Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene zanima tko su "sretnici" kome su uvalili zlato na današnjim rekordnim razinama. [lol]

@glikos21

Meni je to znak pijanih mornara.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Nego šalu nastranu, što je s naftom? zašto se ona tako kiseli zadnjih dvaest dana dok sve luduje, nešto tu smrdi, smrdi

Meni smrdi da će ista još otresti kako bi Ameri do kraja godine mogli katapultirati svoje indekse. [lol]


Nego šalu nastranu, što je s naftom? zašto se ona tako kiseli zadnjih dvaest dana dok sve luduje, nešto tu smrdi, smrdi

Meni smrdi da će ista još otresti kako bi Ameri do kraja godine mogli katapultirati svoje indekse. [lol]

Nafta obicno prati indexe. Veci optimizam na trzistu znaci i vjerovanje da ce porasti potrosnja svega, pa i nafte.

I ja moram priznati da je ovaj rast bio cudan. Nafta pada, zlato raste, obveznice rastu. Sve bi to trebalo biti obrnuto kada dionicki indeksi rastu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Dobro vas kompjutor voza.
Postavili su parametre suprotno nazovi normalnom dešavanju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Šta je ovom dolaru?

Čini se da su opet počeli masovnu histeriju oko deflacije, svi ponovno bježe iz dionica, u obveznice, kamatne stope padaju, dolar onda na to reagira slabljenjem, FED i tako najavljuje nova tiskanja… to se sve anticipira odmah… i dolar i dalje pada… i bez obzira što i EUR sada ima svoje slabosti, odnosi opet na kraju sad prevagnu u korist dolarskog pada, premda bi Europa zapravo htjela da EUR više pada, da nam to i dalje utječe blagotvorno na izvoz… dakle utrka tko će svoju valutu više oslabiti, gdje evo Ameri opet krenuli voditi u toj utrci.

Jedino je dobro to što sve skupa ipak i dalje pada prema CNY. Što je zapravi i "konačni cilj". Jer ako Kinezi neće svoju valutu dobrovoljno ojačati, onda će ih se na to natjerati tako "što ćemo mi svoje oslabiti". A onda sam odnos EUR/USD postaje stvar drugorazrednog značaja, stvar USA i EU, kao partnera, koji će se već nekako svoje odnose uskladiti, bitno je samo imati usaglašen zajednički nastup prema trećim stranama.
[/quote]



Šta je ovom dolaru?

Čini se da su opet počeli masovnu histeriju oko deflacije, svi ponovno bježe iz dionica, u obveznice, kamatne stope padaju, dolar onda na to reagira slabljenjem, FED i tako najavljuje nova tiskanja… to se sve anticipira odmah… i dolar i dalje pada… i bez obzira što i EUR sada ima svoje slabosti, odnosi opet na kraju sad prevagnu u korist dolarskog pada, premda bi Europa zapravo htjela da EUR više pada, da nam to i dalje utječe blagotvorno na izvoz… dakle utrka tko će svoju valutu više oslabiti, gdje evo Ameri opet krenuli voditi u toj utrci.

Jedino je dobro to što sve skupa ipak i dalje pada prema CNY. Što je zapravi i "konačni cilj". Jer ako Kinezi neće svoju valutu dobrovoljno ojačati, onda će ih se na to natjerati tako "što ćemo mi svoje oslabiti". A onda sam odnos EUR/USD postaje stvar drugorazrednog značaja, stvar USA i EU, kao partnera, koji će se već nekako svoje odnose uskladiti, bitno je samo imati usaglašen zajednički nastup prema trećim stranama.
[/quote]

Pojasnjenja i ispravci:

Kako mislis da svi bjeze iz dionica. Od zadnjih 14 dana indexi su rasli 10 dana ?

Istina, svi pokusavaju oslabiti svoju valutu osim Rohatinskog. Nije ni cudi jer on je "najbolji bankar ba svijetu".

Euro raste u odnosu na yuan. Kuna je porasla u odnosu na yuan danas za 1.09%. Ali to je i ocekivano s obzirom da je Jadranka Kosor objavila otvaranje novih 10 investicija u Hrvatskoj, a kineski premijer nije navjavio niti jednu. U ovoj godini rezultat u najavljivanju (investicija, reformi, promjena, zaokreta, i cega sve ne) je:

Jadranka Kosor – Wen Jiabao 1278:4.

Pozdrav.
Every day I like it less and less

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Jadranka Kosor objavila otvaranje novih 10 investicija u Hrvatskoj, a kineski premijer nije navjavio niti jednu. U ovoj godini rezultat u najavljivanju (investicija, reformi, promjena, zaokreta, i cega sve ne) je:

Jadranka Kosor – Wen Jiabao 1278:4.

[lol] [lol] [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Nafta obicno prati indexe. Veci optimizam na trzistu znaci i vjerovanje da ce porasti potrosnja svega, pa i nafte.

I ja moram priznati da je ovaj rast bio cudan. Nafta pada, zlato raste, obveznice rastu. Sve bi to trebalo biti obrnuto kada dionicki indeksi rastu.






evo nafta radi duble bottom…na 78 cca….ocekujem nakon ovog up up….smola misljenje?

ovo bi ti moglo riješiti i naftu i indekse, na kratki i srednji rok
[/quote]
nema više 1:1 korelacije između eur/usd i rizika (nafte, indexa, zlata).
taman kad su se svi navikli.
[/quote]
James
budi bez brige, korelacija je tu. Naravno i kratkotrajnije iznimke.
[/quote]
rasprava s početka godine, pogledajte semafor.

Evo top 10 kod Amera.
http://www.jutarnji.hr/forbes–bill-gates-je-najbogatiji-amerikanac–zuckerberg-utrostrucio-bogatstvo/889030/

who dares, wins

Poraste li vrijednost juana za 20 posto, "ne možemo ni zamisliti koliki bi broj kineskih tvornica otišao u stečaj, koliko bi kineskih radnika izgubilo posao, i koliko bi se radnika koji putuju na posao vratilo u ruralna područja", prenosi Bloomberg izjave kineskog premijera

http://seebiz.eu/hr/valute-i-robe/wen-jiabao-uzlet-juana-mogao-bi-izazvati-val-stecajeva,92782.html


Poraste li vrijednost juana za 20 posto, "ne možemo ni zamisliti koliki bi broj kineskih tvornica otišao u stečaj, koliko bi kineskih radnika izgubilo posao, i koliko bi se radnika koji putuju na posao vratilo u ruralna područja", prenosi Bloomberg izjave kineskog premijera

http://seebiz.eu/hr/valute-i-robe/wen-jiabao-uzlet-juana-mogao-bi-izazvati-val-stecajeva,92782.html


Neka porade na svojoj konkurentnosti! Nisu niti prvi niti jedini koji imaju "ne-slabu valutu".
Što bi onda rekli hrvatski radnici…

Kada jeftina radna snaga više nije dovoljno, tada slijedi zamjena radnika robotima tj. tehnološko unaprijeđenje procesa, i tada na scenu nastupa naš europski izvoz u Kinu 😉

A njihovi radnici će već naći negdje neki novi posao… bitno je samo da ne ostanu baš svi bez posla, i radnici i firme. Firme neće propasti ako nađu druge načine povećanja efikasnosti.
Najmodernija tehnologija, najbolji i najefikasniji strojevi "made in Germany" i sl., dio su rješenja za njihove firme.

P.S. Možda im u svemu tome zatreba i koji trafić “made in Croatia” 😉

Al se praši u minus danas u EU, da vidimo dal će US indexi usjpeti popraviti nešto.

New Report

Close