Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nego šalu nastranu, što je s naftom? zašto se ona tako kiseli zadnjih dvaest dana dok sve luduje, nešto tu smrdi, smrdi

Meni smrdi da će ista još otresti kako bi Ameri do kraja godine mogli katapultirati svoje indekse. [lol]

Nafta obicno prati indexe. Veci optimizam na trzistu znaci i vjerovanje da ce porasti potrosnja svega, pa i nafte.

I ja moram priznati da je ovaj rast bio cudan. Nafta pada, zlato raste, obveznice rastu. Sve bi to trebalo biti obrnuto kada dionicki indeksi rastu.
[/quote]

Ne uvijek kao slučaj iz bliske prošlosti. [bye]

Pad irskog BDP-a u drugom tromjesečju

Irski bruto domaći proizvod (BDP) pao je u drugom tromjesečju 1,2 posto u usporedbi s prethodna tri mjeseca, suprotno očekivanjima analitičara koji su očekivali njegov rast.

Time se vlada našla u teškom položaju s obzirom da nastoji umiriti ulagače u vezi sa stanjem u irskom gospodarstvu.

Irski bruto nacionalni proizvod (BNP), kojeg neki ekonomisti smatraju najtočnijim pokazateljem stanja u gospodarstvu, pao je u drugom tromjesečju 0,3 posto u odnosu na prethodna tri mjeseca, pokazali su podaci objavljeni u četvrtak.

Irski središnji statistički ured istodobno je naniže revidirao procjenu o sezonski prilagođenom rastu BDP-a u prvom tromjesečju u odnosu na prethodno, s 2,7 na 2,2 posto.

Hina

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Loše vijesti s tržišta rada pritisnule Wall Street

Jučer su neočekivano slabi podaci s američkog tržišta rada izazvali pad cijena dionica na Wall Streetu, pri čemu je S&P 500 indeks zaronio ispod ključne tehničke razine od 1.130 bodova.

Ulagače su jučer razočarali podaci o rastu broja novih zahtjeva za pomoć nezaposlenima prošloga tjedna za 12.000, na 465.000, dok su analitičari očekivali pad. To pokazuje da se američko tržište rada još ne oporavlja. Ni tržište nekretnina ne pokazuje osobitu živost. Doduše, u kolovozu je prodaja postojećih kuća porasla za 7,6 posto, no s vrlo niskih razina, s obzirom da je u srpnju broj prodanih kuća pao na najnižu razinu u 13 godina.

"Slabosti na tržištu rada i nekretnina i dalje su nadvite nad tržištem kapitala, te sugeriraju da snažan rast cijena dionica od početka mjeseca nema baš čvrsto temelje", kaže Len Blum, partner u tvrtki Westwood Capital.

Od početka mjeseca S&P 500 indeks porastao je 8,1 posto, a u ponedjeljak se, po prvi puta nakon četiri mjeseca, probio iznad ključne tehničke razine od 1.130 bodova. Ulagači su se nadali da će se, unatoč mršavom prometu, uspjeti održati iznad te razine, no jučer je ipak skliznuo ispod nje.

Na oprez ulagača ukazuje i mršav obujam trgovanja. Na Wall Streetu, American Stock Exchangeu i Nasdaqu vlasnika je jučer zamijenilo 7,2 milijarde dionica, dok je lani dnevni prosjek iznosio 9,65 milijardi.

Dow Jones Industrial Average oslabio je 0,72 posto, na 10.662 boda, dok je Standard & Poor’s 500 pao 0,83 posto, na 1.124 boda, a Nasdaq Composite 0,32 posto, na 2.327 bodova.

(Hina/pd)

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Al se praši u minus danas u EU, da vidimo dal će US indexi usjpeti popraviti nešto.

praše i danas minusi, 4. dan za redom. krenula je korekcija na EU burzama !http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

Demand for U.S. Capital Goods Rebounds as Spending Holds Up
http://www.bloomberg.com/news/2010-09-24/demand-for-u-s-capital-goods-rebounds-as-spending-by-businesses-holds-up.html

Izgleda da će biti poprilično zeleno danas preko bare…još samo da "kuće" budu OK….

Mean people suck and nice people swallow!



Al se praši u minus danas u EU, da vidimo dal će US indexi usjpeti popraviti nešto.

praše i danas minusi, 4. dan za redom. krenula je korekcija na EU burzama !http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
[/quote]
Očito vam nije dobro kolega, vanka zelenilo do neba.

Da sam pišeš scenarij vijesti ne bi bolje složio.
Meni je to toliko zanimljivo da više knjige ni ne čitam, samo Wall street gledam.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


http://finance.yahoo.com/

Dow 10,544.13 +81.36 +0.78%

Nasdaq 2,285.71 +43.23 +1.93%

S&P 500 1,121.90 +12.35 +1.11%

Agricultural Chemicals
Industry Statistics

Market Capitalization: 151B
Price / Earnings: 14.4
Price / Book: 3.9
Net Profit Margin (mrq): 14.6%
Price To Free Cash Flow (mrq): -20.3
Return on Equity: 19.3%
Total Debt / Equity: 44.1
Dividend Yield: 1.1%


Ovako je to bilo prije 10 dana…

sada to izgleda ovako:
Agricultural Chemicals
Composite Value: 1068.7
Today’s Change: +1.32%

Dow 10,839.25 +176.83 +1.66%

Nasdaq 2,368.95 +41.87 +1.80%

S&P 500 1,145.30 +20.47 +1.82%

Štednja je mudrost trošenja.

http://www.monitor.co.me/index.php?option=com_content&view=article&id=1991:delati-pod-maskom-iscjelitelja&catid=1390:broj-1039&Itemid=2401

who dares, wins

Sljedeći tjedan će Jadranka otvoriti trgovanje na NYSE, kaže na dnevniku na Novoj.

Ovima što trguju tamo pametno bi bilo biti u cashu, tko zna kako će to završiti!


Sljedeći tjedan će Jadranka otvoriti trgovanje na NYSE, kaže na dnevniku na Novoj.

Ovima što trguju tamo pametno bi bilo biti u cashu, tko zna kako će to završiti!


Čuj moglo bi se to izroditi u neki igrokaz i opasan druk kod nas. Pozove one kustodijan račune da se vrate i ulože u njene projekte na vrbi grožđe i dovući Dinka doma. Mislim kaj bi drugo radila tam? kaj su reki Novini eksperti za TK? Bago i ostali majstori?

who dares, wins

U proceduru ide zakon kojim će SAD nametnuti sankcije Kini
Sjedinjene Države već duže optužuju Kinu da drži vrijednost juana na niskoj razini kako bi svoju robu učinila što konkurentnijom na svjetskom tržištu.

Odbor američkog Kongresa odobrio je da u proceduru krene zakon kojim će se nametnuti svojevrsne trgovinske sankcije za Kinu. Zakon će se naći pred Zastupničkim domom idućega tjedna, a ukoliko bude izglasan i z Senatu, na svu robu iz zemalja koje na umjetno niskoj razini drže vrijednost svoje valute, nametat će se posebne carine.

Hm, ovo će biti zanimljivo pratiti. Mogao bi Wall Street nakon toga u korekciju. [lol]

New Report

Close