta nakon što su dotaknuti mnogi višegodišnji pa čak i povijesni cjenovni vrhunci.

New Report

Close